RPG@UG: Forum Gier Fabularnych Uniwersytetu Gdańskiego
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Dead but dreaming
 
Strony: 1 2 [3] 4 5   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Sekcja Planszówkowa RPG-UG  (Przeczytany 14807 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Jovaen
Wszechwybraniec
Ulubieniec Chaosu
*********
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 459


To ja jestem RPG-UG


Zobacz profil
« Odpowiedz #30 : Kwiecień 18, 2011, 17:32:47 »

Wtorek - ok. 19.00. Pasuje wam? Duży uśmiech

Ten termin już wstępnie ustalałem z Bodysnatcher! i z Eldradem... Fajnie by było, gdybyśmy zaokrętowali się w Norze i pocisnęli w jakąś dużą grę - proponuję Draculę i/lub Chaos in the Old World.

Ash, Bodysnatcher!, Delial, Eldrad, Lunar, Martin, Tromm? Anyone?

Spotkajmy się, bo potem niektórzy z nas (np. Eldrad, którego musimy w końcu wtajemniczyć w nasz sekciarski krąg) będą niedostępni. Niezdecydowany
Zapisane
rdo
Jego Imperatorska Mość
Strażnik Tronu
Woj Chaosu
********
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 311


All hail The Emperor!


Zobacz profil
« Odpowiedz #31 : Kwiecień 18, 2011, 17:57:10 »

Ja! Ja!
Zapisane

I will make it easy for you all to understand: Acknowledge me as the Emperor!
Martin
Komandor Orderu Małego Fanatyka
Wtajemniczony kultu
**
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 133



Zobacz profil
« Odpowiedz #32 : Kwiecień 18, 2011, 17:59:14 »

Wt-śr mam zajęte.
Zapisane

Jovaen
Wszechwybraniec
Ulubieniec Chaosu
*********
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 459


To ja jestem RPG-UG


Zobacz profil
« Odpowiedz #33 : Kwiecień 18, 2011, 18:02:10 »

Ja! Ja!

Dobra, to czuj się zapisany. Chichot


Wt-śr mam zajęte.

Kiszka. Niezdecydowany
Zapisane
Jovaen
Wszechwybraniec
Ulubieniec Chaosu
*********
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 459


To ja jestem RPG-UG


Zobacz profil
« Odpowiedz #34 : Kwiecień 21, 2011, 14:41:23 »

Posiedzenie #6
19.IV.2011.

Partycypanci: Bodysnatcher!, Eldrad, Jovaen, Lunar, Makman, RDO
Miejsce: Paszcza Lwa




Było świetnie. Chichot

Chociaż zacznijmy od złych rzeczy... Paszczę Lwa banuję. Gra się tam spoko, ale nie w pudełkowe gry składające się z 2,345+ elementów. Fuck! Zgubiłem mój cenny Skaven token i teraz ostało mi się ino pięć. Jestem w ciężkiej depresji; mam swoje obsesje i po prostu kurwicy dostaję na myśl o zdekompletowanej grze. Płacz Uczciwego znalazcę proszę o kontakt, ale nie liczę na zbyt wiele... Język Nie mam pojęcia, gdzie to dziadostwo mogło się odturlać, w końcu szukaliśmy tu i tam... Może ten cholerny kundel to pożarł? W każdym bądź razie, wniosek jest jeden: Stoły w Paszczy Lwa mają szpary. Co jak co, ale Chaos in the Old World wolałbym tam nie tachać po raz drugi...

Oliwska Nora. Te dwa słowa niech wystarczą za mój postulat. Jak się da, oczywiście.

Ale są i jasne strony tego posiedzenia. Uśmiech Trochę siadła organizacja osobowa, ale odnaleźliśmy się w końcu i nawet duo in crime dopadło nas w pubie. Eldrad, Makman... ten zabieg z odnajdywaniem się poprzez chodzenie po ludziach i pokazywanie im gwiazdy Chaosu był genialny. Chichot Szkoda, że nie doszły do skutku okrzyki ("Blood for the Blood God!" i odzew: "Skulls for His Throne!")... Język Skrótowo: Panie i panienki, Eldrad i Makman pozytywne zdali test wprowadzający do naszej małej sekty i wypatruję dnia, gdy usiądziemy razem do jednego RPG.

Panowie, witajcie w RPG-UG. Uśmiech

A przechodząc do meritum... Moim zdanie, i chyba nie tylko moim, Chaos in the Old World to gra absolutnie genialna i zanosząca się na kultową. Było świetnie. Chaos rządzi! \m/ Fajny jest w tej grze element dominowania i szerzenia zepsucia. Fajne jest to, że każdy bóg ma faktycznie inny styl gry, czyli rozgrywka jest ciekawa i wielowymiarowa. Fajny jest element (pozornej i chwilowej) kooperacji i gnojenia najsilniejszego (dlaczego miarkuję, że tym najsilniejszym zawsze będzie Khorne?). Cała ta gra jest po prostu fajna. No i ślicznie wykonana, duża, po prostu warta kasy którą na nią wydałem

Jeżeli jest jeden szkopuł, to taki, że Khorne to ciężki przepak. Przez 2 pierwsze fazy siedzi cicho, a gdy się rozkręci i zacznie zabijać figurki (co nie jest trudne, starczy wysłać krwiopuszcza na bandę kultystów) to jego licznik Grozy szaleje i wariuje (pięć obkręceń w jednej fazie!). Za łatwo Khorne zdobywa te tokeny na obkręcanie licznika. No ale cóż, w końcu Khorne faktycznie jest najpotężniejszym (militarnie) bogiem Chaosu. A więc: Blood for the  Blood God, skulls...

