RPG@UG: Forum Gier Fabularnych Uniwersytetu Gdańskiego
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Dead but dreaming
 
Strony: 1 2 3 [4] 5   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Morskie opowieści!  (Przeczytany 12084 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Ash
Naczelny Lurker Stada
Wtajemniczony kultu
**
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 154



Zobacz profil
« Odpowiedz #45 : Czerwiec 14, 2011, 20:16:20 »

Siódme Morze, jeśli już używamy oficjalnej nazwy. I ja osobiście za tym systemem nie szaleję. Poza tym, wbrew nazwie to nie jest system mający wiele wspólnego z morzem - mniej więcej tyle co Młotek.
Zapisane

Shapes in shadow
a glint of steel
the silence steals my happy life
Lunar
Akolita kultu
*
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 70



Zobacz profil
« Odpowiedz #46 : Czerwiec 16, 2011, 17:32:46 »

A WIĘC.

Mamy jacht! Informacja na 100% potwierdzona. Do tego na termin preferowany przez Większość, czyli 6-13 sierpnia.

Okazało się też, że jest to łódź zdolna pomieścić 7 osób - choć, rzecz jasna, dałoby się pewnie wcisnąć jeszcze jedną. Czym jest komfort w obliczu Przyjaźni! (przekonamy się wkrótce).

Tromm - pamiętaj, że zaprawdę nie jest to kosztowny wyjazd. Ok. 100 zł za sam jacht, kwestię prowiantu trzeba będzie jeszcze rozważyć (Kupujemy jakieś żarcie komunalnie? Zaopatrzamy się w jedzenie w portach? Polujemy?) Jeśli rozważasz dołączenie do Sekcji Żeglarskiej RPG-UG, najważniejsze jest abyś mógł swoje uczestnictwo potwierdzić tak z tydzień wcześniej. Potwierdzić nieodwołalnie. I nieodwracalnie. I nieomylnie.
Zapisane
Ash
Naczelny Lurker Stada
Wtajemniczony kultu
**
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 154



Zobacz profil
« Odpowiedz #47 : Czerwiec 19, 2011, 13:15:59 »

Cytuj
Mamy jacht!
Czy ja wreszcie mogę się doprosić o model? Język
A także informację skąd wypływamy - Giżycko? Wilkasy? Sztynort? Wegorzewo? Insze zadupie?

Cytuj
dałoby się pewnie wcisnąć jeszcze jedną.
Nie wszędzie. Dla większości jachtów ilość maksymalna to właśnie to - absolutne maximum. Weź pod uwagę, że ten jacht nie tylko ma pomieścić nas (głównie w nocy), ale również nasze plecaki, śpiwory, zapasy piwa, jedzenie etc. A że nie jedzie nas gromadka malutkich dziewczynek tylko same solidne chłopy (i jedna schłopczała Madzia Język) to też nie będzie takie niebo. Ale to też wszystko zależy od modelu jachtu - jak będę wiedział czym płynę to będę mógł dokładniej powiedzieć czy się da czy nie.
Drobna uwaga, żeby nie było niespodzianek - na jachcie 7 osobowym układ miejsc do spania to z reguły 4+3, czyli 3 koje 2 osobowe i jedna pojedyncza. Tak więc przygotujcie się że będzie się trzeba do kogoś przytulić. Język Koje 2 osobowe są z reguły dość szerokie, więc romantycznego ścisku można uniknąć, ale żeby nie było kwękania przy rozkładzie noclegów. You have been warned.

Jeśli chodzi o jedzenie i standardowe picie (alko to we własnym zakresie) to oczywiście można robić każdy za siebie - wychodzi wygodniej dla tych co oszczędzają, bo można żyć na zupkach chińskich i kanapkach. Problem robi się jak wszyscy chcą sobie coś ciepłego ugotować, a jest jeden palnik.
 
