RPG@UG: Forum Gier Fabularnych Uniwersytetu Gdańskiego
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Dead but dreaming
 
Ankieta
Pytanie: Czy chcesz bawić się piłką, figurkami i kostakmi w ramach RPGUG?  (Głosowanie skończone: Wrzesień 15, 2011, 17:46:44)
Tak. - 2 (40%)
Bawię się tylko tym, co mam w spodniach. - 0 (0%)
Nie. - 0 (0%)
Nie mam kasy. - 0 (0%)
Co to jest "Bloodbowl"? - 0 (0%)
Mam dziewczynę i wstydzę się tego, co robię w ramach RPG-UG. - 0 (0%)
Lubię placki! - 3 (60%)
Głosów w sumie: 3

Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Liga BLOODBOWL'A?  (Przeczytany 932 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Ebonitowy_Ryszard
Akolita kultu
*
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 24



Zobacz profil
« : Sierpień 26, 2011, 20:00:13 »

Kuba vel Jov zagadnął mnie kiedyś, czy nie zrobiłbym Ligi w Blood Bowla.
To odpowiadam na zew.

Co to jest Bloodbowl?
Football amerykański w świecie warhammera. Co więcej, jest to Stary Świat sięgający, aż do zamierzchłej przeszłości II-ej edycji.
W konsekwencji zawodnicy biegają też z piłami mechanicznymi, bombami, a drużyny zawodników obejmują też zapomniane rasy Chaos Dwarfów, Halflingów i Amazonek.

Obie drużyny starają się zdobyć jak najwięcej przyłożeń lub/i wyrwać drużynie przeciwnika jak najwięcej organów niezbędnych do przeżycia.
Każdy z graczy posiada własne statystyki i rozwija się (albo cierpi z powodu urwanej ręki) z meczu na mecz.

Jeśli kiedyś chciałeś 9 niziołkami sklepać minotaura bez żadnych konsekwencji, jest to gra dla Ciebie.
Jeśli marzyłeś o grze, w której występują nieumarłe cheerliderki i gobliny tańczące pogo, jest to gra dla Ciebie.
Jeśli chciałeś wypić 8 piw i nadal radzić sobie z mechaniką gry, jest to gra dla Ciebie.
Jeśli nie miałeś kasy na figurki, a chciałeś grać w bitewniaki, jest to gra dla Ciebie.


Co jest potrzebne do gry?

- podręcznik do ściągnięcia za free ze strony Games Workshop
- boisko (mam 2 własnej roboty, a przy odrobinie dobrej woli osób uzdolnionych plastycznie będzie więcej)
- 11 figurek / tokenów - jedynym wymaganiem jest oznaczenie ich odpowiednio w celu przydzielania expa po meczu
- 2 piwa na mecz (po jednym na każdą połowę meczu)

Nie mam czasu, muszę wyprowadzać żółwia, wyrzucić okna, umyć śmieci, uczyć się konstrukcji żelbetonowych

Jedna partia w BB trwa od godziny do dwóch. Planowane są dwa mecze w tygodniu. To chyba nie jest zbyt wymagające.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

elita-mam icecraft gry sherwood phacaiste-ar-mac-tire