A co wy sądzicie?

Duo in crime niestety nie załapało się na Chaos in the Old World. Ale, jak słusznie rzekła Bodysnatcher!, musimy koniecznie zagrać w tę grę w najbliższym czasie (patrzcie niżej). Nadrobimy, oj nadrobimy. Uśmiech

Z braku laku - gdy Eldrad i Makman byli nas opuścili - zagraliśmy w Neuroshimę Hex, jak zawsze kultową. Narodziło się nowe hasło: "Jeżeli nie masz co robić - bij Kubę!". Taaa, byłem gnojony. Język Ale Neuroshima Hex - jak zawsze świetna.


Kwestia następnego posiedzenia. Jak rozmawiałem dziś z Bodysnatcher!: Czy pasuje wam dzień jutrzejszy, ok. 18.00-19.00 w Czarkowej Norze? Duo in crime, RDO? Ktoś jeszcze byłby chętny?

Zapisane
Makman
Akolita kultu
*
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 5


Zobacz profil
« Odpowiedz #35 : Kwiecień 21, 2011, 15:15:10 »

Hejo,

Fajnie było się wreszcie spotkać Mrugnięcie co do posiedzenia wszystko super szkoda, że ostatni tramwaj jeździ tak wcześnie no i szkoda tych żetonów ale to zawsze chyba można domówić od FFG (?). Gdybyś coś się dowiedział to daj znać może przy okazji też bym wymienił mojego "generała" z Rune Wars'a - Knight, który fabrycznie nie miał tułowia..

CitOW - grało się fajnie mimo nie ogarnięcia zasad kręcenia 'kołem' slanesha Język
Korn - za łatwo zdobywa punkty, z Michałem rozważaliśmy jak go zbalansować. Wymyśliliśmy żeby dostawał prawo kręcenia za zabicie przeciwnika(albo 2 Język) i położenie 1 znacznika spaczenia na tym samym polu. Wyszło nam że każdy z bogów może w jednej turze obkręcić się maksymalnie 3 razy,a Korn - miliard ;P trochę unfair ;]

Co do sesji/planszówek to tak jak rozmawialiśmy - dla mnie najwcześniej po weekendzie majowym.

Ogólnie całą wyprawę oceniam na plus i czekam na następny termin ( oby w większym gronie ). Możemy też uderzyć w Schron w Gdańsku.
Zapisane
Lunar
Akolita kultu
*
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 70



Zobacz profil
« Odpowiedz #36 : Kwiecień 21, 2011, 15:22:53 »

Niechaj będzie, możemy wrócić do mojej nory. I 18.00 jutro mi pasuje.

Dodam jeszcze, że nasz forumowy podżegacz, vel Martin, wyraził chęć uczestnictwa.

Kto jeszcze?
Zapisane
Martin
Komandor Orderu Małego Fanatyka
Wtajemniczony kultu
**
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 133



Zobacz profil
« Odpowiedz #37 : Kwiecień 21, 2011, 15:32:34 »

Wypraszam sobie. Warchoł, ale nie podżegacz Język
Zapisane

Lunar
Akolita kultu
*
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 70



Zobacz profil
« Odpowiedz #38 : Kwiecień 21, 2011, 15:54:37 »

http://synonimy.ux.pl/synset.php?word=warcho%B3
Zapisane
Martin
Komandor Orderu Małego Fanatyka
Wtajemniczony kultu
**
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 133



Zobacz profil
« Odpowiedz #39 : Kwiecień 21, 2011, 17:47:32 »

Ja sobie zdaję sprawę, Czarku Język Ale ja się upieram przy warchoł i tyle!
Zapisane

bodysnatcher!
Wtajemniczony kultu
**
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 113



Zobacz profil
« Odpowiedz #40 : Kwiecień 21, 2011, 20:31:12 »

Jutro ja też pogram w Chaos in the Old World, hura.
Zapisane
rdo
Jego Imperatorska Mość
Strażnik Tronu
Woj Chaosu
********
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 311


All hail The Emperor!


Zobacz profil
« Odpowiedz #41 : Kwiecień 21, 2011, 22:18:43 »

i ja na 85% jestem
Zapisane

I will make it easy for you all to understand: Acknowledge me as the Emperor!
rdo
Jego Imperatorska Mość
Strażnik Tronu
Woj Chaosu
********
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 311


All hail The Emperor!