RPG@UG: Forum Gier Fabularnych Uniwersytetu Gdańskiego
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Dead but dreaming
 
Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Rejestracja nowych userów  (Przeczytany 3285 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
rdo
Jego Imperatorska Mość
Strażnik Tronu
Woj Chaosu
********
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 311


All hail The Emperor!


Zobacz profil
« : Lipiec 20, 2011, 06:25:01 »

http://www.rpg-ug.darmowefora.pl/index.php?topic=178.0

I już strony nie ma, PBF-Action przestało być rzeczywistością miesiąc po pojawieniu się.

Proponuję, aby ograniczyć spam, rzeczywiście wprowadzić możliwość rejestracji tylko dla zaproszonych, a nie dla - excusez le mot - plebsu z ulicy.
Zapisane

I will make it easy for you all to understand: Acknowledge me as the Emperor!
Jovaen
Wszechwybraniec
Ulubieniec Chaosu
*********
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 459


To ja jestem RPG-UG


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : Lipiec 22, 2011, 18:15:42 »

Zgadzam się. Plusiq dostaje bana i raczej nie ma widoków na odbanowanie. Specjalnie dla niego stworzyłem nową rangę - Banitę. Uśmiech Jeżeli skontaktuje się ze mną (co na 99% nie nastąpi) mogę rozważyć odblokowanie; w innym wypadku - usuwam jego konto po miesiącu.

Ten wątek także zostanie usunięty... chociaż nie w tym momencie.

Pamiętacie dyskusję o Forum, rozwoju Forum, rejestracji userów itp. z naszej przedostatniej sesji Neuroshimy? RDO i Martin mieli dużo dobrych pomysłów. Jak winniśmy zmodyfikować kwestię rejestracji? Co z pomysłem - rzuconym przez RDO - podziału Forum na "plebs" i "patrycjat"? (Ja to widzę... dość mgliście). Jakieś insze uwagi?

Wasze posty wydzielę potem do osobnego wątku, a ten Plusiqowy się usunie. Ale to w sierpniu, na razie wyjeżdżam.
Zapisane
rdo
Jego Imperatorska Mość
Strażnik Tronu
Woj Chaosu
********
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 311


All hail The Emperor!


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : Lipiec 22, 2011, 21:02:24 »

Podziałowi byłem przeciwny. Po prostu rejestracja na zaproszenia. A jak plebs ma coś do powiedzenia to niech się odzywa na shoutboxie. Do niczego innego ważnego sb i tak nie służy.

A jak ktoś chce dostać zaproszenie na forum, to niech się odezwie do kogoś kto na forum już jest... niech ten kto przekaże taką deklarację, i będziesz rozpatrywał - kto się nadaje a kto nie. Nie możemy pozwoliś by nasze forum stało się ogólno-trójmiejską tablicą ogłoszeń około-RPG-owych dla gimnazjalistów ;-)
Zapisane

I will make it easy for you all to understand: Acknowledge me as the Emperor!
Martin
Komandor Orderu Małego Fanatyka
Wtajemniczony kultu
**
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 133



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : Lipiec 22, 2011, 21:51:27 »

Owszem, to ja byłem zwolennikiem zamknięcia głównego forum tylko dla użytkowników i pozostawienia podforum dla gości. (Goście to chyba ciut ładniej niż "plebs" Język )
Zapisane

Jovaen
Wszechwybraniec
Ulubieniec Chaosu
*********
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 459


To ja jestem RPG-UG


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : Lipiec 23, 2011, 18:07:44 »

Nie możemy pozwoliś by nasze forum stało się ogólno-trójmiejską tablicą ogłoszeń około-RPG-owych dla gimnazjalistów ;-)

Zgadzam się z Tobą. Pytanie: Co zrobić z Hexem? (I z innymi takimi potencjalnymi userami). Pan ten raz się zarejestrował, wrzucił "ogłoszenie" na ShoutBoxie - i tyle go widać (czasem się loguje, ale postów - wciąż 0)... (Trochę chamskie swoją drogą te ogłoszenie - potraktować nas jako tablicę, na którą każdy może - pardon my French - narobić, bez pytania, czy w ogóle potrzebujemy MG do Neuroshimy/Wolsunga. Złość Wielkopańskie takie, protekcjonalne). Napisałem do niego maila (odnośnie jego dalszego udziału w Forum, prowadzeniu sesji itp.) - nie odpisał... Poczekać i kasować konto? Czy uczynić go Banitą od razu? Ty, RDO, podobno wiesz o nim coś więcej? (Czy tylko to, że istnieje?). Język
Zapisane
rdo
Jego Imperatorska Mość
Strażnik Tronu
Woj Chaosu
********
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 311


All hail The Emperor!


