RPG@UG: Forum Gier Fabularnych Uniwersytetu Gdańskiego
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Dead but dreaming
 
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Warhammer Fantasy Battle  (Przeczytany 2062 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Delial
Wtajemniczony kultu
**
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 177



Zobacz profil WWW
« : Luty 13, 2011, 17:42:03 »

Jako, że sporo się o tym mówi to temat zasługuje chyba na osobny dział.

Tromm:
Cytuj
(...),[strategia] w której nie chodzi o jakieś tam pedalskie planowanie ruchów trzy kroki naprzód i gejowe zastanawianie się, czy na piechotę lepsze będą mortary czy artyleria, tylko o masową rozwałkę i napierdalanie się armiami tak licznymi, że ciągną się po horyzont.

Właśnie to wszystko co wymieniłeś stanowi poniekąd esencję WFB, z wyłączeniem masowej rozwałki i armi ciągnących się po horyzont:P

Jov:
Cytuj
Jeżeli gra się spodoba, to pozostaje wam (bagatela) skompletować sobie własne armie, a na to potrzeba sporo czasu i jeszcze więcej pieniędzy Język Więc Tromm - inwestuj w figurki (doradzę), i powoli możemy rozkręcać inicjatywę.

Gram w Warhammera od liceum, rozegrałem z kumplami duuuuużo bitew i wszystko co do tej pory kupiłem to dwa podręczniki i 3 figurki. Warhammer to drogie hobby moim zdaniem, dla mnie zbyt drogie.
Moje armie powstawały z odpowiednio wyciętych kartek papieru - odpowiednia wielkość kartki= odpowiednia wielkość podstawki. Tym samym, łatwo można rozegrać dowolnej wielkości bitwy i komponować armię bez ograniczeń. Polecam. Oczywiście, taką armią nie pograsz sobie na turnieju, ale w warunkach domowych to wszystko czego potrzebujesz.
Zapisane
rdo
Jego Imperatorska Mość
Strażnik Tronu
Woj Chaosu
********
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 311


All hail The Emperor!


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : Czerwiec 13, 2011, 16:06:09 »

Ja dla odmiany nie mam żadnego podręcznika, natomiast mam pierdyliard figurek (precyzyjniej: około 180; z czego 23 sklejone. z czego 18 pomalowanych. 73 nawet nie rozpakowane.). Ogólnie brakuje mi na to sił i czasu, ale i tak i dzisiaj uzupełniłem... stos nierozpakowanych pudełek z figurkami.

Ale... za tydzień statruję z malowaniem Chichot Mam nadzieję.

BTW: wybrałem armię totalnie wykluczającą "jakieś tam pedalskie planowanie ruchów trzy kroki naprzód i gejowe zastanawianie się, czy na piechotę lepsze będą mortary czy artyleria", a mianowicie Orki i Gobliny ;-)
Zapisane

I will make it easy for you all to understand: Acknowledge me as the Emperor!
Tromm
Woj Chaosu
***
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 227


WAAAAGH!!!


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : Czerwiec 14, 2011, 13:02:29 »

RDO, przemawiasz moim językiem Uśmiech

Słuchaj, skoro tyle tego masz, to może zbierzemy się na jakieś gremialne ogarnianie tych figurek i wprowadzimy tym samym do RPG-UG bitewniaki? Głowę daję, że da się z tego złożyć kilka porządnych armii.

Chyba że wolisz nie rozpakowywać całego stuffu i wrzucić na Allegro? Uśmiech
Zapisane

"Barbarism is the natural state of mankind," the borderer said, still staring somberly at the Cimmerian. "Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance. And barbarism must always ultimately triumph."
rdo
Jego Imperatorska Mość
Strażnik Tronu
Woj Chaosu
********
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 311


All hail The Emperor!


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : Czerwiec 14, 2011, 23:13:52 »

Jeśli chodzi o granie w bitewniaki to jestem za. Figurki kupiłem by je sobie pomalować, i nie zakładam ich sprzedaży przez Allegro.
Planowałem je sobie pomalować sam, ale wygląda na to, że sam ich nigdy nie ogarnę bo kupuję je 10 razy szybciej niż maluję ;-)

Dla ciekawskich sporządziłem listę "co właściwie mam". Po dokładnym przeczesaniu moich zasobów, włącznie z dzisiaj zakupioną balistą, statystyki wrzucone wyżej są mocno zaniżone ;-) Mam ponad 100 nierozpakowanych figurek.

Ogólnie armia ma być do grania, ale figurki są bardziej dobrane pod "cool" niż taktyczną użyteczność na polu bitwy (bo słabo znam zasady póki co) Uśmiech Chociaż dzisiaj Jov mi powiedział, że mają szansę jako armia działać, więc jest dobrze Uśmiech
Zapisane

I will make it easy for you all to understand: Acknowledge me as the Emperor!
rdo
Jego Imperatorska Mość
Strażnik Tronu
Woj Chaosu
********
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 311


All hail The Emperor!


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : Luty 01, 2012, 23:00:22 »

OK. Let's make it official: posiadam armię do WFB na 1000-1500pts (z planem rozbudowy do 3000). tak, te orki ;-)

Jovaen też ma orki ;-)

Kto następny?

Mam taką dyskretną propozycję, aby ktoś zrobił sobie armię inną niż orki ;-)

(ja przy okazji zwierzam się z moich planów, aby moją drugą armią byli Elfowie Wysokiego Rodu ;-) Więc zachęcam z całego serca w szczególności do nabywania armii innych niż high elfy i orki ;-) Chociaż oczywiście NIKT nie zakazuje walk orków z orkami - te są w świecie Warhammera normalnością, ani nawet walk Elfów z Elfami - te są rzadsze, ale i u Elfów wojny domowe występują)

(przy okazji, na marginesie, w temacie 40k, zwierzam się, że planuję aby moją armią byli Ultramarines i/lub Kosmiczne Orki; zbieram też demony chaosu, ale wciąż nie wiem czy z nich zrobię armię do WFB czy WH40k).
Zapisane

I will make it easy for you all to understand: Acknowledge me as the Emperor!
Bestyj
Berzerker Khorna
Akolita kultu
*
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 36


Grour !


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : Luty 13, 2012, 19:20:15 »

no ja mam z WFB troche High Elfów, ale trakich starych, że aż nie pamietam sprzed ilu edycji. Ale ja to raczej WFB już sie nie interesuje, zawsze mnie bardzoej ciągnęło do WH 40K, tu mam stadko Chaosiarzy (CSM)
Zapisane

Bogowie pomagają tym, którzy pomagają sobie sami...
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

ganghg galicja gry mustangsplock corleone