RPG@UG: Forum Gier Fabularnych Uniwersytetu Gdańskiego
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Dead but dreaming
 
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Ankieta Cthulhu/Delta Green  (Przeczytany 1102 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
rdo
Jego Imperatorska Mość
Strażnik Tronu
Woj Chaosu
*******
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 311


All hail The Emperor!


Zobacz profil
« : Lipiec 07, 2011, 03:26:33 »

Zagraliśmy 6 sesji, więc zapodaję ankietę taką jak w przypadku Neuroshimy ;-) Można wypełniać. Co prawda zostało nam pół sesji, ale wezmę wyniki na pewno pod uwagę przy planowaniu następnej kampanii.

1. Która sesja (które sesje) była najmniej udana i dlaczego?
2. Która sesja (które sesje) była najbardziej udana i dlaczego?
3. Czego na sesjach ma być mniej?
4. Czego na sesjach ma być więcej? (na pewno, zgodziliśmy się, możliwości racjonalnego wytłumaczenia tego, co się dzieje ;-) czegoś jeszcze? )
5. Co chce twoja postać osiągnąć i w jaki sposób?
6. Którego BNa lubisz/lubi twoja postać?
7. Którego BNa nie lubisz/nie lubi twoja postać?
8. Co uważasz za swój sukces w tej grze?
9. Co uważasz za swoją porażkę w tej grze?
10. Czy, i jeśli tak, to w jaki sposób, twoja postać została przez wydarzenia tej kampanii zmieniona?
Zapisane

I will make it easy for you all to understand: Acknowledge me as the Emperor!
shg
Wtajemniczony kultu
**
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 150


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : Lipiec 07, 2011, 10:26:25 »

1. Która sesja (które sesje) była najmniej udana i dlaczego?
Ciężko powiedzieć. Możliwe, że pierwsza sesja drugiej kampanii. Na niej stopniowo dowiadywaliśmy się, że nic nie wiemy (i nie możemy wiedzieć) i jesteśmy niemal bezradni. Dodatkowo w zasadzie na dzień dobry okazało się, że praktycznie brak racjonalnego tłumaczenia sprawy, choćby na siłę... No ale może to tylko moje błędne odczucie Mrugnięcie

2. Która sesja (które sesje) była najbardziej udana i dlaczego?
Jedna z sesji pierwszej kampanii. Podobały mi się wizje lokalne miejsc zbrodni (które mogły mieć jakieś wyniki i wymagały pewnych umiejętności), poszukiwania helikopterem i takie tam. Punkt kulminacyjny - pościg, też był niczego sobie, choć to już ewidentnie film akcji Mrugnięcie

3. Czego na sesjach ma być mniej?
Ja bym powiedział, że kwestii paranormalnych, a przynajmniej takich oczywistych i na szeroką skalę. Rozumiem, że to DG i jest to pewnie norma, ale osobiście wolałbym łowić jakiegoś Hannibala Lectera, jakąś zorganizowaną grupę włamywaczy, itd... Oczywiście, coś paranormalnego, co da się, choćby na siłę, wyjaśnić racjonalnie - proszę bardzo. Może być też jakiś klimat w stylu Twin Peaks Mrugnięcie

4. Czego na sesjach ma być więcej? (na pewno, zgodziliśmy się, możliwości racjonalnego wytłumaczenia tego, co się dzieje ;-) czegoś jeszcze? )
Ups, napisałem już powyżej co jest w Twojej notce do tego pytania Uśmiech
Oprócz tego... no przydałby się trzeci gracz Język Dobrze się grało we trzech.

5. Co chce twoja postać osiągnąć i w jaki sposób?
W tym momencie chce złapać/zgładzić mordercę i prawdopodobnie zniszczyć broń, którą się posługuje.
Z celów bardziej długofalowych, od niedawna Dale'a nawiedzają myśli o niepewnej przyszłości FBI i USA... możliwe, że trzeba coś z tym zrobić! Rozwiązanie aktualnej sprawy powinno otworzyć drogę do barwnej kariery wprost do stołka dyrektora FBI. Powiedziałem dyrektora FBI? Phi! Prezydenta USA! Jeśli to będzie wymagało "pożyczenia" wspomnianej wcześniej broni, to możliwe, że tak się stanie - cel uświęca środki.

6. Którego BNa lubisz/lubi twoja postać?
Oczywiście piękne kobiety. Dziennikarki CNN, z pokojówką spędził przemiłe święta, nowa recepcjonistka w hotelu też jest fajna.

