RPG@UG: Forum Gier Fabularnych Uniwersytetu Gdańskiego
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Dead but dreaming
 
Strony: 1 2 3 4 [5] 6 7 8   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Logo naszego Forum  (Przeczytany 21389 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Ash
Naczelny Lurker Stada
Wtajemniczony kultu
**
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 154



Zobacz profil
« Odpowiedz #60 : Sierpień 31, 2011, 21:44:06 »

Wiesz co? Po chwili namysłu stwierdziłem że masz rację. Niepotrzebnie się w ogóle odzywam jak nie zrobiłem własnego.

Jak ma być głosowanie to głosuję za różowym. Bo jest różowe i chuj.
Zapisane

Shapes in shadow
a glint of steel
the silence steals my happy life
Tromm
Woj Chaosu
***
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 227


WAAAAGH!!!


Zobacz profil
« Odpowiedz #61 : Sierpień 31, 2011, 21:45:18 »

A możemy na poważnie?
Zapisane

"Barbarism is the natural state of mankind," the borderer said, still staring somberly at the Cimmerian. "Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance. And barbarism must always ultimately triumph."
Ash
Naczelny Lurker Stada
Wtajemniczony kultu
**
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 154



Zobacz profil
« Odpowiedz #62 : Sierpień 31, 2011, 21:51:01 »

Ależ zupełnie na poważnie. Krzywa gwiazda chaosu mi się nie podoba i tyle. Chyba, że głosować też można tylko po przedstawieniu własnej propozycji logo? A może system komunistyczny - głosujesz jak partia każe albo po odrobinie perswazji głosujesz jak partia każe?
Zapisane

Shapes in shadow
a glint of steel
the silence steals my happy life
rdo
Jego Imperatorska Mość
Strażnik Tronu
Woj Chaosu
********
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 311


All hail The Emperor!


Zobacz profil
« Odpowiedz #63 : Wrzesień 01, 2011, 00:06:11 »

zgadzam się, że krzywa gwiazda chaosu jest zła ;-)

Podrzucę kilka koncepcji - rozwinięć pomysłu WhiteMnka

Co myślicie o prostej ośmioramiennej gwieździe


Ewentualnie wariant


Lub sama k10?
Zapisane

I will make it easy for you all to understand: Acknowledge me as the Emperor!
Martin
Komandor Orderu Małego Fanatyka
Wtajemniczony kultu
**
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 133



Zobacz profil
« Odpowiedz #64 : Wrzesień 01, 2011, 00:08:01 »

Dobra, powylewam jeszcze kilka nocników z racji tego, że to do mnie Jov ewidentnie pił.

Więc serio słabo chce mi się odpisywać... na ten stek bzdur i manipulacji - więc pozwolę sobie potraktować go ogólnikowo.

I

"gwiazda to symbol ogólnofantastyczny, a nie Warhammerowy"
Owszem... a swastyka to symbol solarny oznaczający bóstwo słońca, szczęście, ogień, światło, płodność i w chuj innych rzeczy... co nie zmienia faktu, że dla większości ludzi wiąże się tylko z nazizmem. Tu zachodzi to samo zjawisko. Ponad to, upierając się najpierw przy uniwersalności symbolu, a potem spuszczając się nad jego rozpoznawalnością jako, li tylko i wyłącznie, symbolu związanego z Warhammerem SAM SOBIE PRZECZYSZ, niedouczony ignorancie i zwykły idioto (nie mogłem się powstrzymać Uśmiech )


II

Twierdzenie o absolutności WFRP jako systemu w który grał KAŻDY, po prostu oleję i odłożę na półkę... między Andersena i Braci Grimm. Ty i Twoje 90% Język


III

Kwestia marketingu i logotypów... spece od McGówna nie korzystają z wariacji na temat oklepanego symbolu.