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : Lipiec 23, 2011, 20:52:56 »

Ty jesteś adminem ;-)

Ja bym wywalał za łamanie regulaminu. A wprowadzone zmiany ("rejestracja na zaproszenia") w naturalny sposób odnosił do nowych (potencjalnych przyszłych) użytkowników (a nie tych, którzy już są).
Zapisane

I will make it easy for you all to understand: Acknowledge me as the Emperor!
Abaddon
Wtajemniczony kultu
**
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 173



Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : Lipiec 23, 2011, 22:24:44 »

Jeżeli mogę wtrącić swoje trzy grosze, to polecam zrobienie ogólnodostępnego tematu odnośnie rejestracji. Jov - napisz w nim, że rejestracja tylko manualna przez Ciebie na takich i takich warunkach i niech zainteresowani wysyłają do Ciebie maile z informacjami kim są, czego chcą + konto i hasło na początek (które później mogą sobie zmienić w profilu) i wtedy możesz sam zakładać im konta.

 Dla chcących problemem nie powinno być napisanie maila z informacją typu imię, gry, które daną osobę interesują, czy chce grać czy mistrzować albo w ogóle czy przybywa w pokoju czy nie i z którego uniwersum pochodzi Język. Tym sposobem pozbędziesz się z forum niechcianych gości, botów etc. i będziesz wiedział z góry czego dany "klient" tutaj szuka. Pewnie mniej więcej o czymś takim mówiliście na sesjach, bo tutaj widzę tylko ogólniki, tak czy inaczej ja bym właśnie tak zrobił ;p.
Zapisane
Ash
Naczelny Lurker Stada
Wtajemniczony kultu
**
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 154



Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : Lipiec 24, 2011, 10:31:55 »

A ja się tylko zastanawiam ile czasu minie zanim wymaganiem do posiadania konta będzie lodzik dla admina na wejście. Bo segregacja wiekowa, rasowa i płciowa to już ani chybi wkrótce.
Zapisane

Shapes in shadow
a glint of steel
the silence steals my happy life
Jovaen
Wszechwybraniec
Ulubieniec Chaosu
*********
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 459


To ja jestem RPG-UG


Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : Lipiec 25, 2011, 18:10:32 »

Dzięki za wszystkie rady; jak wrócę w połowie sierpnia, to zajmę się sprawą rejestracji i całą resztą tego bajzlu, przeanalizuję wasze propozycje i wprowadzę stosowne zmiany.

Jeżeli będziecie mieli jakieś insze pomysły - piszcie koniecznie.


Poniższy post miałem pozostawić bez komentarza... Nah, jednak nie mogę się powstrzymać.

A ja się tylko zastanawiam ile czasu minie zanim wymaganiem do posiadania konta będzie lodzik dla admina na wejście.

Tylko po uprzednim przysłaniu do Admina zdjęcia osoby, która miałaby takiego lodzika strzelić. Język

Zapisane
Delial
Wtajemniczony kultu
**
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 177



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #9 : Lipiec 27, 2011, 10:08:50 »

Sekciarstwo.
Zapisane
Jovaen
Wszechwybraniec
Ulubieniec Chaosu
*********
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 459


To ja jestem RPG-UG


Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : Lipiec 27, 2011, 15:31:46 »

Sekciarstwo.

Flame! Chichot Del, tego mi brakowało! Już dawno nie mieliśmy okazji pokopać się na Forum - good job, że w końcu się odezwałeś! Uśmiech

Jednakowoż...

Jest problem - podniesiony przez innych userów - Admin stara się go rozwiązać (i to - patrz pan! - zasięgając porady użytkowników, a nie odwołując się do panującego powszechnie na Forum zamordyzmu). Zatem zapoznaj się z problemem i rozwiń swoją myśl, pisząc coś konstruktywnego. Jeżeli podasz jakieś "za" lub "przeciw" - wtedy, mimo wszystko, jest szansa na porozumienie i dialog.