Z drugiej strony opcja zbiorowego wyżywienia wymaga dogadania się jeśli chodzi o potrawy które wszyscy zjedzą. Bo ktoś może nie mieć ochoty na spaghetti, komuś może nie pasować sałatka warzywna, a jeszcze inny ma odruch zwrotny na widok curry. No i najlepiej działa to jeśli jedna, góra dwie osoby gotują (i wiedzą co robią) - inaczej robi się zamieszanie.

W zeszłym roku udał nam się wygodny system - normalnie każdy żywił się sam. Obiady były 'zamawiane' jak był dostęp do sklepu - w stylu "dziś gotujemy kurczaka curry z ryżem, do tego mizerię - ci którzy chcą to zrzutka po 8zł". Jako że zaopatrzenie było robione po ustaleniu ilości chętnych to nie było że czegoś jest za dużo i się marnuje. A kto wolał chinola to mógł sobie bez wyrzutów sumienia takiego wtrząchnąć. No ale wtedy mieliśmy 2 facetów lubiących i umiejących gotować - nie wiem jak z tym na naszym erpegowym wyjeździe będzie wyglądać. U mnie to tak sobie - spaghetti, jakiś kotlet, przygotowanie jakiegoś posiłku z gotowych składników, ale to w zasadzie tyle.

Jeśli chodzi o dokładniejsze koszty to należy doliczyć jeszcze:
- tzw opłaty portowe (aczkolwiek wlicza się tu  również bezyna do silnika jak zabraknie, śluzowanie i takie tam) - 30zł od łebka (jakby było za dużo to się na koniec zwróci)
- kaucja za jacht - rzędu 400-800zł, zwrotna na koniec rejsu jeśli nic nie rozwalimy. Chyba że magiczny znajomy rodziców Czarka załatwi nam bez kaucji, ale wątpię. Więc niech każdy ma te dodatkowe 100zł (z reguły jest to dobra rezerwa na bilet powrotny Język)
- żarcie
- bilet tam i z powrotem na pociąg; dla zmotoryzowanych (mamy takich?) - parking waha się w okolicach 10-20zł za dzień;
W sumie, wliczając koszt jachtu, to jakieś 300-400zł wychodzi.

A propos pociągów, dojazd wygląda mniej więcej tak (zakładając że startujemy z Giżycka lub Wilkas - 2 najpopularniejszych miejscówek):
Regio Gdynia Gł. 04:33 - 08:24 Olsztyn Główny 08:45 - 10:40 Niegocin; bilet 2kl. normalny 35,70zł
TLK Gdynia Gł. 07:45 - 13:35 Giżycko; bilet 2kl. normalny 54,00zł
TLK Gdynia Gł. 07:45 - 13:07 Kętrzyn, Regio Kętrzyn 14:55 - 15:26 Niegocin; bilet 2kl. normalny 61,30zł
Zapisane

Shapes in shadow
a glint of steel
the silence steals my happy life
Delial
Wtajemniczony kultu
**
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 177



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #48 : Czerwiec 19, 2011, 16:02:37 »

Hahaha, Człowiek Centrum Lotów Kosmicznych i Synchronizacji Zegarków czyli Sebastian;Uśmiech
Zapisane
Lunar
Akolita kultu
*
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 70



Zobacz profil
« Odpowiedz #49 : Lipiec 01, 2011, 17:17:33 »

Oto więc kluczowe informacje:

Jacht:
Trim 26 (nr Toliman NZ-0302)
Termin: 6.08.2011 do 13.08.2011

Jacht przejmuje i zdaje się w "Centrum Mazur" Hotel "Zamek" w Giżycku ul. Moniuszki 1 o godz. 9:30 w obecności przedstawiciela Sekcji Socjalnej Pana Marka Szukieć nr tel. kom. 502 516 613.

