RPG@UG: Forum Gier Fabularnych Uniwersytetu Gdańskiego
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Dead but dreaming
 
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Daniel Devisson  (Przeczytany 1643 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
shg
Wtajemniczony kultu
**
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 150


Zobacz profil
« : Październik 10, 2011, 23:49:26 »

Postać: Daniel Devisson

Szablon: wizard
High concept aspect: Ekscentryczny badacz - mag
Trouble aspect: Bezpośredni do bólu


Background
Rodzice magowie z konserwatywnej Zielonej Szkoły. Wymagający dyscypliny, sami skupieni na karierze. Wyjechali dawno temu do Drezna.
Daniel praktycznie wytresowany w Szkole magów.
Po rodzicach przejął wiarę w siłę dyscypliny i nauki, ale nie w konserwatywne zacofanie i społeczną kurtuazję.
Obecnie wygląda na 25 lat, ale jest starszy.
Aspekt: "Ucz się, ucz"


Rising conflict
Bada przeszłość, głównie historię Gdańska i swoich przodków.
W Zielonej Szkole jest niepopularny przez swoje liberalne podejście do nauki, "hewelianizm" i kompletny brak obycia. Ma tam niemało wrogów, choć w niektórych kręgach jest szanowany za skuteczność i talent.
Niedawno odkrył skrzętnie ukrywaną przez rodziców prawdę. Jest bezpośrednim potomkiem Jana Heweliusza (założyciela konkurencyjnej Zielonym Szkoły Hewelian). Wtedy zmienił nazwisko z Nowakowski na Devisson, na cześć prawnuka Heweliusza, polskiego tajnego radcy wojennego.
Aspekt: Potomek Heweliusza


The story
Tytuł: mistyczne włamanie
Goście: Erwin Rubell (myślał, że mi pomógł podczas ucieczki), Biały wampir (służył za odwrócenie uwagi)
Wydarzenia:
W nieznany nikomu sposób, po skrupulatnym planowaniu i przygotowaniach dostał się do tajnej części biblioteki w Heweliuszu. Wykradł księgi z tajemnicą jego pochodzenia.
Aspekt: "Ciekawość to pierwszy stopień do..."


Guest Star
Tytuł: Nie dogadujesz się z wiedźmą? Dogadaj się z wampirem!
Aktor pierwszoplanowy: Wampir z Białego Dworu o nieznany imieniu
Wydarzenia:
Szukałem pomocy w wyprawie na bibliotekę Hewelian u pewnej Fae. Rozmowy nie poszły za dobrze... W zamian zdecydowałem się pomóc w ucieczce więzionemu przez nią wampirowi. On mi pomoże.
Aspekt: Paktujący z wampirami


Guest Star Redux
Tytuł: Szalona zemsta
Aktor pierwszoplanowy: Erwin Rubbel
Wydarzenia:
Ojciec Erwina Rubbela, mój przyjaciel, został zamordowany. Nie mam pewności, kto go zabił, ale moje nieoficjalne podejrzenia skupiają się na pani prof. Shultz. Wiedząc, że Erwin szuka zemsty, naprowadziłem go na nią. Nawet jeśli nie jest winna tego czynu, to zasługuje na śmierć za inne popełnione potworności!
Aspekt: Erwin Rubbel - syn mojego przyjaciela (zamordowanego)


Powiązania z BNami
Jerzy Samp: cenne źródło informacji.
Artur Czyż: ?
D. G. Fahrenheit: ?
J. Heweliusz: przodek, możliwe że dojdzie do ich konfrontacji.
Euzebiusz (nekromanta): może jakiś zbuntowany były profesor?
Prof. Shultz: podejrzewam ją o zabicie ojca Erwina Rubella, mojego przyjaciela; nasłałem go na nią, ale nie zdołał jej zniszczyć; nawet jeśli to nie ona jest winna, zasługuje na śmierć za swe inne niecne czyny, których jestem świadom.


Liczby

Lista aspektów
Ekscentryczny badacz - mag,
Bezpośredni do bólu,
"Ucz się, ucz",
Potomek Heweliusza,
"Ciekawość to pierwszy stopień do...",
Paktujący z wampirami,
Erwin Rubbel - syn mojego przyjaciela (zamordowanego).