IV

Twoje chujowe jak skarpety z pokrzyw ataki i ciągłe sugerowanie, że ktoś tu nie docenia pracy Krzyśka. Przeciwnie... uważam, że zostało to zrobione bardzo elegancko i gustownie, choć może nie do końca tak jak bym chciał. Ja tylko wyrażam krytykę odnośnie do użytego symbolu ( i bądźmy szczerzy, że właśnie to Cię, nasz Kubutku kochany, najbardziej boli... gdyby to był znak zapytania, zupa grzybowa, albo słoń od tej mniej szlachetnej strony, to nie broniłbyś tego z zapałem godnym lepszej sprawy.) Co więcej, mam do tej krytyki pełne prawo, czy Ci się to podoba czy nie - i nie muszę wysuwać kontrpropozycji, bo nie zamierzam przepychać własnego projektu, tylko wyrazić dezaprobatę. Nie krzyczę "WYBIRZCZIE KUHWA MUJ PROJEKTE!", mówię "z tego czy owego powodu mi się nie podoba, uważam za nieadekwatne, może pomyślmy dalej?" Przy czym ktoś tu zachłysnął się zajebistością gwiazdy chaosu i ani myśli pozwolić by ten koncept nie przeszedł.


V

Chyba znów zapędzasz się ciut za daleko w swojej megalomanii... a rozmowę na temat "rozwoju" forum puściłeś mimo uszu. My tu chcemy grać, a nie rekrutować hufce wyznawców. To ma być miejsce gdzie znajdzie się ekipa do pogrania w to czy tamto, więc wielka akcja promocyjna jest o kant dupy rozbić - chyba, że już samowładnie ustaliłeś, iż zmieniamy RPG UG w kolejny portal RPG... co nikomu nie jest do szczęścia potrzebne. Nie ogarniasz dwóch tuzinów użytkowników, a chciałbyś mieć ich jeszcze więcej.



Dodam tylko od siebie na koniec... że nie mam nic przeciw gwieździe chaosu, ale nie będę walczył pod tym sztandarem i kropka. Po prostu do mnie nie przemawia i jestem na nie.


PS Nie muszę chyba dodawać, że do chwili przedstawienia projektu, który będzie wart zaakceptowania i będzie oddawał ducha tej grupy jestem również za "różowym"? Mimo, iż jest surrealistyczne (sugerowanie, że to wada) i według czyjegoś, zmiennego jak dachowy kurek, osądu, "kretyńskie".


PS II "Przecież lubimy chaos na naszym forum, a co może być bardziej chaotycznego niż gwiazda chaosu?! ^^" - Bogowie! Trzymajcie mnie, bo jak jebnę w ten postsowiecki czajnik...!

Zapisane

rdo
Jego Imperatorska Mość
Strażnik Tronu
Woj Chaosu
********
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 311


All hail The Emperor!


Zobacz profil
« Odpowiedz #65 : Wrzesień 01, 2011, 00:13:56 »

Ogólnie myślę że nie powinniśmy w tej chwili supiać się na doprecyzowywaniu jednego pomysłu i myśleć "czy ramiona gwiazdy mają być pięć pikseli w lewo czy w prawo", a raczej powinniśmy od czystej kartki poszukiwać fajnych mocnych symboli, nowych jakichś koncepcji. Bo trzymanie się jednego i tego samego pomysłu podmieniając tła nie przyniesie postępu.

Ogólnie: poszukajmy konstruktywnie czegoś BEZ gwiazdy chaosu ;-)

Jeden z pomysłów które mi krążą po głowie to jakaś komiksowa postać w stylu "awatar rpg-owca/BG" - coś jak na kartach Munchkina.


Kolejna inspiracja... a może tak... zupełnie abstrakcyjnie (ale tylko na pozór)


Nie, serio! Ładniejsze niż jakaśtam kość czy gwiazda Chaosu. (zamiast 8 ramion 8 liści ;-) )
Zapisane

I will make it easy for you all to understand: Acknowledge me as the Emperor!
Ebonitowy_Ryszard
Akolita kultu
*
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 24



Zobacz profil
« Odpowiedz #66 : Wrzesień 01, 2011, 02:08:29 »

Mi się z kolei wydaję, że ten nowy flejm to tylko próba zwrócenia innych juzerów na siebie uwagi.

Każdy musi dołożyć wszelkich starań, żeby tylko jego pomysł przeszedł.

Tak moi drodzy, wszyscy jesteście cudownymi dziećmi światła ze wspaniałymi pomysłami i wszyscy jesteście szalenie kreatywni.
Każdy jest cudowną indywidualnością, która do ostatniej kropli krwi będzie bronić swego pomysłu jak matka dziecka przed stadem wilków.
Tylko Jov jest zły, bo organizuje za wszystkich pracę nie licząc się z konsultacjami społecznymi.
No przecież każde z cudownych dzieci musi mieć coś do powiedzenia.