Teraz niech tylko Ash oceni, czy na ten jacht jest sens wciskać 8 osób i czas zacząć ostatecznie ustalać załogę.  Uśmiech

Zapisane
Ash
Naczelny Lurker Stada
Wtajemniczony kultu
**
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 154



Zobacz profil
« Odpowiedz #50 : Lipiec 01, 2011, 18:47:20 »

Bardzo fajnie, Antilą 26 miałem okazję pływać parę dni, więc wiem co i jak.

Najpierw wrzucam linka do stronki z opisem i zdjęciami tego jachtu (nieco niżej jest też standardowy rozkład koi).

http://www.czartermazury.pl/ranking_jachtow/100/opis.html

Sugeruję najpierw obejrzeć, a potem czytać co dalej, bo nie zrozumieta. A więc sprawa wygląda tak: jak mówiłem *technicznie* da się te 8 osób upchać, jacht jako taki jest na tyle przewidziany. Ale! Standardowe koje 2-osobowe są dwie (dziób i rufa [przednia i tylnia]), pozostałe (burtowe) to tzw. dokładki - standardowo dla jednej osoby, ale rozkłada się na 2. Z doświadczenia jednak wiem, że jest na nich ciasno nawet jeśli te 2 osoby to para damsko-męska (damsko-damska ma mniej więcej komfort). Jeśli będzie pogoda to można na tym jachcie bez problemu spać na pokładzie (co zazwyczaj czynię) - zarówno kokpit jak i ławeczki pozwalają się spokojnie rozwalić i wyciągnąć. Gorzej jak zdarzy nam się pogoda deszczowa.
No ale w skrócie - 8 osób da radę, ale nie będzie komfortowo. W 7 też nie, ale byłoby lepiej w wypadku słabej pogody.

Druga sprawa, nieco ważniejsza - za chiny nie damy rady się zjawić na 9.30 (chyba że ktoś bierze samochód). Pierwszy pociąg jest w Giżycku circa 11 (jak wynika z rozkładu parę postów wyżej), a mnie się nie uśmiecha nocowanie na ławeczce w parku. Więc prośba do Ciebie Czarku - spytaj się czy możemy odebrać ten jacht o 11. 

EDIT: I trzecia sprawa - jak z pieniędzmi? Gdzie i komu mamy wpłacić?
Zapisane

Shapes in shadow
a glint of steel
the silence steals my happy life
rdo
Jego Imperatorska Mość
Strażnik Tronu
Woj Chaosu
********
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 311


All hail The Emperor!


Zobacz profil
« Odpowiedz #51 : Lipiec 07, 2011, 18:11:37 »

Siódme Morze, jeśli już używamy oficjalnej nazwy. I ja osobiście za tym systemem nie szaleję. Poza tym, wbrew nazwie to nie jest system mający wiele wspólnego z morzem - mniej więcej tyle co Młotek.
Za to Weird War II - jak ostatnio na sesji którejś gadaliśmy - może mieć z morzem wspólnego bardzo wiele. Może wyglądać n.p. tak:
<a href="http://www.youtube.com/v/MRmUxH0bWO0?version=3&amp;amp" target="_blank">http://www.youtube.com/v/MRmUxH0bWO0?version=3&amp;amp</a>
<a href="http://www.youtube.com/v/Yo8-9Z9eTqY?version=3&amp;amp" target="_blank">http://www.youtube.com/v/Yo8-9Z9eTqY?version=3&amp;amp</a>
<a href="http://www.youtube.com/v/K0iD4FkZmEs?version=3&amp;amp;hl=en_US&amp;amp" target="_blank">http://www.youtube.com/v/K0iD4FkZmEs?version=3&amp;amp;hl=en_US&amp;amp</a>
Co myślicie o tak wyglądającej sesji? (nie wiem, czy umiem to poprowadzić dobrze ;-) )

WW2 jednak jak ustaliliśmy... nie będzie ;-) Co innego wygrało.

