RPG@UG: Forum Gier Fabularnych Uniwersytetu Gdańskiego
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Dead but dreaming
 
Strony: 1 2 3 [4] 5   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Sekcja Planszówkowa RPG-UG  (Przeczytany 14803 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Martin
Komandor Orderu Małego Fanatyka
Wtajemniczony kultu
**
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 133



Zobacz profil
« Odpowiedz #45 : Maj 04, 2011, 16:04:43 »

Achtung, Achtung!

Znalazłem nowy koncept na nerdowanie, nawet bez opuszczania piwnicy!

http://online.neuroshima.org/
Zapisane

bodysnatcher!
Wtajemniczony kultu
**
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 113



Zobacz profil
« Odpowiedz #46 : Maj 04, 2011, 19:26:25 »

Nie podoba mi się NeoDżungla i New York :<

Btw, kiedy następne spotkanie IRL? Piwnica piwnicą, ale w Chaos i Draculę znowu by można pograć.

Dodatkowo, może niedługo będzie opcja pogrania w http://www.planszomania.pl/strategiczne/1022/Gra-o-Tron.html  Spoko
Zapisane
Martin
Komandor Orderu Małego Fanatyka
Wtajemniczony kultu
**
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 133



Zobacz profil
« Odpowiedz #47 : Maj 04, 2011, 21:18:54 »

Magda marudzi, bo nie obczaiła jeszcze na nich taktyki i oberwała Mrugnięcie
Zapisane

bodysnatcher!
Wtajemniczony kultu
**
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 113



Zobacz profil
« Odpowiedz #48 : Maj 04, 2011, 21:56:16 »

Nie oberwałam tylko honorowo zremisowałam! :P
Poza tym heloł, NeoDżungla ma jakieś killerskie jednostki które zadają po sto tysięcy obrażeń na wszystkie strony, NY - snajperów, którzy przechodzą przez moje tarcze i żetony żeby wbijać w sztab - co to ma być?! :D
Zapisane
Martin
Komandor Orderu Małego Fanatyka
Wtajemniczony kultu
**
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 133



Zobacz profil
« Odpowiedz #49 : Maj 04, 2011, 23:23:31 »

Nie przechodzą, po prostu mogą wybrać sobie konkretny cel, zamiast walić w pierwszą jednostkę z brzegu Język
Zapisane

Jovaen
Wszechwybraniec
Ulubieniec Chaosu
*********
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 459


To ja jestem RPG-UG


Zobacz profil
« Odpowiedz #50 : Maj 06, 2011, 15:24:36 »

Martin: Plus dla Ciebie za Neuroshimę Hex w wersji online. Chichot Fajne to.


Cholera, RDO, musimy się wymienić numerami, bo nie zgraliśmy się przez brak komunikacji. Nie można więcej do tego dopuścić Uśmiech

Ech, no zgadzam się, i raz jeszcze mówię - sorry, RDO. Po prostu nie miałem czasu napisać na G-G. Ale teraz wiesz już, gdzie jest Nora, więc...


A tak poza tym niemiłym faktem - spotkaliśmy się i było fajnie. Uśmiech

Posiedzenie #7
22.IV.2011.

Partycypanci: Bodysnatcher!, Jovaen, Lunar, Martin
Miejsce: Oliwska Nora




Zagraliśmy długą partię w Chaos in the Old World. Było turbo-mega! Nurgle (Lunar) siał zepsucie niczym wcielony Papcio Zarazy i do spółki ze Slaaneshem (Bodydsnatcher!) elegancko zepsuł Imperium (brawa!) i Kislev (brawa!). W międzyczasie, Khorne (ja) tradycyjnie bił, kosił i irytował. A Tzeentch a.k.a. Wielki Ptak (Martin) taktycznie zajął południe Starego Świata i tam plótł swoje mroczne sieci intryg... Skończyło się na tym, że w ostatniej fazie (emocje do końca; jeszcze trochę, a staroświatowe kmiotki by nas pokonały!) Khorne i Tzentch dokręcili swój licznik Grozy do końca, a Nurgle i Slaanesh przekroczyli poziom 50 punktów zwycięstwa... Czyli Khorne i Tzeentch wygrali, ale pozostała dwójka była bardzo blisko pierwszego miejsca na podium. Stary Świat nie miał szans.

I nie tylko ja twierdzę, że ta gra jest genialna, prawda? Uśmiech

Zagraliśmy w Draculę. Było kilka wspaniale epickich momentów - Godalming (Bodysnatcher!) który Nożem zjechał Draculę chyba do 3/4 żywotności. Były zakrojone na szeroką skalę poszukiwania. Ale hrabia nas, niestety, przechytrzył (motyw z Kryjówką) i cóż - przegraliśmy sromotnie. Na dodatek van Helsing (Martin) sobie nie powalczył w tej rozgrywce. a ja tylko się dozbrajałem... Język

Co nie umniejsza faktu, że - tradycyjnie - Dracula rządzi.

Ach, i podczas ostatniej sesji Neuroshimy żeśmy się zrewanżowali Lunarowi. Osaczyliśmy go i skopaliśmy mu tyłek w pięknym stylu. Nie omieszkam dodać, że padło na mnie, jako na największego bijacza rozgrywki - zdjąłem 2 wampiry, a Draculę załatwiłem Kołkiem... w jednej turze. Duży uśmiech

Zaczęliśmy też naukę Space Hulk: Death Angel - kooperacyjnej gry karcianej w realiach Warhammera 40,000. Moim skromny zdaniem (i chyba także zdaniem Lunara) - gra zapowiada się nader miodnie. Mam nadzieję, że sprawdzimy ją - może jeszcze na następnym spotkaniu?