7. Którego BNa nie lubisz/nie lubi twoja postać?
Irytuje mnie major z Polski. Wciąż nie rozumiem co on tu robi, a jeśli jest agentem/kablem CIA, to dość oczywistym...

8. Co uważasz za swój sukces w tej grze?
W obecnej kampanii jakichś przełomowych rzutów nie miałem, co najwyżej parę pomysłów na działania... Teraz głównie czego używa, to... szczęścia, które mu wybitnie nie sprzyja.
W poprzedniej było lepiej, umiejętności Dale'a przydawały się o wiele bardziej i myślę, że sprawna gadka oraz wiedza o psychologii działały elegancko (co widać po ich rozwinięciach).

9. Co uważasz za swoją porażkę w tej grze?
Ogólnie sposób prowadzenia tego śledztwa... Mam wrażenie, że można było to dużo szybciej zamknąć (choć to pewnie nie jest prawda, bo Dale na nic nie miał wpływu Język).
Możliwe, że jak tylko mieliśmy podejrzenia co do akademika, trzeba było go najechać wszelkimi środkami, a co tam, to kwestia bezpieczeństwa narodowego!

10. Czy, i jeśli tak, to w jaki sposób, twoja postać została przez wydarzenia tej kampanii zmieniona?
No cóż, zaburzenia psychiczne Uśmiech Oprócz tego, raczej nie specjalnie. Dale Kowalsky jest już dojrzałym, doświadczonym agentem FBI z różnymi swoimi uzależnieniami i uprzedzeniami.
No ale kto wie, może kieeedyś w końcu odważy się dotknąć piekielnej skrzynki jakiej jest komputer i nauczy używać komórki. To by była piękna przemiana Mrugnięcie
Zapisane
Martin
Komandor Orderu Małego Fanatyka
Wtajemniczony kultu
**
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 133



Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : Lipiec 07, 2011, 11:03:10 »

1,2. Przez moją gapowatość i pewne czynniki zewnętrzne dotarłem tylko i wyłącznie na jedną sesję. Mogę jednak powiedzieć, że była jedną z lepszych jakie kiedykolwiek rozgrywałem. Może to kwestia nietypowego (jak dla mnie) podejścia do przedmiotu, może ciekawych i udanych postaci kreowanych przez współtowarzyszy tej paranormalnej niedoli, a może klimatu zbudowanego przez MG - stawiałbym, iż to wypadkowa wszystkich tych czynników i serio, ale to serio serio, uważam, że była to jedna z ciekawszych, a na pewno wnosząca najwięcej świeżości, rozgrywka w mojej krótkiej RPGowej karierze Uśmiech
3. Paranormalnych wydarzeń które są niewyjaśnialne, lub takich do których nie można dotrzeć chwytając się racjonalnych tropów. (Dopuszczam opcję nawarstwiania się różnych nierealności, przedwieczni wszak robią swoje, a to DG, ale z umiarem. Do każdego wątku należałoby móc chociaż dojść według racjonalnych przesłanek - choć już nie koniecznie rozwiązać.)
4. Ten sam postulat co pozostali. Racjonalności i realizmu - nawet kosztem wycięcia części wątków paranormalnych.
5. Moja postać to ciekawski badacz. Głównym motorem napędowym jest dla niego żądza wiedzy. Chce po prostu zrozumieć. Odleglejszych planów na razie brak. Dość wygodnie mu się żyje, stąd też może tymczasowy brak dalszych ambicji.
6. Nie wiem czy do któregoś zdążyłem zapałać specjalną sympatią. Może za krótko miałem z nimi styczność. Choć nie na ten temat jest to pytanie, mogę rzec za to, iż zdecydowanie polubiłem obu BG. Charakterystyczni, idealnie pasujący do swych ról (dwóch stereotypowych partnerów, choć przywodzących na myśl raczej policyjnych śledczych lub pismaków) i świetnie zgrani.
7. Zdziwię kogoś jeśli wymienię majora polaczka wprost z peerelu? Język
8. Na chwilę obecną względne wpasowanie się w ekipę i wciągnięcie się w meandry fabuły.
9. Swoją nieobecność na ostatniej sesji ;] Vis maior, kuhwa mać...
10. Wciąż jest takim samym surowym sceptykiem, choć czasem łapie się na analizowaniu "pamiętniczka voodoo" jak realnego czynnika Język
Zapisane

Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

gry mustangsplock galicja ganghg corleone