RPG@UG: Forum Gier Fabularnych Uniwersytetu Gdańskiego
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Dead but dreaming
 
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Avadon w Humble Bundle  (Przeczytany 1343 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Michał
Mistrz Gry
Wtajemniczony kultu
**
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 187



Zobacz profil
« : Marzec 20, 2012, 21:17:49 »

Miłośnikom CRPGów pokroju Baldurs Gate czy Planescape polecam nową edycję http://www.humblebundle.com/ - płacicie ile chcecie za 4 (lub 5) gier indie, w tym "Avadon: The Black Fortress". Graficznie nie powala, ale rzeczywiście wciąga. Pograłem już trochę, walka jest jak w Falloutach: turowa z punktami akcji. Fabuła zachęcająca, ale będę musiał jeszcze trochę pograć, żeby zobaczyć jak to dalej się rozwinie.

Przykładowa recenzja: http://www.rpgfan.com/reviews/Avadon_The_Black_Fortress/index.html
Zapisane
misharibo
Akolita kultu
*
Offline Offline

Wiadomości: 39



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : Marzec 20, 2012, 21:58:53 »

sądziłem, że nowej edycji HiB'a nie kupię bo 2 gry z tego mam 1/2 nie chce, a Avadon był tą ostatnią o której nic nie wiedziałem i nie miałem zdania...

Nadal sądzę, iż nie kupię tej paczki, ale jakbyś napisał jeszcze co Tobie się podoba w tej grze to chętnie poczytam i może zmienie zdanie Uśmiech

PS
Jak już mowa o ciekawych RPG'ach / rouge-like'ach to ja może sklecę pare słów na temat Dungeons of Dredmore. Narazie napiszę tyle, że gra wciąga, a po wprowadzeniu obsługi modów nigdy nie będzie się nudzić Język. Zaczekać tylko na wsparcie Steam Workshopu aby łatwiej było znajdywać mody i instalować i żyć nie umierać Uśmiech
Więcej napiszę w osobnym temacie.
Zapisane
Michał
Mistrz Gry
Wtajemniczony kultu
**
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 187



Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : Marzec 24, 2012, 14:49:39 »

sądziłem, że nowej edycji HiB'a nie kupię bo 2 gry z tego mam 1/2 nie chce, a Avadon był tą ostatnią o której nic nie wiedziałem i nie miałem zdania...

Nadal sądzę, iż nie kupię tej paczki, ale jakbyś napisał jeszcze co Tobie się podoba w tej grze to chętnie poczytam i może zmienie zdanie Uśmiech

Nie grałem jeszcze jakoś długo, ale podoba mi się narracja gry. Nawet jeżeli grafika kuleje to opisy i dialogi to nadrabiają. Dużo jest też możliwości wyboru. W grze jesteś wysłannikiem twierdzy Avadonu, strażnika Paktu pięciu królestw, co stawia Cię ponad prawem każdego z nich. Jeżeli chcesz, możesz gnębić mieszkańców i konfiskować ich majątek, ale możesz też bezinteresownie im pomagać. Nie wpływa to (przynajmniej na razie nie zauważyłem) na misje zlecane Ci przez Avadon, ale dodaje głębi grze. Czuć tu mocny influence Falloutów, zarówno od strony systemu walki jak i swobody. Walka przebiega szybko i nie jest uciążliwa, a każda moc, którą mają postacie ma jakieś znaczenie. Tyle, jak przejdę grę to pewnie będę mógł powiedzieć więcej.

Biorąc pod uwagę, że możesz dać nawet i dolara żeby dostać tę grę nie widzę powodu żeby nie spróbować. A jeżeli to Cię nie przekonuje to ze strony gry można też ściągnąć demo (niestety nie wersję na Linuksa, co dla mnie akurat ma znaczenie).
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

lionesrp gry sherwood icecraft corleone