Poważnie to logo Krysa miażdży większość projektów pro i amo jakie się spotyka w naszych środowiskach.
Ja bym stawiał na nie, bo jest uberładne, a sama symbolika nie jest chyba, aż tak ważna.
Całość musi przyciągać wzrok i być rozpoznawalna, a efektem ubocznym jest dorabianie ideologii - nie odwrotnie Język

Poza tym, moi drodzy Parafianie, którzy tak bardzo chcecie władzy nad forum. Wraz z nowymi minionami każdy dostanie swoje własne drony do moderowania i kontroli jako starszak.
Zupełnie jak fala w wojsku! <jupi!>

Zapisane
Martin
Komandor Orderu Małego Fanatyka
Wtajemniczony kultu
**
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 133



Zobacz profil
« Odpowiedz #67 : Wrzesień 01, 2011, 10:15:59 »

Mi się z kolei wydaję, że ten nowy flejm to tylko próba zwrócenia innych juzerów na siebie uwagi.

Każdy musi dołożyć wszelkich starań, żeby tylko jego pomysł przeszedł.

No chyba jednak nie, jeśli czytasz co do Ciebie piszą, a nie tylko wodzisz oczyma.

Cytuj
Poważnie to logo Krysa miażdży większość projektów pro i amo jakie się spotyka w naszych środowiskach.
Ja bym stawiał na nie, bo jest uberładne,

Otóż to! Sęk w tym, że to Ty, Tromm i Jov nie wierzycie w umiejętności Krisa... ja wychodzę z założenia, że nawet wymienioną przeze mnie dupę słonia "odjebałby" jak trza.

Cytuj
a sama symbolika nie jest chyba, aż tak ważna.

Przeciwnie... i masz dowód w naszym sprzeciwie.

Cytuj
Całość musi przyciągać wzrok i być rozpoznawalna,

Tja, ale fajnie by było, gdyby była też choć ciut oryginalna...

Cytuj
Poza tym, moi drodzy Parafianie, którzy tak bardzo chcecie władzy nad forum. Wraz z nowymi minionami każdy dostanie swoje własne drony do moderowania i kontroli jako starszak.
Zupełnie jak fala w wojsku! <jupi!>

Intuicja mi podpowiada, że chyba niewłaściwie adresujesz ten wywód... poza Jovem nikomu nie zależy na sekcie własnych wyznawców.


Wracając więc do "clue" problemu... cała wojenka rozpoczęła się o to, że mamy jeden projekt, JEDEN, nad którym część ekipy zaczęła uwalniać strugi nasienia. Problem polega przede wszystkim na tym, że zamiast stworzyć bazę pomysłów i wybrać spośród nich najlepszy, ktoś się uparł, że... "BIERZEMY TEN!"

Zrozumiałbym taką postawę, gdyby propozycja została przyjęta przez aklamację, ale NIE ZOSTAŁA.

"Macie tutaj jeden projekt i wybierzcie najlepszy..." - o kurwa, czy to ten słynny pluralizm?! Wow, zawsze zastanawiałem się jak to jest móc wybrać! Dziękuję towarzyszu Jovaen! Swoją drogą... jak żeście się nazywali? Łukaszenko? Język

Mogę zagłosować na rododendron, albo "różowe", to już dwa, próbujmy dalej ;] (Fajnie "odjebany" munchkin też byłby całkiem spoko, bo mimo swej wtórności jest chociaż "ogólnoerpegowy", a nie jak gwiazdka "niby tak, ale w sumie to nie, ale i tak WFRP ROX I WYPIERDALAĆ HERETYCY!")



Parafrazując jednego "wielkiego" Polaka: "Nie o take forum walczyłę!"
Zapisane

Tromm
Woj Chaosu
***
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 227


WAAAAGH!!!


Zobacz profil
« Odpowiedz #68 : Wrzesień 01, 2011, 13:46:00 »

Uważam, że Ebonitowy_Ryszard ma 100% racji. Każdy kto pisze te wściekłe posty ma najwidoczniej trudniejszy okres w realu bądź zwyczajnie niewielkiego pyrdka.