Więcej dyskusji o sesji w: http://www.rpg-ug.darmowefora.pl/index.php?topic=207.0
Zapisane

I will make it easy for you all to understand: Acknowledge me as the Emperor!
Ash
Naczelny Lurker Stada
Wtajemniczony kultu
**
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 154



Zobacz profil
« Odpowiedz #52 : Lipiec 24, 2011, 10:41:25 »

Widziałem już naszą przyszłą łódeczkę i nie wygląda źle. Nie miałem okazji zwiedzać, bo mijałem ją na wodzie, ale z zewnątrz nie wyglądała na dobitą, więc jestem dobrej myśli.
Zapisane

Shapes in shadow
a glint of steel
the silence steals my happy life
Ash
Naczelny Lurker Stada
Wtajemniczony kultu
**
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 154



Zobacz profil
« Odpowiedz #53 : Sierpień 01, 2011, 19:59:32 »

rzeczy które należy niezbędnie zabrać:
- śpiwór
- latarka
- jakaś kurtka przeciwdeszczowa (najlepiej cienka, ale nieprzemakalna)
- coś ciepłego z długim rękawem - polar, sweter etc.
- 2 pary butów (najlepiej jakieś lekkie (sandały, japonki czy whatever) oraz coś zamkniętego (adidasy, lekkie treki))
- krem do opalania (filtr UV co najmniej 20, jak ktoś ma nordycką cerę to 40)
- zestaw kosmetyczny
- baterie do całego sprzęty działającego na takowe (znam ludzi którzy przywozili latarkę bez baterii)
- coś na głowę - czapka, chustka, kapelusz etc.
- kąpielówki/strój kąpielowy
- odpowiedni zapas ubrań

z rzeczy przydatnych acz nieobowiązkowych:
- obuwie w którym można chodzić w wodzie (tudzież pod prysznicem) jest mile widziane - dla waszego bezpieczeństwa, różne rzeczy na dnie leżą
- kubek oraz zestaw sztućców - niby na jachtach z reguły są, ale może się okazać, że jednak na tym nie ma, albo że nie ma dla wszystkich
- grill (taki za 13zł z biedronki) - wygodny jeśli dopływamy na dziko o jakiejś późnej porze i nikomu nie chce się iść po drewno na ognisko
- jakiś sprzęt grający - radyjko czy coś, może mp3 z solidniejszymi głośniczkami
- aparat fotograficzny (baterie radzę naładować w domu przed przyjazdem i wziąć zapasowe)
- wędki jeśli ktoś ma
- telefon inny niż standardowy - naprawdę nie radzę brać wszelakich iphoneów, smartphone'ów i inszych lepiej wziąć coś po czym nie będziecie płakać jak pójdzie pływać, poza tym te nowoczesne telefony się szybko rozładowują, a możliwość naładowania może być niedostępna (zbyt szybko)
- jak planujecie się pluskać i lubicie to jakieś piłeczki, kaczuszki, kółka czy pływaczki.
- coś na komary/kleszcze/ugryzienia takowych.
- kawałek firany - uwierzcie w jachcie po zamknięciu można się autentycznie udusić, a zostawienie otwartego grozi zeżarciem przez komary - posiadanie kurwiszmatki© do zasłonięcia jest baaardzo przydatne

