RPG@UG: Forum Gier Fabularnych Uniwersytetu Gdańskiego
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Dead but dreaming
 
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7 8   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Logo naszego Forum  (Przeczytany 21430 razy)
0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.
Martin
Komandor Orderu Małego Fanatyka
Wtajemniczony kultu
**
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 133



Zobacz profil
« Odpowiedz #45 : Sierpień 26, 2011, 23:36:27 »

Ech... kolejne forum o RPG.


inb4: Hurr durr, gwiazda chaosu ponad wszystko!
Zapisane

Ash
Naczelny Lurker Stada
Wtajemniczony kultu
**
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 154



Zobacz profil
« Odpowiedz #46 : Sierpień 27, 2011, 08:24:55 »

Osobiście - zrób to na ośmiokącie foremnym (tak żeby ramiona były pod równymi kątami), a nie sześciokącie. Najwyżej daj trochę większy i wtedy ta k6 nie będzie się rzucać w oczy asymetrią. No i może sama kostka też żeby była jakaś kolorowa czy teksturowana. Ale generalnie podoba mi się kierunek w którym podążasz. *thumbs up*
Zapisane

Shapes in shadow
a glint of steel
the silence steals my happy life
whtmnk
Mistrz Gry
Wtajemniczony kultu
**
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 116


Zobacz profil
« Odpowiedz #47 : Sierpień 27, 2011, 09:02:18 »

"kolejne forum o RPG"
a ile foum o rpg znasz, które mają takie logo? : P

mówisz, że jest to pomysł wyksploatowany, więc proszę pokaż mi zrobione już przez kogoś i używane logo opierające się na gwieździe chaosu i kostce.

tak się składa, że nawet jeżeli jakiś symbol już istnieje to użycie go w logo w połączeniu z pomysłem, który sprawa, że logo jest świeże i inowacyjne jest w cenie.

bowiem łyżwy już istniały zanim powatało logo nike, kreski w logach już istniały zanim adiddas zmienił wizerunek, a pumy... sam wiesz jak dokończyć.

przykład dobrego użycia 'oklepanych' przedmiotów życia codziennego - wtyczek.
Gdyby ktoś pomyślał 'eh, kurwa, kolejny sklep elektroniczny! dajcie mi zamiast wtyczek poniaki to nic by z tego nie wyszło'
a tak przy dobrym pomysle można stworzyć coś co zapada w pamięć na długie lata.
Zapisane
Martin
Komandor Orderu Małego Fanatyka
Wtajemniczony kultu
**
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 133



Zobacz profil
« Odpowiedz #48 : Sierpień 27, 2011, 09:21:15 »

Ed's Electric, to akurat przykład przeciwny. "Któż by pomyślał, że można zrobić logo z wtyczek?"
Zapisane

Tromm
Woj Chaosu
***
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 227


WAAAAGH!!!


Zobacz profil
« Odpowiedz #49 : Sierpień 27, 2011, 09:38:26 »

Dla mnie genialne logo Uśmiech

W sumie: Jov, wrzuć na okres próbny poprzednie logo Monka na banner u góry, łobacymy jak to będzie wyglądać. Chyba, że Monk kończy właśnie cuś zajebistszego?:>
Zapisane

"Barbarism is the natural state of mankind," the borderer said, still staring somberly at the Cimmerian. "Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance. And barbarism must always ultimately triumph."
whtmnk
Mistrz Gry
Wtajemniczony kultu
**
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 116


Zobacz profil
« Odpowiedz #50 : Sierpień 27, 2011, 12:46:09 »

Ed's Electric, to akurat przykład przeciwny. "Któż by pomyślał, że można zrobić logo z wtyczek?"

no.. tak jakby wszyscy?



<jenettelectronic school>
















serio, dalej mi się nie chce. to są wyniki ok 1minuty googlowania.

generalnie na przestrzeni lat chyba każdy kto miał sklep elektroniczny używał wtyczki w logo : )
chodzi o to, żeby umieć użyć coś co ew. już istnieje w sposób inowacyjny, ciekawy i dobry graficznie.