Rezygnuję z dalszego udzielania się w tym wątku dopóki nie podniesie się poziom merytoryczny.

Martinowi proponuję złożyć się na urodziny na karzełka, którego będzie mógł trzymać w składziku i tłuc trzonkiem od kilofa, kiedy go złapie chandra bądź napadnie atak złości Uśmiech Ashowi proponuję zaaplikować dożylnie kroplówkę z jednorożca, co by mu wzrósł poziom pozytywiny w organizmie Uśmiech Jov, spokojnie, weź wolne, idź na piknik, złap chillout, bo teraz to już mają pełne prawo opaść ci ręce w związku z zupełnym niezrozumieniem intencji twoich przez resztę.

Jakoś tak się dzieje, że jak ktoś już ma OPINIĘ i WŁASNE ZDANIE, to jest z bomby przekonany o tym, że mają one jakąś wartość.

A najgorsze w tym wszystkim jest to, że dalej mryga nam nad głowami ten różowy shit podczas gdy przynajmniej na próbę moglibyśmy testować WhtMnk'owe pomysły. Oraz to, że generalnie po raz kolejny okazuje się, jak chujowi z nas ludzie Uśmiech

Zapisane

"Barbarism is the natural state of mankind," the borderer said, still staring somberly at the Cimmerian. "Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance. And barbarism must always ultimately triumph."
Martin
Komandor Orderu Małego Fanatyka
Wtajemniczony kultu
**
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 133



Zobacz profil
« Odpowiedz #69 : Wrzesień 01, 2011, 14:10:12 »

No tak...

1. Wypomnij brak merytorycznej dyskusji.
2. Poczekaj na odpowiedź największego spamera
3. podziwiaj ból dupy
Co???
PROFIT!


Bardzo dobrze, że przestajesz się udzielać... bo ów poziom zaniżasz. Jeśli walenie konia nad JEDNYM projektem nazywasz procesem wybierania nowego logo... i merytoryczną dyskusją, to nie pozostaje mi nic innego jak pogratulować. Bystry jak strumień i ostry jak brzytwa, ot co!

Swoją drogą widzę, że nie było mnie zaledwie na 2 sesjach, a zrobiło się tu niezłe kółko wzajemnej masturbacji - jedziecie na "szwedzkim sterze" czy nie przejmujecie się drobiazgami i trzepiecie sobie nawzajem? Język


Cytuj
Jakoś tak się dzieje, że jak ktoś już ma OPINIĘ i WŁASNE ZDANIE, to jest z bomby przekonany o tym, że mają one jakąś wartość.

Witamy w cywilizacji, łańcuchy i kajdany możesz odłożyć tam, mentalny niewolniku... a teraz usiądź z nami przy ognisku i słuchaj i ucz się... tylko pierwszego dnia nie zabieraj głosu.

Cytuj
A najgorsze w tym wszystkim jest to, że dalej mryga nam nad głowami ten różowy shit podczas gdy przynajmniej na próbę moglibyśmy testować WhtMnk'owe pomysły

I będzie wisiał... bo choć może jeszcze to do Ciebie nie dotarło, ten projekt nie znalazł akceptacji, a Twój boner na myśl o nim nikogo z nas nie obchodzi - Twoje fetysze, to Twoje prywatne sprawy.


inb4: ból dupy, flame, oczernianie - no wiesz... wet za wet; trzymałem się zasad parlamentaryzmu tak długo jak inni się ich trzymali.
Zapisane

Tromm
Woj Chaosu
***
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 227


WAAAAGH!!!


Zobacz profil
« Odpowiedz #70 : Wrzesień 01, 2011, 14:19:32 »

Dobra dobra.
Zapisane

"Barbarism is the natural state of mankind," the borderer said, still staring somberly at the Cimmerian. "Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance. And barbarism must always ultimately triumph."
Ash
Naczelny Lurker Stada
Wtajemniczony kultu
**
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 154



Zobacz profil
« Odpowiedz #71 : Wrzesień 01, 2011, 15:46:03 »

