RPG@UG: Forum Gier Fabularnych Uniwersytetu Gdańskiego
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Dead but dreaming
 
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 7 8   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Logo naszego Forum  (Przeczytany 21406 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
whtmnk
Mistrz Gry
Wtajemniczony kultu
**
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 116


Zobacz profil
« Odpowiedz #15 : Sierpień 19, 2011, 09:59:11 »

to tak kilka słów od autora:

nie, nie koniecznie jest to wersja ostateczna - po zrobieniu potrzebuję trochę czasu
żeby zdystansować się i na spokojnie ocenić co zmieniać co nie.

jest opcja, żeby zobaczyć jakby logo wyglądało w wersji 'no takiej z naszych klimatów'
zobaczcie:
http://www.antonw.com/portfolio/165/downloads/fantasy-shield-logo.jpg
http://1.bp.blogspot.com/_ts1HdLGjywM/SqbPU6jJAPI/AAAAAAAAJSU/datXbwCiOKg/s800/Warhammer_Invasion_logo_Fantasy_Flight_Games.bmp

nie znalazłem lepszych przykładów, ale kojarzycie pewnie o co chodzi - te textury wświetlone w obszar liter/logo
u nas może być też w tym stylu : )
Zapisane
Martin
Komandor Orderu Małego Fanatyka
Wtajemniczony kultu
**
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 133



Zobacz profil
« Odpowiedz #16 : Sierpień 19, 2011, 11:30:38 »

Wiecie, problem polega na tym, że "nasze klimaty", to raczej "haters gonna hate", dużo różu, chińskie bajki i poniaki (nad czym powoli przestaję już ubolewać - chyba pogodziłem się z losem) Język Tr00 fanboy'a WFRP mamy tu aż jednego Chichot
Zapisane

whtmnk
Mistrz Gry
Wtajemniczony kultu
**
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 116


Zobacz profil
« Odpowiedz #17 : Sierpień 19, 2011, 14:11:00 »

zbyt warhammerowe..
z jednej strony może masz rację, że nie do końca logo mówi za wszystkie działy rpg.
z drugiej strony, mimo że gwiazda chaosu ma swoje korzenie w młotku, to przesiąknęła
już na tyle w kierunku.. nazwijmy to nerdowskiej popkultury...

w mojej intencji nie było faworyzowanie młotka, a jedynie odnalezienie symbolu,
który byłby rozpoznawalny przez wszystkich (nas) i jak najwięcej... tych innych.

czekam z zapartym tchem na rozwój dyskusji : P
Zapisane
Tromm
Woj Chaosu
***
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 227


WAAAAGH!!!


Zobacz profil
« Odpowiedz #18 : Sierpień 19, 2011, 16:50:56 »

Kurde, cokolwiek będzie lepsze niż ten różowy syf, co mryga nam w nagłówku teraz Uśmiech Może być ten pierwszy, może ten być ten gotycki, który pokazałem już Jovowi, a który wrzucam tutaj, co byście ogarnęli: http://www.dafont.com/theme.php?cat=401

Fajniej i częściej by mi się pisało, gdyby nie to jebane logo w gwiazdki i serduszka Uśmiech
Zapisane

"Barbarism is the natural state of mankind," the borderer said, still staring somberly at the Cimmerian. "Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance. And barbarism must always ultimately triumph."
rdo
Jego Imperatorska Mość
Strażnik Tronu
Woj Chaosu
********
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 311


All hail The Emperor!


Zobacz profil
« Odpowiedz #19 : Sierpień 19, 2011, 17:36:53 »

Ej. Sprowokowaliście mnie.
Precyzyjniej: Martin mnie sprowokował:


Proszę to traktować jako komentarz a nie jako konstruktywną propozycję z gatunku "zaprojektowałem logo".

Mi się koncepcja gwiazdy chaosu jako dominującego motywu bardzo podoba. To taki rpg-owo-bitweniakowo-planszówkowy mocny symbol ;-)
Zapisane

I will make it easy for you all to understand: Acknowledge me as the Emperor!
whtmnk
Mistrz Gry
Wtajemniczony kultu
**
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 116


Zobacz profil
« Odpowiedz #20 : Sierpień 19, 2011, 17:45:15 »

generalnie rzecz biorąc jest o tyle przechlapane, że z racji mojego zawodu nie pozwolę żeby logo to była kicha.

1) napisanie nazwy forum <czy czegokolwiek innego> wybranym przez siebie fontem nie tworzy loga.

2) fajnie, że coś się ruszyło!