Tromm: tak, poprawiam dalej, nie wrzucajcie póki co tych wersji co pokazywałem.
Zapisane
Delial
Wtajemniczony kultu
**
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 177



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #51 : Sierpień 27, 2011, 17:00:53 »

Hehehe, Monk ciężki do zagięcia : ))
Zapisane
Martin
Komandor Orderu Małego Fanatyka
Wtajemniczony kultu
**
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 133



Zobacz profil
« Odpowiedz #52 : Sierpień 29, 2011, 11:43:17 »

Jeżeli pominąć fakt, że spośród przytoczonych przez Ciebie przykładów w ten sam typ co ed's electric wpisuje się tylko happy electric (od biedy plug, ale to też straszna szablonowość), to mógłbyś mieć rację Język (Wszak mowa była o innowacyjnym zastosowaniu - którego z resztą w przypadku naszej nieszczęsnej gwiazdy nie dostrzegam.)

Jestem i prawdopodobnie pozostanę przeciwnikiem gwiazdy chaosu, bo to straszna sztampa.
Zapisane

Jovaen
Wszechwybraniec
Ulubieniec Chaosu
*********
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 459


To ja jestem RPG-UG


Zobacz profil
« Odpowiedz #53 : Sierpień 31, 2011, 18:23:14 »

Czyli tak jak zawsze: nie umiemy się dogadać, a w gruncie rzeczy Kuba i tak zrobi jak będzie chciał Chichot

Nie, nie zrobi... bo znów będzie flame i shitstorm, a tym razem z rozkoszą dołożę kilka wiader gówna Mrugnięcie

Haters gonna hate! Zrobi. Może wydaje Ci się, Martinie, że możesz użyć wiader gówna. Użyjesz ich na własną odpowiedzialność. Ale przypominam Regulamin... Ja tu steruję, mój drogi. A Twoja pozycja naczelnego warchoła stada jest czysto nominalna. Nigdy o tym nie zapominaj. Język


Cóż, czyż nie jest bowiem tak, że nie potraficie dojść do konsensusu? Macie zalety „demokracji” - nie umiejętność dojścia do jakichkolwiek wniosków; ktoś ciągnie w tę stronę, drugi w inną... Niezły chaos się tu zrobił. Czy nie przyda się tu twarda ręka Admina? Jako pewne podsumowanie toczonej dotychczas dyskusji.

Zabawne, że przez długie miesiące konsekwentnie olewaliście ten temat. A gdy ktoś zaczął coś robić – niektórzy (podkreślam: niektórzy) torpedują ten pomysł na siłę, robiąc shitstorm i chaos. (O, właśnie – „chaos” po raz drugi. To tak odnośnie naszego loga. Chichot).

Dałem wam „demokrację”. I nie, nie zamierzam tego zmieniać... Siedziałem z boku i nieźle się bawiłem, obserwując waszą wymianę zdań. Jednak teraz, po długim milczeniu, gdy siedziałem na moim tronie głęboko w Otchłani Wszechrzeczy, objawiam się w pełnej krasie – ja, Jovaen, wypełzam do pradawnej czeluści. I włączam się do dyskusji. Mrugnięcie

(Przed przeczytaniem poniższego [jeżeli ktokolwiek przeczyta to w całości - w co wątpię Duży uśmiech] proszę o parę głębokich wdechów i chwilę relaksu. Poniższe nie ma na celu obrażanie kogokolwiek, ani wzbudzanie flame'a. Zbyt wielkiego flame'a Mrugnięcie)


Na wstępie: Bardzo dziękuję WhtMnk-owi za wielką i konstruktywną pracę jako wykonał. Ludzie, mamy tu grafika pełną gębą i jednocześnie oddanego „naszego człowieka” z prawdziwego zdarzenia, więc szanujmy to. Bardzo też dziękuję RDO za (późne, ale jednak) wystawienie swojego projektu.

Ashowi, Trommowi, Disposable89, i każdemu kto brał udział w tej dyskusji, a którego nie wymieniłem - dziękuję za krytyczne acz ważne i konstruktywne uwagi.