No i - tradycyjnie - pocisnęliśmy też w Neuroshimę Hex. Czy muszę dodawać coś więcej?

Jak wam się podobało to spotkanie? Uśmiech

I teraz najważniejsze - czy widzimy się w tym tygodniu? Weekend? Bodysnatcher!, mój Troll... Język I w co chcielibyśmy pograć? Od siebie: proponuję rozpracować Space Hulk: Death Angel, no i Chaos in the Old World, to tak na radosny start.

Eldrad proponował, żeby udać się na Forty, jest tam takie miejsce, gdzie można sobie siedzieć i cisnąć w planszówki… Ja jednak optuję za posiedzeniem u Lunara; nie ma to jak własne śmieci, luz, blues i znajomi ludzie dookoła. Uśmiech A Forty zostawiłbym na jakieś wyjścia specjalne, coś w rodzaju naszego wspólnego wyjścia na targi GRAMY.

Kto się pisze? I kiedy? Dawajcie propozycje. Uśmiech

Ja od siebie proponuję niedzielę (sobota - słabo, choć teoretycznie jest to możliwe).
Zapisane
Lunar
Akolita kultu
*
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 70



Zobacz profil
« Odpowiedz #51 : Maj 06, 2011, 19:41:22 »

Mi pasuje niedziela, godziny raczej popołudniowe niż wieczorne. I można bez problemu grać u mnie.

Poniekąd wiem, że Bodysnatcher! i Martin też mogą się stawić.
Zapisane
bodysnatcher!
Wtajemniczony kultu
**
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 113



Zobacz profil
« Odpowiedz #52 : Maj 06, 2011, 19:56:17 »

Mhm, potwierdzam, że niedziela brzmi dobrze.
Zapisane
Martin
Komandor Orderu Małego Fanatyka
Wtajemniczony kultu
**
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 133



Zobacz profil
« Odpowiedz #53 : Maj 06, 2011, 22:29:29 »

Niedziela popołudnie/wieczór bardzo chętnie, ale nie do późna. Szanowny Pan red. Grabowski dał mi do zrozumienia, że jak nie dojdę na poranne zajęcia, to będzie lipka Język Spróbuję donieść jeszcze ze dwie-trzy gry.

Forty, tzn? (inb4: Tak, wiem gdzie znajduje się Fort Hagelsberg Język Pytam tylko o konkretną miejscówkę tam na miejscu. Ta dziupla rpgowców w Redicie? Bo Forteczna chyba od jakiegoś roku nie funkcjonuje.)
Zapisane

Eldrad
chaos is the only true answer
Mistrz Gry
Akolita kultu
*
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 21


Zobacz profil
« Odpowiedz #54 : Maj 07, 2011, 13:03:07 »

http://wikimapia.org/7736191/pl/Gda%C5%84ski-Klub-Kultury-Schron

Chodzi o ten fort i jest tam taka kanciapa w bunkrze, grają w środy i piątki od 17 do upadłego (ostatniego posiadacza klucza) Uśmiech

Dojazd jest prosty jak konstrukcja cepa mianowicie wsiadamy w cokolwiek co jedzie do głównego i wysiadamy na przystanku PKP/PKS i idziemy w stronę urzędu pracy, idąc za ten urząd trafimy na ścieżkę pod górkę wzdłuż wału obronnego gdzie czekają na nas oznaczone drzwi (bodajże narysowanym smokiem) w bunkrze i domofon.
Zapisane

Blood for the blood god!
Skulls for His Skull Throne!
Let the universe drown in it!
Jovaen
Wszechwybraniec
Ulubieniec Chaosu
*********
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 459


To ja jestem RPG-UG


Zobacz profil
« Odpowiedz #55 : Maj 07, 2011, 13:09:13 »

Eldrad: Dzięki za link. Na pewno przyda się na przyszłość. Ale ponieważ teraz jest już sobota - jakoś słabo widzę zorganizowanie się i podróż tamże. Toteż proponuję pozostać na razie przy Oliwskiej Norze. (Eldrad i Makman: odbiorę was z pętli oliwskiej).

Potwierdzam - widzimy się jutro. Godzina - pasuje wam ok. 17.00? Kto będzie? Bodysnatcher!, Eldrad, Lunar, Martin, ja - te osoby się zadeklarowały. Eldradzie, dasz znać Makmanowi? Czy ktoś jeszcze?

Skoro będzie nas ok. 6 osób, to podzielmy się na dwie grupy, bo w jedną grę nie pogramy w takiej ilości. Język

Wezmę Chaos in the Old World i Space Hulk: Death Angel. Lunar ma moją Neuroshimę Hex i ma Draculę. Martin też niech weźmie coś dobrego. Każda insza kontrybucja (Eldrad, Makman?) będzie mile widziana.

Potwierdźcie, czy pasuje wam godzina. Uśmiech
Zapisane
Eldrad
chaos is the only true answer
Mistrz Gry
Akolita kultu
*
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 21


Zobacz profil
« Odpowiedz #56 : Maj 07, 2011, 13:26:19 »

Mi pasuje na daną chwilę jak najbardziej.
Zapisane

Blood for the blood god!
Skulls for His Skull Throne!
Let the universe drown in it!
Lunar
Akolita kultu
*
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 70



Zobacz profil
« Odpowiedz #57 : Maj 07, 2011, 22:17:51 »

17.00 mi pasuje.
Zapisane