3) napiszcie jakie macie oczekiwania wobec logo - czyt co ma na nim np. być, to do jakiegoś konsensusu w końcu dojdziemy : )
Zapisane
Delial
Wtajemniczony kultu
**
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 177



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #21 : Sierpień 19, 2011, 23:47:13 »

Wow, good job. BARDZO zmyślne te logo! Kostka i Mark of Chaos. Fajnie to sobie wykoncypowałeś. Really, ale... powiedziałbym, że to jest idealne logo dla jednosobowej frakcji którą jest Jovaen niż dla całego RPG-UG. (Jovaen TO JEST ŻART:D) Ale faktycznie, przydałby się znak który swoim nawiasem obejmowałby większą przestrzeń, więcej znaczeń, był bardziej uniwersalny. Mówie tu oczywiście o wypadku idealnym.
Język
Zapisane
whtmnk
Mistrz Gry
Wtajemniczony kultu
**
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 116


Zobacz profil
« Odpowiedz #22 : Sierpień 20, 2011, 00:39:37 »

mam pomysł!
Zapisane
Martin
Komandor Orderu Małego Fanatyka
Wtajemniczony kultu
**
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 133



Zobacz profil
« Odpowiedz #23 : Sierpień 21, 2011, 15:33:08 »

Fajniej i częściej by mi się pisało, gdyby nie to jebane logo w gwiazdki i serduszka Uśmiech

R U FUCKING KIDDING ME?! O.o
Zapisane

Ash
Naczelny Lurker Stada
Wtajemniczony kultu
**
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 154



Zobacz profil
« Odpowiedz #24 : Sierpień 22, 2011, 09:23:36 »

Cytuj
Fajniej i częściej by mi się pisało, gdyby nie to jebane logo w gwiazdki i serduszka  Uśmiech

To ja optuję za zostawieniem starego różu. Inaczej spam nas zaleje. Język

A tak na serio - do wyglądu ja się nie czepiam, co najwyżej do formy - fajnie jakby to logo było rozmiaru bannerowego (czyt. szerokie). Albo 2 wersje (na jednym motywie), bo to co wrzucili WhtMnk i RDO to można jak najbardziej dać na jakiejś ulotce reklamowej, ale do nagłówka forum niespecjalnie pasuje.
Zapisane

Shapes in shadow
a glint of steel
the silence steals my happy life
whtmnk
Mistrz Gry
Wtajemniczony kultu
**
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 116


Zobacz profil
« Odpowiedz #25 : Sierpień 22, 2011, 11:21:08 »

wydaje mi się, że powinniśmy zacząć od głosowania, w którym ustalimy:
a) czy gwiazda chaosu jest dobrym symbolem dla reprezentowania rpg ug*

*biorąc pod uwagę, że po tych wszystkich latach jest to najbardziej rozpoznawalny symbol rpg-owy i nie używany już tylko w młotku.
potrzebujemy czegoś co będzie wzbudzało skojarzenia z rpgami, najlepiej też wśród osób, które są z nimi mało obeznane.

b) (i nad tym podpkt-em trzeba się zastanowić przed oddaniem głosu na pytanie z pkt a.) jeżeli nie gwiazda chaosu, to co?
czy znamy jakikolwiek inny znak, który mógłby ją zastąpić?

proponuję, żeby osoby które nie są w stanie podać innego symbolu ( w domyśle lepszego ) nie głosowały przeciw gwieździe chaosu...

c) czy wszyscy zgadzamy się, że obecny różowy syf musi zniknąć?

d) Ash: logo to głównie problem pomysłu i wykonania, a nie czy jest za wąskie na baner, to nie jest kryterium wg. którego ocenia się projekt.
mam nadzieję, że wszyscy się zgodzą żeby nie odrzucać projektów: "bo nie jest zbyt szerokie"

generalnie rzecz biorąc w branży graficzno projektowej w przypadku jeżeli logo = znak graficzny + logotyp (tekst), to w zależności od nośnika
(i oczywiście od projektu samego logo) zdarza się, że obydwa elementy można skalować i umieszczać w różnych miejscach w zależności od potrzeb, więc:








to są propozycje, a nie finalne narzucane projekty, więc mam nadzieję, że dalej bez flame'a pokierujemy nasze obrady w jakąś logiczną stronę
Zapisane
Martin
Komandor Orderu Małego Fanatyka
Wtajemniczony kultu
**
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 133



Zobacz profil
« Odpowiedz #26 : Sierpień 22, 2011, 13:06:13 »

Tak więc...

Ad A und B
Ja osobiście lubię ten symbol i skłonnym wykorzystywać go również w innych, pozamłotkowych, kontekstach... chodzi mi jednak o coś innego, jest on nie tylko nieadekwatny czy zbyt dosłowny, ale też (właśnie ze względu na jego powszechność, rozpoznawalność i to, że wszyscy, powiem więcej - WSZYSCY, go lubimy) pospolity i sztampowy.