OK, uprzejmości za nami, czas zająć się samym tym nieszczęsnym logiem.


Temat: Gwiazda chaosu, jako symbol uniwersalny w kulturze fantasy – prawda czy fałsz? Analiza krytyczna.

Na początek – porcja solidnej wiedzy. Tego tu bowiem zabrakło.

Z jakiegoś dziwnego powodu bowiem, wysnuliście wniosek, jakoby gwiazda chaosu była znakiem Warhammera. Nie - moim znakiem, co było tym bardziej obraźliwe dla mnie – jakobym zamierzał kogoś dyskryminować i prześladować... Język

Obawiam się, że nikt tego wcześniej tak dosadnie nie wyartykuował. Otóż, moi drodzy, jesteście w totalnym błędzie.
http://en.wikipedia.org/wiki/Chaos_star

Otóż streszczę info z powyższego wiki-linka. Symbol ten został wymyślony przez jednego z najważniejszych pisarzy fantasy XX wieku – Michaela Moorcocka. Mówię „jednego z najważniejszych”, gdyż tak właśnie było i jest. Zdobywca nagrody Nebula, World Fantasy Award, British Fantasy Award i wielu innych wyróżnień. Którego książki miały nieporównywalny wpływ na (pop-)kulturę fantasy. Cała kultura fantasy lat 70. i 80., Warhammer, Blind Guardian, kultura metalowa – wszystko to wyglądałoby zupełnie inaczej, gdyby nie on. Jeżeli na takie hasła jak „Tanelorn”, „Elryk z Melniboné”, „Biały Wilk” nic wam w uchu nie dzwoni, a uznajecie się za die-hard fantastów – radzę się dokształcić. Jego książek na polskim rynku jest pełno, są też w bibliotekach. Biegnijcie po nie teraz.
http://en.wikipedia.org/wiki/Moorcock

Sama gwiazda chaosu, jego gwiazda chaosu, przeszła do kultury i pojawiła się jako symbol w niezliczonych grach – najbardziej rozpoznawalny jest w tej kwestii Warhammer, ale korzystają też z niej m.in. podsystemy Świata Mroku, Dungeons & Dragons, inne. Pojawiał się w grach komputerowych, np. kultowym Hexen. Jest stale wykorzystywany w okultyzmie i jest znakiem kilku ezoterycznych kościołów i sekt (istnieje cała realna gałąź "czarnej magii" [lepiej: Ścieżki Lewej Ręki] znana jako magia chaosu) – do tego stopnia, że niektórzy home-made „okultyści” będą wam wciskać kit, że jest to w istocie „pradawny symbol infernalnej dysharmonii chtonicznej kosmicznych Atlantów” czy też inny bullshit (a nie znak wymyślony w XX wieku przez pisarza – wiem, to brzmi mało mrocznie...). Stale obecny w muzyce metalowej – w swoich logach miał go m.in. Behemoth i wiele innych kapel z ciemnej strony muzyki.

Jeżeli więc ktokolwiek nazwie gwiazdę chaosu symbolem li tylko warhammerowym – ja nazwę go niedouczonym ignorantem i pospolitym idiotą. I będę miał do tego pełne prawo. Nie kieruję tego do żadnego z was i z góry sory za dosadny język. Na razie to tylko ostrzeżenie – dałem wam szansę na zrewidowanie poglądów.

Mam nadzieję, że teraz rozumiecie, że wsadzenie na logo gwiazdki nie oznacza dyskryminacji kogokolwiek ani wywyższania jakiegoś systemu (cóż za chory umysł mógł zrodzić taki pogląd?). Kiedyś RPG-UG (czyt. siła przewodnia forum) to było D&D. Teraz jest WFRP. Ta równowaga sił może zmienić, i chociaż tak, jestem „tr00 fanboyem” Młotka – nic mi do tego. A nawet popieram dywersyfikację.