rzeczy których nie brać:
- walizka typu 'telewizor' - jacht posiada tzw. bakisty (żeglarski odpowiednik szafek) do których można się wypakować, a pusty plecak zawsze da się gdzieś upchnąć. Walizki upchnąć się nie da, więc robi za zawalidrogę. Nie brać o ile nie jest to zupełnie niezbędne.
- rzeczy które wymagają przechowywania w lodówce (w tym leki) - nie ma takowej na pokładzie chyba że ktoś przywiezie taką turystyczną, ale i wtedy będzie problem z mrożeniem wkładów.
- przesadnej ilości leków - na pokładzie jest apteczka z podstawowymi rzeczami, ja też wezmę swoją. Jeśli ktoś ma własne, specyficzne leki to oczywiście ma obowiązek zabrać.
- sprzęt działający na 220V - na jachcie nie ma 'normalnego' kontaktu - jedyny prąd jaki spotkamy w użytkowej postaci to w większych portach - ale że podłączenie kosztuje 10zł+ to raczej rzadka przyjemność. Oczywiście ładowarkę do telefonu czy mp3 można zabrać - podładować telefon będzie gdzie
- kalosze - odradzam, chyba że ktoś ma takie lekkie, piankowe. Inaczej duży ciężar, mało pożytku.
- duże ilości żarcia - w Giżycku są normalne sklepy, będzie się można zaopatrzyć, aczkolwiek o ile rozumiem wszyscy jadą samochodem, więc nie będzie z problemu jeśli chodzi o noszenie. Jednak bez sensu żeby się miało zmarnować.
Zapisane

Shapes in shadow
a glint of steel
the silence steals my happy life
TensaiOni
Akolita kultu
*
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 50



Zobacz profil
« Odpowiedz #54 : Sierpień 04, 2011, 00:58:32 »

[...] aczkolwiek o ile rozumiem wszyscy jadą samochodem [...]

Chyba nie wszyscy, bo nic mi o tym nie wiadomo... chyba, że ktoś przez moją super forumowo stalkerowość wykreślił mnie z listy chętnych Język
Zapisane
rdo
Jego Imperatorska Mość
Strażnik Tronu
Woj Chaosu
********
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 311


All hail The Emperor!


Zobacz profil
« Odpowiedz #55 : Sierpień 04, 2011, 11:19:51 »

Nie wszyscy jadą samochodem. (gg).

BTW: ciekawostka okoliczna: http://samoloty.pl/index.php/artykuly-lotnicze/8133-mazury-airshow-2011-ju-w-ten-weekend
Zapisane

I will make it easy for you all to understand: Acknowledge me as the Emperor!
Ash
Naczelny Lurker Stada
Wtajemniczony kultu
**
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 154



Zobacz profil
« Odpowiedz #56 : Sierpień 04, 2011, 12:31:39 »

Nie wiedziałem że Maciek i jego samochód sobie nie ufają. Poważnie - zaufanie to podstawa każdego związku. :p

W związku z tym Air Show prosiłbym żeby ktoś (albo nawet więcej ktosiów) zabrał aparat. Uśmiech

A, z tymi kleszczami to poważnie coś weźcie. Ja przyniosłem 4 z wizyty w lesie (znaczy 4 znalazłem, cholera wie ile przyniosłem Mrugnięcie )
Zapisane

Shapes in shadow
a glint of steel
the silence steals my happy life
rdo
Jego Imperatorska Mość
Strażnik Tronu
Woj Chaosu
********
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 311


All hail The Emperor!


Zobacz profil
« Odpowiedz #57 : Sierpień 13, 2011, 22:54:32 »

Dzięki Wam Wszystkim.
Było fajnie.
BTW: fotek nie publikuję; wysyłam indywidualnie.
Zapisane

I will make it easy for you all to understand: Acknowledge me as the Emperor!
bodysnatcher!
Wtajemniczony kultu
**
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 113



Zobacz profil
« Odpowiedz #58 : Sierpień 15, 2011, 18:29:56 »

Way hay and up she rises!

Było fantastycznie, optuję za powtórką za rok ;-)
Zapisane
rdo
Jego Imperatorska Mość
Strażnik Tronu
Woj Chaosu
********
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 311


All hail The Emperor!


Zobacz profil
« Odpowiedz #59 : Sierpień 15, 2011, 18:42:40 »

tak. W identycznym składzie. Nie potrafię sobie wyobrazić lepszego.

Chyba że za rok zdobędziemy dwie łódki?
Zapisane

I will make it easy for you all to understand: Acknowledge me as the Emperor!
Strony: 1 2 3 [4] 5   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

opravsko manunited siedemwatah zoo-cassmitha mylittlepets