Gwiazda chaosu w logu forum rpg to jak końcówka -bud lub -ex w nazwach firm założonych na początku lat 90. (Ilość Darbudów, Wojtexów, Drutexów, Stalbudów i innych niech mówi sama za siebie.)

Co do innego symbolu: a czy my go w ogóle potrzebujemy? To tylko forum, a nie loża masońska. (Choć mogę się mylić Język)

Ad C
Przede wszystkim chciałbym podkreślić, iż absolutnie nie zgadzam się z nazywaniem naszego pięknego dotychczasowego loga "tym różowym syfem". <flame> <butthurt> <shitstorm> <etc>

Poza Trommem, któremu nie podobało się od początku, głosów przeciw nie było. Osobiście uważam, że fakt, iż logiem naszej "paczki", niemal od zarania jej istnienia w takim składzie było coś tak groteskowego i irracjonalnego jest tylko kolejnym przejawem specyficznego folkloru tego forum i dla mnie jedną z rzeczy na tyle charakterystycznych, że w ogóle zainteresowałem się tą ideą.

Powiem w tym temacie więcej - wole wielkie różowe i błyszczące "HATERS GONNA HATE" niż jakieś hurr durrr, serjous byznys logo. (Z prostej przyczyny, mam dość spraw poważnych na co dzień, by wyżej od nich cenić chędogi przykład irracjonalnego humoru.) Nie jesteśmy typową banda nerdów, Kuba ma fioła na punkcie młotka i bród, ja lubię pruskie marsze i darcie ryja po niemiecku, Krzysiek grafikę i capoeirę bez użycia błędnika, RDO chińskie bajki, Jonasz poniaki i czołgi, Czarek wampiry, Madzia jednorożce i Lwa Lona, a Ash dręczyć ludzi Język ...a przecież jest nas dużo więcej! Wiem, że wciąż platformą, na której to wszystko budujemy są gry RPG, ale RPG to nie tylko gwiazda chaosu - poza tym, każde forum RPG, czy więcej, forum o szeroko pojętej fantastyce może mieć w logu gwiazdę chaosu... a my nie jesteśmy jakimś tam pierwszym lepszym forum, jesteśmy RPG UG!


...a dla nienawidzaczy, którzy i tak będą nienawidzić mam do przekazania tylko:


Zapisane

Tromm
Woj Chaosu
***
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 227


WAAAAGH!!!


Zobacz profil
« Odpowiedz #27 : Sierpień 22, 2011, 22:13:49 »

Mi się podoba motyw RDO, chciałbym, żeby nasz Biały Mnich przepoczwarzył je tylko nieco. Loga Krisa są spoko, ale nie pasują do klimatu naszej ekipy, ponieważ są zbyt sterylne. Czyli: pomysł RDO świetny, przydałby się tylko krisowy szlif.

RDO: czy dobrze odgaduję inspirację logiem NERV-u? Uśmiech

Kość i gwiazda Chaosu być muszą! Jestem za i nie zgadzam się, że to atrybuty wyłącznie Jova. Ja sam prędzej czy później będę miał Chaosferę wydziaraną na klacie, jest to symbol bardzo mi bliski Uśmiech

Pomysły Krisa pasowałyby bardziej do jakiejś firmy marketingowej, nie do zgromadzenia kudłatych nołlajfów Uśmiech
Zapisane

"Barbarism is the natural state of mankind," the borderer said, still staring somberly at the Cimmerian. "Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance. And barbarism must always ultimately triumph."
rdo
Jego Imperatorska Mość
Strażnik Tronu
Woj Chaosu
********
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 311


All hail The Emperor!


Zobacz profil
« Odpowiedz #28 : Sierpień 23, 2011, 00:08:26 »

Dobrze ;-) To bezpośrednia odpowiedź na ogólną ekscytację gwiazdą chaosu i Martinowy komentarz o chińskich bajkach Uśmiech a że to wszystko poszarpane i zdeformowane? Taki zamysł ;-) Takie miało kudłate i nołlajfowe być ;-) Of course róbcie z tym co chcecie ;-) To jest zrobione na szybko na biurowym komputerze Uśmiech

Jak we wrześniu wrócę do domu i naprawię mój PC, to jeszcze się kreatywnie w tym wątku poudzielam.
Zapisane

I will make it easy for you all to understand: Acknowledge me as the Emperor!
whtmnk
Mistrz Gry
Wtajemniczony kultu
**
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 116


Zobacz profil
« Odpowiedz #29 : Sierpień 23, 2011, 10:43:29 »

to ja znowu napiszę:
"mam pomysł!"
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 7 8   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

psy elchi fryzja strefagier1 przemoc