Kolejny argument za gwiazdką. Uprzejmie zawiadamiam, że Warhammer (WFRP) był pierwszą oficjalnie wydaną w Polsce grą RPG (pomijam gazetowe Kryształy Czasu...). Hasła „1994”, „MAG”, „Magia i Miecz” – mam nadzieję, że w dobie internetowego pluralizmu ktoś jeszcze o tym pamięta. Nie jest przesadą stwierdzenie, że „na początku był Warhammer”. W latach 90. nakłady tej gry sięgały 10,000 egzemplarzy (to bardzo dużo, jak na młody polski rynek RPG – nawet dziś nie jest on dużo "mniej podziemny”) - i było kilka dodruków. Pierwszy i najważniejszy polski magazyn RPG o ogólnopolskim zasięgu – Magia i Miecz – przez długie lata poświęcał mu często większą część zawartości. Potem to się naturalnie zmieniło. Jak wszystko co kultowe – WFRP się przejadł. Z końcem lat 90. na rynku zaczęto wydawać wiele innych gier. Potem – w 2002 – przyszedł upadek systemu. I odrodzenie 3 lata później. Dziś WFRP nie jest najpopularniejszym systemem RPG (czyt. nie hegemonizuje innych systemów, jak na początku). Ale wciąż jest w ścisłej czołówce. Poza tym, Warhammer to potężna komercyjna machina, jedna z największych na rynku gier fantasy. Pierwsza, najważniejsza i praktycznie jedyna tak istotna gra figurkowa, liczne podsystemy tejże, 3 edycje RPG, 2 karcianki, grubo ponad setka powieści wydana na przestrzeni dekad, komiksy, kilka gier komputerowych, jeden duży MMORPG, bardzo sprawnie działający fandom - a to tylko Warhammer Fantasy, Warhammer 40,000 jest tylko niewiele mniejszy... Ciekawostka: właśnie sprawdziłem, i „Warhammer” ma w polskim Google więcej wyników niż „Dungeons & Dragons”... 4,510,000 do 806,000.

O tak, część z was, zawodowych kontestatorów wszystkiego co robię i piszę, jęknie teraz ze zgrozy. Jednak nie ma co kopać się z koniem, moi drodzy. To tylko fakty, one nie gryzą. Nie wywyższam WFRP ponad inne RPG – mam zamiar coś przez to wam uzmysłowić.

Dlaczego powyższy akapit? Chodziło mi o to, że niemal każdy kto miał kiedykolwiek cokolwiek do czynienia z papierowymi RPG wie co to jest Warhammer (nie mówię o newbach „z ulicy”). Ba, 90% ludzi (a nawet 99%, jeżeli weźmiemy grupę wiekową 25+...) kiedyś w niego grało – ponieważ była to pierwsza spopularyzowana gra RPG na rynku, gros ludzi od niej zaczynało. I można go kochać, można go nienawidzić, ale jednego mu nie odmówicie – marka „Warhammer” ma praktycznie najwyższy wskaźnik rozpoznawalności kojarzonej. To działa dokładnie jak w marketingu. Ktoś wchodzi na nasze Forum. Widzi „RPG”. Widzi gwiazdkę. Widzi „Warhammer Fantasy Roleplay” jako pierwszy dział. I już wie, że jest w domu. Że nie jest to kolejne forum o cRPG, o Baldur's Gate, czy o innym Diablo. Jeżeli kiedykolwiek w wieku 13 lat cisnął na szkolnym korytarzu w WFRP – jest nasz. Może dołączy do sekcji WFRP. Może jest zmęczony Młotkiem i spróbuje czego innego. Może rozrusza Sekcję Bitewniaków. Proszę bardzo – ma pełen wybór.

A my mamy dodatkową wartościową duszyczkę w naszych sidłach.

A jeżeli nie dołączy do nas – to przynajmniej nas zapamięta. Taka jest siła dobrego loga i stara jak świat tajemnica marketingu – musi być proste i czytelne. Identyfikacja marki ma nastąpić w ułamku sekundy. Identyfikacja = zysk. To taka forma prania mózgu... Spójrzcie np. na logo McDonad's. Spójrzcie na inne znane loga. Dobre logo musi być proste, rzucające się w oczy, często kontrastowe, nigdy – przeładowane i nijakie. Zapytajcie speców od McDonald's...