Jakieś 2 strony temu WhtMnk napisał:
Cytuj
NIE, TO WCIĄŻ NIE JEST ŻADNA OSTATECZNA WERSJA
Ergo, ludzie którzy umieją czytać ze zrozumieniem wywnioskowali, że można jeszcze coś w tym logo zmienić (ie. WhtMnk będzie mógł to zrobić). Tak więc zaczęto rzucać pomysłami co jeszcze, co zmienić i co może by tak... Normalnie trwało by to do momentu aż autor nie powiedziałby: "Basta! Starczy! To jest ostateczna wersja!". Ale w tym nienormalnym gronie co poniektorzy nie potrafią się skupić na tyle długo żeby przeczytać 2 posty pod rząd (a czasami nawet 1), więc jak zobaczyli pierwszy obrazek to już było gites. Mniej więcej tak jakbyście wpisali w goglach 'sex' i spuścili na 1 pierwszej stronie, twierdząc potem że to najlepsza strona.

Cytuj
Jakoś tak się dzieje, że jak ktoś już ma OPINIĘ i WŁASNE ZDANIE, to jest z bomby przekonany o tym, że mają one jakąś wartość.
... a tak na prawdę to tylko opinia Tromma i tych którzy się z nim zgadzają ma wartość. Reszta to ciota i chuj.
Zapisane

Shapes in shadow
a glint of steel
the silence steals my happy life
whtmnk
Mistrz Gry
Wtajemniczony kultu
**
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 116


Zobacz profil
« Odpowiedz #72 : Wrzesień 01, 2011, 16:58:56 »

w związku z stażem od ost. poniedziałku spadała moja intensywność projektowania dla RPG-UG ->me be sorry : <

a teraz odpowiedzi krótkich kilka:

do fragmentu posta, który zaczyna się jakoś:
Może dałoby się to jakoś rozciągnać na kilka dalszych 'smaczków'? a kończy:
poniak, czy cokolwiek innego.

w projektowaniu:
a)mniej znaczy więcej
b)oszczędność środków jest cnotą <patrz pkt1>
c)brzytwa ockhama - upraszczaj i nie komplikuj, <patrz pkt1>czyli:
-na każdy użyty element w projekcie zadaj pytanie "czy jest potrzebny" <patrz pkt1>
i tu: im mniej takich pytań zadasz, tym lepiej : ) <patrz pkt1>
-jeżeli dany/jakikolwiek element nie pełni żadnej konkretnej i zdefiniowanej funkcji
to nie ma prawa występować w projekcie <tymbardziej takim jak logo> <patrz pkt1>


dalej:
I zupełnie zupełnie na poważnie - jeśli ta gwiazda ma być tak krzywa to ja podziękuję. Albo symetria w osi każdej pary przeciwległych ramion, albo kurde zróbcie tą gwiazdę 6-ramienną.
jak znajdę chwilę - może nawet dzisiaj wieczorem, to pokażę na przykładach dlaczego to jest najmniej kolizyjne rozwiązanie.

dalej do fragmentu o nazwie:
wydaje mi się, że na gruncie UG to wszystko wyrosło i może pozostać taki element w nazwie.
jak ktoś już kiedyś mówił, nie aspirujemy do bycia drugim TIR'em.
zresztą w wersji skrótowej RPG UG nie świadczy koniecznie za Uniwerek Gdański
może być np:
RPG UG ->
Urozmaicona Grupa
Ukontentowana Gawiedź
Urozmaicona  Gawiedź
Utuańskie Grizzli
Ukraińscy Gwardziści...
itp.
Zapisane
Martin
Komandor Orderu Małego Fanatyka
Wtajemniczony kultu
**
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 133



Zobacz profil
« Odpowiedz #73 : Wrzesień 01, 2011, 18:31:03 »

Dlatego z Krzyśkiem lubię polemizować... konkrety i argumenty, nawet jeśli mam się z nimi nie zgodzić. Kris, a czy Ty byłbyś w stanie sypnąć jeszcze kilkoma innymi pomysłami? Najlepiej z różnych stron i perspektyw?
Zapisane

Tromm
Woj Chaosu
***
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 227


WAAAAGH!!!


Zobacz profil
« Odpowiedz #74 : Wrzesień 01, 2011, 19:31:06 »

A może Krzychu ma co robić? Uśmiech
Zapisane

"Barbarism is the natural state of mankind," the borderer said, still staring somberly at the Cimmerian. "Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance. And barbarism must always ultimately triumph."
Strony: 1 2 3 4 [5] 6 7 8   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

castlecraft elchi strefagier1 fryzja programowanie