PS. Spontaniczny pomysł: Może wprowadzę dla Ciebie i Asha rangę Kontestator? Chichot Co wy na to?
Zapisane
Jovaen
Wszechwybraniec
Ulubieniec Chaosu
*********
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 459


To ja jestem RPG-UG


Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : Wrzesień 06, 2011, 18:11:23 »

http://www.rpg-ug.darmowefora.pl/index.php?topic=232.0

To tak w temacie. "Nie, nie potrzebujemy ograniczeń co do rejestracji". Dzisiaj usunąłem 8 userów - fake konta, reklamiarzy, SPAM-erów. Ostatnio przeżyliśmy prawdziwy atak takiego g..na.

Wznawiam więc ten wątek.


Moje plany na najbliższą przyszłość: Uniemożliwić natychmiastową rejestrację, wprowadzając rejestrację za zgodą Admina. To wyeliminuje wszystkich tych "Xd65Kk", którzy rejestrują się na każdym Forum w Internecie i na wieki wieków pozostaję "postów: 0". A, przepraszam, część z nich reklamuje jakieś swoje przedsięwzięcia. Jedna z usuniętych userek reklamowała stronę o weselach. Pochlastać się idzie.

Bardzo łatwo jest zweryfikować intencje usera - z reguły wystarczy wygooglać jego adres e-mail.

A i tak nasza mała rodzina (25 osób na teraz) powstała pocztą pantoflową - ktoś kogoś polecił, ktoś kogoś wciągnął... Tak tworzy się Forum, gdzie więzi między userami są autentyczne.

Nabijanie statystyk ("Hej, dzisiaj dobiliśmy do 1,567 userów! I rośnie!") w ogóle mnie nie kręci. I chyba nie jest jednak naszym celem.


Co sądzicie o powyższym pomyśle?

PS. Proszę o konstruktywne posty, nie o kontestowanie dla samego kontestowania.
Zapisane
whtmnk
Mistrz Gry
Wtajemniczony kultu
**
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 116


Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : Wrzesień 06, 2011, 19:08:10 »

uważam, że chyba dobrze zrobiłeś

rejestracja przez Twoją akceptację jest jednak pewnym spowolnieniem,
czy jest raczej drobną kłodą rzuconą pod nogi zanim ktoś będzie mógł
się tu udzielać <no dobra nie taką małą skoro to Ty musisz potwierdzić,
a jesteś online raz na +/-eon>.
ale mimo wszystko - raczej nikt nie będzie tu na gwałt się rejestrował,
tylko po to żeby napisać, że go okradają czy pali mu się dom - tj. nic się
nie stanie jak nowy user chwile poczeka, o ile w ten czas jego zapał tylko
nie ostygnie!

pewnie, lepiej mieć tu 'swoich ludzi', a nie gniazgo bot-spamerów, więc
jak zwykle: cel uświęca środki.

Zapisane
Deval
Akolita kultu
*
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 32



Zobacz profil
« Odpowiedz #13 : Wrzesień 06, 2011, 22:06:53 »

Drobniutki wtręt drobniutkiego lurkera (osoba - ten wyglądając jak podgolony ogr osobnik na sesji NS/SW grający staruszka)- proszę mnie nie usuwać - mam zdecydowanie rozwinięte pomysły acz po prostu zwykłą ludzką nieśmiałość do udzielania się (i poczucie - odezwę się, to idiotę z siebie zrobię) (co planuję jakoś zmienić) - mi podobnych pewnie też kilkoro jest.
Zapisane

“Chaos is a name for any order that produces confusion in our minds.” George Santayana
Martin
Komandor Orderu Małego Fanatyka
Wtajemniczony kultu
**
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 133



Zobacz profil
« Odpowiedz #14 : Wrzesień 07, 2011, 13:57:28 »

Ja bym zostawił zwykłą rejestrację... stworzył podforum ogólnodostępne i specjalną grupę użytkowników dla graczy (np. tylko oni mogliby pisać w konkretnych działach głównego forum, reszta tylko czytać i nie śmiecić). Pierwsza zaleta tego rozwiązania jest taka, że admin nie musi co chwila weryfikować nowych userów wysysając sobie wieści o nich z palca, po drugie pozwala to pisać obcym (w pewnym ograniczonym zakresie i w sposób bardziej uporządkowany niż shoutbox), po trzecie oddziela ziarno od plew, pozwalając jednocześnie na "przyjmowanie gości" i np. zapraszanie chętnych na sesje.
Zapisane

Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

ksgang mini-land zamburgia my-baby mylittlepets