Delial – zanim niejako zmienił zdanie – zwyczajowo storpedował pomysł gwiazdki w logo, nie biorąc pod uwagę powyższych argumentów. Załóżmy, ze docenię jego elastyczność i mu odpuszczę (chciałem mu odpisać na jego wcześniejszego posta, ale nie, nie chciałem shitstormować). Brawa dla Dela (szczere). Za to Martin wciąż uprawia negację dla samej negacji. Z nim to zamierzam pokopać się po kostkach.

Najsmutniejsze jest to, że nie proponuje niczego. To jest najbardziej bolesne – kiedyś ktoś coś neguje, ale w zamian nie daje żadnego innego pomysłu. Sorry, ale ja widziałem tam tylko „gwiazda chaosu jest be”, a nie „gwiazda chaosu jest be – może umieśćmy tam...”.

Bo właśnie – co innego? Może smok? Kurwa, litości! Co wyraża smok? Kojarzy się z fantasy? Jasne... Coś jeszcze? Może z D&D... No, nie, sam nie wiem. Poza tym – 95% portali i forów o tematyce fantasy ma smoka w logo. Gildia, Katedra - to parę największych które przychodzą mi od razu do głowy. Jeżeli to nie jest jebana sztampa, to bardzo proszę o udowodnienie mi, że gwiazda chaosu jest bardziej sztampowa!

Nie, smok nie. OK – to co? Macki Cthulhu? H.P. Lovecraft podobnie jak Warhammer stoi bardzo wysoko w kwestii rozpoznawalności marki w naszym radosnym fantasy-grajdołku. Ale zaraz... Gwiazda chaosu jest uniwersalna. Macki Cthulhu nie są. Ktoś kto przyjdzie na takie Forum może odnieść mylne wrażenie, że poświęcamy się tylko H.P.L.-owi. A tak nie jest. Za to logo RDO inspiruje się logiem NERV-u z Neon Genesis Evangelion. Dlaczego to nie kole was w oczy, bo przecież to zdrożne i dyskryminujące, takie „wywyższanie” mangi i anime!? (Tutaj trochę żartuję. I nie chodzi tu o kontestację loga RDO. Zwracam tylko uwagę na paradoks).

Wcale nie widziałem gwiazdy chaosu na takiej ilości stron, jak sugeruje Martin. Nie jest to aż tak sztampowe.


Kostka – uniwersalny symbol RPG. Dość sztampowy, ale wkomponowany w większą całość definiuje nas naprawdę dobrze. To też kogoś boli?


Nasze Forum – jest chaotyczne, nie? Lubimy obrzucać się błotem? Mamy prężną sekcję WFRP? Zajmujemy się różnymi systemami (gwiazda chaosu symbolizuje wielość w jedności, a kostka k6 to symbol uniwersalny)? Approved, approved, approved?

Myślę że tak. Wątpię też, żeby ktoś wpadł na jakiś bardziej przełomowy pomysł.


Różowe logo: mnie osobiście wkurwia. Jest surrealistyczne i kretyńskie – problem w tym, że aż za bardzo. Wewnątrz Forum możecie sobie czcić poniaki, tego wam nie bronię... Ale kurde, ludzie patrzą na ten banner... Poza tym – nie nadaje się „do ludzi” właśnie. Raczej nie będzie się dobrze prezentować np. na plakacie...


...A uroczyście ogłaszam, że w związku ze zbliżającym się rokiem akademickim, dla uczczenia naszej pełnej sukcesów konsekwentnej bytności w sferze internetowo-realnej, naszych zacieśniających się więzów braterstwa, naszej działalności na polu RPG, planszówek... zaczynamy kampanię promocyjną. Uśmiech „Pan Spec” WhtMnk ma na oku opcję wydrukowania plakatów w znośnej cenie. Dlatego projekt plakatu ogłoszę już wkrótce (smaży się). Będziemy wieszać te plakaty na korytarzach UG (i PG?). Skoro Sigmar może, to my też. A my jesteśmy dużo lepsi od Sigmara. Uśmiech Tym bardziej też potrzebujemy jakiegoś prostego, zgrabnego, eleganckiego loga.


