RPG@UG: Forum Gier Fabularnych Uniwersytetu Gdańskiego
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Dead but dreaming
 
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: 1,000 postów na 6 miesięcy istnienia  (Przeczytany 1355 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Jovaen
Wszechwybraniec
Ulubieniec Chaosu
*********
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 459


To ja jestem RPG-UG


Zobacz profil
« : Maj 10, 2011, 18:19:50 »

Moi drodzy kultyści-sługusy – wczoraj stuknęło nam 1,000 postów. Ponieważ tysiąc to okrągła liczba, a ja lubię symbolikę i skwierczący, hamburgerowy patos, stwierdziłem, że pora na pewne podsumowanie i przemyślenia odnośnie naszej działalności.


Istniejemy już 6 miesięcy – Forum powstało z końcem listopada zeszłego roku. Grudzień to był tylko miesiąc przygotowawczy dla przejścia z .puna (zarejestrowanych użytkowników: 1) – faktycznie ruszyliśmy z kopyta od stycznia 2011, czyli leci nam właśnie 5. miesiąc.

Przez ten czas sporo zrobiliśmy. Co było fajne:

- Grupa kilku zgnębionych uchodźców z .puna rozrosła się do (zarejestrowanych w bazie) 19 userów – żadnych botów i martwych dusz, wszyscy mniej lub bardziej aktywni! Doszło do nas Duo in Crime, które stale przenosi nasze spotkania na wyższy poziom absurdalnej nerdowości. Zaprosiłem RDO, który jak nikt rozkręcił naszą działalność RPG-ową. Gdzież po drodze przypałętał się Martin, który stał się jednym ze stałych elementów RPG-UG. Takoż Ebonitowy_Ryszard (który słabo stoi z czasem, lecz duchem i sercem jest z nami). Samodzielnie odnaleźli nas Eldrad i Makman, stając się wartościowymi członkami naszej społeczności. Pojawili się też ludzie z drugiej drużyny Neuroshimy, którzy – mam taką nadzieję – pewnego dnia zintegrują się z nami w pełni.
- Rozegraliśmy 16 sesji WFRP i – pomimo sporadycznych dołków i problemu zbyt rozrośniętej drużyny – myślę, że nie było tak źle. A nawet – wnioskując po waszych postach w Relacjach z sesji – że czasami bywało nawet bardzo fajnie.
- Dynamicznie ruszyła drużyna Neuroshimy , w krótkim czasie rozegraliśmy 5 sesji – i jak do tej pory RDO zbiera zasłużone pochwały od swoich graczy.
- Rozkręciła się drużyna Mouse Guard.
- Odbyło się 8 – zawsze świetnych – posiedzeń Sekcji Planszówkowej.
- Integrowaliśmy się poza aktywnościami RPG. Byliśmy razem na targach GRAMY i turnieju Neuroshimy Hex. Walczyliśmy ramię w ramię na Zoltarze. Zorganizowaliśmy Ashowe urodziny. W tym tygodniu drugie z kolei ognisko. Zacieśniamy więzy przy różnych okazjach, tak więc nie spełniły się mroczne proroctwa .punowe, jakobyśmy mieli stać się zimnym, bezdusznym przedsiębiorstwem-molochem zajmującym się li tylko organizacją sesji - i „cześć”.

Mogę bez krępacji i bez wbijania szpil powiedzieć, że osiągnęliśmy więcej, niż .pun w ciągu roku. Dziedzictwo .puna żyje dalej, rozwija się i ma się dobrze – w tym momencie wasz cny Jovaen, który wyprowadził was z ziemi .puńskiej do Ziemi Obiecanej, może sobie powiedzieć: „Good job”. Duży uśmiech Chociaż oczywiście nie osiągnęlibyśmy tego, gdyby nie nasz kolektywny wysiłek. RPG-UG to nasze wspólne dzieło i w tym punkcie należą się i wam podziękowania. Dzięki.

Skazy na kryształowym RPG-UG? Zdarzyło się parę. Co nie było fajne:

- Rozkraczenie się drużyny WFRP. Niezdecydowany
- Sekcja D&D wciąż nie może odpalić – przypominam że był taki plan, aktywizując w tym punkcie potencjalnych kandydatów jak i Veldrina (udzielaj się bardziej na Forum).
- Poślizg przy odpaleniu Świata Mroku (mea culpa). Ale zostanie odpalony.
- PBF wciąż leży i kwiczy.
- Nie osiągnęliśmy jeszcze pełnej integracji z ludźmi z Grupy WA i mam nadzieję, że pewnego dnia zasiądziemy razem do wspólnego ogniska. Może w czwartek?

Mimo sporadycznych tarć (takie tam pierdoły - no need to mention), myślę że nasze Forum czeka świetlana przyszłość – i kolejne 1,000 postów, i kolejne...


Czy macie jakieś insze przemyślenia? Uśmiech

I tak, mam nadzieję, że na ognisku w czwartek oblejemy solidnie naszą „tysięcznicę”. Duży uśmiech
Zapisane
bodysnatcher!
Wtajemniczony kultu
**
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 113



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : Maj 10, 2011, 20:23:28 »

Ja, ja mam refleksje!  Duży uśmiech
Co prawdę nie przebiję Jova ani w poziomie epickości ani długości posta, ale dołożę cegiełkę (i kolejnego posta na drodze do dwóch tysięcy ^^).

Na RPG-UG trafiłam właściwie przypadkiem, po tym jak Jov umieścił linka na fejsbuku (tak wiem, LOL) - i muszę przyznać, że odnowienie tej starej znajomości i dołączenie do ekipy było jedną z lepszych decyzji towarzysko-socjalnych tego roku. Spędziliśmy w naprawdę świetnym składzie całkiem dużo czasu, i ani przez chwilę nie było nudno. Jasne, zdarzały się wzloty i upadki, ale mimo wszystko - nerd life ftw.

Oczywiście wszystko to jest zasługą fantastycznych ludzi, wszystkich razem i każdego z osobna. Jesteśmy super.

Zapisane
Tromm
Woj Chaosu
***
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 227


WAAAAGH!!!


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : Wrzesień 01, 2011, 14:34:57 »

Lol, tak sobie odkrywam stare wątki i posty Chichot

Moją refleksją są wszystkie powyższe plus to, że do tego tysięcznego posta nie żarliśmy się chyba jeszcze o detale typu logówki ^^'
Zapisane

"Barbarism is the natural state of mankind," the borderer said, still staring somberly at the Cimmerian. "Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance. And barbarism must always ultimately triumph."
Martin
Komandor Orderu Małego Fanatyka
Wtajemniczony kultu
**
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 133



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : Wrzesień 01, 2011, 15:16:06 »

Dlatego teraz roznosisz łajno z sieni po wszystkich izbach? Język
Zapisane

Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

zerowkab js2210sanok tdw mylittlepets mini-land