Umiejętności
Superb (+5): Discipline, Lore
Great (+4): Scholarship, Conviction
Good (+3): Resources, Investigation
Fair (+2): Alertness, Burglary (?)
Average (+1): Intimidation, Weapons
W przyszłości: Endurance 0->1, Athletics 0->1, Presence 0->1, Alertness 2->3


Hokus pokus, czary mary - mam za mało many!
Ewokacja, żywioły wybrane (wolne 2/3):
- Spirytus (duchy, myśli, czysta energia, światło, kinetyka),
- Woda (entropia, zmienność, płyny),
- Ziemia (stabilność, grawitacja, magnetyzm).
Ewokacja, specjalizacje (wolne 0/1):
- Spirytus, +1 power (+1 Conviction).
Taumaturgia, specjalizacje (wolne 1/1):
- puste.
Focus items (wolne 1/3):
- Pararapielaska, krócej rapielasol: +1 Spirit offensive control (+1 Discipline),
- Sygnet rodzinnny: +1 Spirit defensive control (+1 Discipline),
- puste.
Enchanted items & potions (wolne 2/2):
- puste,
- puste.
Rote Spells (wolne 5/5):
- puste,
- puste,
- puste,
- puste,
- puste.

Zapisane
Michał
Mistrz Celebrant
Wtajemniczony kultu
*******
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 187



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : Październik 11, 2011, 07:57:29 »

Świetne! Fajnie, że użyłeś tego motywu z kradzieżą w Heweliuszu w taki sposób - umieszczając swojego bohatera w centrum wydarzeń. Aspekt "Ku przyszłości przez przeszłość" wydaje mi się trochę zbyt ogólny, ale to spokojnie omówimy już w czwartek.
Zapisane
shg
Wtajemniczony kultu
**
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 150


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : Październik 16, 2011, 21:38:43 »

Ekstrawagancka fura Daniela w sesji pościelowej.



Zapisane
shg
Wtajemniczony kultu
**
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 150


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : Październik 28, 2011, 15:20:18 »

Niezbyt tajna, magowa siedziba Daniela Devissona: Baszta Jacek (http://pl.wikipedia.org/wiki/Baszta_Jacek)
Inne zdjęcia: http://www.fotopolska.eu/3331,obiekt.html

Zapisane
AlexRiven
Akolita kultu
*
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 64



Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : Październik 29, 2011, 03:10:03 »

Lubię to!
Zapisane
shg
Wtajemniczony kultu
**
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 150


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : Listopad 03, 2011, 13:35:48 »

Coś z wiedzy ogólnej o Danielu Devissonie (tylko MG wie, a przecież reszta też powinna):

W baszcie Jacek od zawsze mieści się zakład fotograficzny (jak i w rzeczywistości).
Jest to zakład, który prowadzili jeszcze rodzice Daniela. Oczywiście mieli w tym całkiem konkretny interes... gromadzili kartoteki mieszkańców - coś w deseń: masz zdjęcie, masz duszę (no to już nie jest wiedza ogólna).
Zakład jest działający po dziś dzień, ale praktycznie bez klientów. W dobie fotolabów cyfrowych, taki archaiczny lab analogowy nie ma racji bytu. Poza tym, Danielowi niezbyt zależy na klientach...
Zniechęcająca aura miejsca i osoby Daniela, zatarty przez czas szyld "Magik, zakład fotograficzny" i zamknięte drzwi z ciężką kołatką o kształcie głowy jakiegoś nieopisanego monstra - ot, rzeczy skutecznie odpychające klientów.

Mimo to, Jan nalegał, że parę klientów przyda się nadszarpniętemu budżetowi i Daniel ustąpił.
Pozwolił na wymianę drzwi na lżejsze (coby się przy otwieraniu nie męczyli potencjalni klienci... i, jak się właśnie okazało, intruzi z Ak47).
Wyłączył też co bardziej rygorystyczne osłony magiczne utworzone jeszcze przez rodziców Daniela. (do MG: to chyba rozsądne, prawda? Takie osłony mogły być ustawione dawno temu odpowiednio przygotowanym taumaturgicznym rytuałem na całe dekady... Chyba nie ma sensu, żebym teraz od zera jakieś zakładał). Klienci nie lubią gdy po otwarciu drzwi, niewidzialna bariera odrzuca ich na kilka metrów.
Oczywiście po ataku, koniec z miłym dla klientów Danielem (jeśli kiedykolwiek taki był). Jan dźwiga (nie pytaj jak) z lochów oryginalne żelazne drzwi (takie, które zadziałają co najmniej lepiej niż te: http://www.youtube.com/watch?v=ET9SNXpeORY). Daniel ustawia bariery magiczne w tryb "stan wyjątkowy", czyli koniec z nieproszonymi gośćmi bez względu na gatunek stworzenia (na komary też działa!). Jeśli pojawią się Strażnicy z Białej Rady ze skargą, że włączenie barier zachwiało równowagę magiczną w mieście... to ich Daniel nie wpuści Mrugnięcie
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

brazylia2014 virtualdog wht-ex-is-scam wartune haxballfc