Jeszcze odnośnie projektu RDO: nie wykluczam wykorzystania go, w ramach takiej akcji promocyjnej właśnie. Mogłoby pasować na jaką ulotkę, czy jako element plakatu. Na bannerze jednak widziałbym bardziej logo WhtMnk, gdyż przemawia za nim jego czytelność i elegancka prostota.


No to gwiazda chaosu + kostka. Plus nasz napis „RPG-UG: Forum gier fabularnych Uniwersytetu Gdańskiego” (pojawi się). I od razu wiadomo, o co chodzi, prawda?


PS. Tak właśnie działa „demokracja” na tym Forum:
<Jovaen likes it>
- Zgadzacie się?
- Nie.
<delete> <delete> <delete>
- A teraz?!
Chichot
PPS. Powyższe jest jednak po części żartem. Po części.
PPPS. Na razie nie wrzucam żadnego loga – zgodnie z życzeniem WhtMnk-a. Prace trwają i mam nadzieję, że już w tym miesiącu będziemy mogli poszczycić się nowym, wspaniałym bannerem.
Zapisane
Tromm
Woj Chaosu
***
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 227


WAAAAGH!!!


Zobacz profil
« Odpowiedz #54 : Sierpień 31, 2011, 19:23:46 »

Zanim przejdę do meritum chciałbym poprzeć Jova w jego wywodach i uprzejmie prosić co większych wrażliwców, żeby nie zaczęli bronić się przed atakiem którego nie było.

Od siebie chciałbym dodać tylko tyle, że często spłyca się przesłanie i symbolizm Gwiazdy Chaosu, bo opatrzyła się wszystkim i upowszechniła do tego stopnia, że nie nastraja już do refleksji i w powszechnym mniemaniu nic już nie znaczy, tak samo jak np. pentagram. Jest to symbol tak bardzo popularny, że przejadł się i poniekąd kumam, że niektórzy użytkownicy nie chcą go w logo.

Tymczasem, jeśli chcielibyśmy coś tym naszym logiem ewentualnemu przechodniowi powiedzieć, coś zasugerować, zamanifestować, to gwiazda chaosu jest jak znalazł, ponieważ symbolizuje przede wszystkim mnogość opcji, brak reguł, transgresję i przełamywanie granic. Jest to bardzo zasobny semantycznie symbol płynięcia pod prąd i niezależności, bardzo mocny znak, którego nie musielibyśmy się wcale wstydzić.

Różnie to z nami bywa, ale śmiem twierdzić, że nie jesteśmy gromadą szarych nołlajfów, a zespołem indywidualności, nie tylko częściami jednej całości, ale przede wszystkim zbiorem całości osobnych. Zebraliśmy się po to, by śnić i marzyć, wyrywać się wspólnie ze stagnacji kauzalnego świata poprzez erpegowe lucid dreaming.

Zauważmy, jak często robi się u nas na Forum burdel, flejm itd. itp. - toć przecież kurwa rozpiździel jakich mało Uśmiech Chaosfera pasuje jak ulał Uśmiech Również z tego powodu, że mimo różnych niesnasek dalej przemy do przodu, a jeśli ktoś się zraził, zdystansował i odpłynął, to świadczyć to może o stopniu jego przywiązania do naszego krnąbrnego kolektywu.

Tyle ode mnie. To logo tutaj to dla mnie absolutny killer:

Do want it!
Zapisane

"Barbarism is the natural state of mankind," the borderer said, still staring somberly at the Cimmerian. "Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance. And barbarism must always ultimately triumph."
Tromm
Woj Chaosu
***
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 227


WAAAAGH!!!


Zobacz profil
« Odpowiedz #55 : Sierpień 31, 2011, 19:42:35 »

Pomieszały mi się tu strony, ale teraz ogarniam już Uśmiech Nie rozumiem, dlaczego toczyły się tu jeszcze jakieś rozmowy po zaprezentowaniu przez WhtMnk loga z postu powyżej.
Zapisane

"Barbarism is the natural state of mankind," the borderer said, still staring somberly at the Cimmerian. "Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance. And barbarism must always ultimately triumph."
Ash
Naczelny Lurker Stada
Wtajemniczony kultu
**
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 154



Zobacz profil
« Odpowiedz #56 : Sierpień 31, 2011, 20:19:08 »

Cytuj
Nie rozumiem, dlaczego toczyły się tu jeszcze jakieś rozmowy po zaprezentowaniu przez WhtMnk loga z postu powyżej.
Dlatego, że w przeciwieństwie do lemingizmu jaki chciałbyś tu zaprowadzić, ludzie jednak mają własne zdanie i czasami nawet chcieliby je wyrazić.

Podsumowując post Jova dla tych który stwierdzili TL;DR - "Gwiazdka jest zajebista, wiec będzie w logo i chuj! Jak nie to tupnę nóżką i tak będzie." [IRONIA!]

A już zupełnie na temat, żeby to nie był tylko flame:
Mnie ta gwiazda ni ziębi ni grzeje. Może być, bo nie mam innych pomysłów, te 8 ramiączek sprawia radość największym krzykaczom i furiatom tego forum, więc czemu nie. Aczkolwiek, to co poruszył Jov a propos loga z NGE - właśnie to było fajne, że poza "uniwersalnym symbolem czegośtam i czegośtam, hokus pokus różne dziwne słowa" miał jeszcze małą nutkę innych naszych zainteresowań. Dobra, "tylko" mangi i anime która ma tu przynajmniej tylu zwolenników ilu wrogów, ale jednak. Symbol łączący 2 zainteresowania. Może dałoby się to jakoś rozciągnać na kilka dalszych 'smaczków'? Pewnie wyszedłby totalny chaos (który podobno lubimy?) ale jest to jakiś pomysł. Może na końcu każdej strzałki dać jakiś mały symbol, coś kojarzącego się z innymi rzeczami, systemami? Nie mam w tej chwili nic bardziej konkretnego na myśli, ale dla przykładu nutka (w końcu wszyscy lubimy muzykę?), czy jakiś mały sztampowy smok, czy poniak, czy cokolwiek innego.

I zupełnie zupełnie na poważnie - jeśli ta gwiazda ma być tak krzywa to ja podziękuję. Albo symetria w osi każdej pary przeciwległych ramion, albo kurde zróbcie tą gwiazdę 6-ramienną.

I jeszcze jedna rzecz, niejako pochodna tego tematu - co z nazwą? Biorąc pod uwagę że spora cześć (większa?) nie ma z UG nic wspólnego, to może czas pomyśleć nad czymś poważniejszym? Czymś co będzie wzbudzało zachwyt u neofitów, a paniczny strach u konkurencji. Nazwa która swoją epickością sprawi że każdy klub związany z fantastyką będzie chciał żebyśmy przygarnęli go pod swoje skrzydła. Bo póki co brzmimy jak Kółko Matematyczne PG czy Sekcja Aerobiku AWF. Seriously.

Zapisane

Shapes in shadow
a glint of steel
the silence steals my happy life
Tromm
Woj Chaosu
***
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 227


WAAAAGH!!!


Zobacz profil
« Odpowiedz #57 : Sierpień 31, 2011, 20:32:49 »

A idź pan w chuj z demokracją Uśmiech Nie próbuję zaprowadzić tu niczego, acz kusząca jest myśl, że moglibyśmy być nieco bardziej zgodni i nie przejmowali się pierdołami.

Logo jest w pytę, jestem zdania niczego lepszego nie znajdziemy. Monk wykonał w pełni profesjonalną robotę i myślę, że sporo z nas jest pod dużym wrażeniem.

Ideę jakoby wrzucać nutki, duże oczy itd. pominę milczeniem, bo zrobi się kupa bez ładu ni składu. A propos kupy: jeśli każdy z nas od czasu do czasu ją produkuję, to mamy poświęcić jedno z ramion na brązowego zawijasa? A fe.

Podsumowując, trafił nam się w grupie grafik z prawdziwego zdarzenia który odjebał logo, za które normalnie musielibyśmy nieźle bulić, a i tak są ludzie, którym se ne podoba. Ciężko mi traktować ich "opinię" poważnie, kurwa, ilekroć słyszę takie małostkowe popierdółki ogarnia mnie chęć wdrożenia systemów najsłynniejszego wąsacza XX wieku.

Ashu, jeśli ani cię ziębi ani grzeje to może jednak oddasz głos na tak? Pomysł z NERV-em ma się nijak do loga powyżej, no na litość... Smutny Jesteś defetysta i maruda.

Brak symetrii w tymże w ogóle mnie nie razi. Jest to wręcz atut, bo wszystkie elementy graficzne świetnie ze sobą współgrają. Chwała Tzeentchowi! \m/
Zapisane

"Barbarism is the natural state of mankind," the borderer said, still staring somberly at the Cimmerian. "Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance. And barbarism must always ultimately triumph."
Ash
Naczelny Lurker Stada
Wtajemniczony kultu
**
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 154



Zobacz profil
« Odpowiedz #58 : Sierpień 31, 2011, 20:44:24 »

Cytuj
A idź pan w chuj z demokracją
Jak w chuj, to po co Jov w ogóle zaczynał temat zamiast zwrócić się bezpośrednio do grafików i ocenić na własną rękę to co zaprezentują?

Cytuj
że moglibyśmy być nieco bardziej zgodni
Cytuj
Różnie to z nami bywa, ale śmiem twierdzić, że nie jesteśmy gromadą szarych nołlajfów, a zespołem indywidualności, nie tylko częściami jednej całości, ale przede wszystkim zbiorem całości osobnych.
Rozdwojenie jaźni? Albo jedno albo drugie. Jak jesteśmy indywidualności, to każdy ma swoje zdanie.

Cytuj
Podsumowując, trafił nam się w grupie grafik z prawdziwego zdarzenia który odjebał logo, za które normalnie musielibyśmy nieźle bulić, a i tak są ludzie, którym se nie podoba.
Mam wrażenie, że to ma być *NASZE* logo. A nie jakieś logo które ktoś "odjebał" (bez obrazy WhtMnk), a my mamy zaakceptować bo Tromm uważa, że jest najbardziej zajebiste na świecie.
Zapisane

Shapes in shadow
a glint of steel
the silence steals my happy life
Tromm
Woj Chaosu
***
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 227


WAAAAGH!!!


Zobacz profil
« Odpowiedz #59 : Sierpień 31, 2011, 21:36:37 »

"Rozdwojenie jaźni? Albo jedno albo drugie. Jak jesteśmy indywidualności, to każdy ma swoje zdanie."

     Każdy swoje, ale czemu wszystkie inne...?

"Mam wrażenie, że to ma być *NASZE* logo. A nie jakieś logo które ktoś "odjebał" (bez obrazy WhtMnk), a my mamy zaakceptować bo Tromm uważa, że jest najbardziej zajebiste na świecie."

     Lepiej "nie nasze" niż chujowe Uśmiech To może zróbmy głosowanie, co? Mamy kilka opcji, wybierzmy jedną drogą głosowania. Albo niech Ash sporządzi swoje logo i dopiero wtedy, ale wątpię, że wyjdzie z jakąś propozycją, za to kręcenie nosem najwyraźniej jest wpisane w ashową kartę postaci.

Tak więc głosujmy. Ja jestem za pierwszym dużym logiem, tym kilka postów wyżej.
Zapisane

"Barbarism is the natural state of mankind," the borderer said, still staring somberly at the Cimmerian. "Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance. And barbarism must always ultimately triumph."
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7 8   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

psy siedemwatah imprezyizloty castlecraft przemoc