RPG@UG: Forum Gier Fabularnych Uniwersytetu Gdańskiego
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Dead but dreaming
 
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Plotki i pogłoski - Czyli co wiedzą Bohaterowie Graczy?  (Przeczytany 1286 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Jovaen
Wszechwybraniec
Ulubieniec Chaosu
*********
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 459


To ja jestem RPG-UG


Zobacz profil
« : Lipiec 15, 2011, 12:10:30 »

(Abaddon i moja stara drużyna mogą pamiętać, że kiedyś już dręczyłem was w taki sposób. Tak, to fajna metoda, więc zamierzam pomęczyć was znów). Uśmiech


Słowem wstępu: Poniższa metoda często bywa nazywana przeze mnie "indie", bo lubię nazywać wszystko indie. To, co indie, jest modne i awangardowe (nawet jeżeli nie ma z tym przeklętym, przereklamowanym słowem nic wspólnego - "indie-RPG", "indie-narracja", "indie-MG" - bleh, rzygam na takie terminy).


Sprawa wygląda tak, słodko i przyjemnie: Proszę was, żebyście do następnej sesji (tj. dzień przed naszym spotkaniem, czyli najpóźniej do niedzieli rana; najlepiej wcześniej) przygotowali i podzielili się ze mną (w tym wątku) zestawem plotek, pogłosek, tudzież informacji, w które wyposażył was Zakon Gryfa. Pytanie brzmi: "Co się tu właściwie dzieje, czyli w jakich jeszcze brudach tapla się dwór carroburski?".

Przypominam, że "książę" to książę Leopold von Bildhofen, czyli z łaski Sigmara i Ulryka cny (podobno...) pan na Carroburgu, drugi po grafie Borisie Todbringerze (władcy prowincji Middenland). A "hrabia" (na którego zbieracie haki) to Jürgen von Bildhofen, kuzyn tego pierwszego.

Popuśćcie wodze fantazji. Wiecie już, że hrabia kuma się ze skavenami... ale czy na pewno? Wszystko, co wymyślicie będzie brane pod uwagę. Wiem, że część z was słabo zna setting - nie martwcie się, nie muszą to być w 100% "poprawne" i "zgodne" informacje - po prostu wymyślcie coś fajnego, ja to dostosuję. Na przykład, że dobry Leopold von Bildhofen trzyma  w swoich podziemiach smoka Chaosu, a sam jest przebranym goblinem z dalekiego Kataju... na przykład.

Wy poćwiczycie wyobraźnię i wejdziecie bardziej w tło kampanii. Ja będę miał z tego ubaw... a część informacji może zostać potem wykorzystana. Jak dokładnie - to już moja słodka tajemnica...


Nie rozpisujcie się za bardzo, zwłaszcza że do poniedziałku (planowany dzień sesji) czasu mało. Od 2 do 5 krótkich informacji będzie ilością pożądaną. Fajnie by było, gdyby każdy z was odpisał do niedzieli rana. (Jeżeli się nie uda, to możecie też wysłać później - w końcu i tak szykuje się nam przerwa, więc będę miał czas, żeby pozbierać i przetrawić te informacje).

Have fun.
Zapisane
Martin
Komandor Orderu Małego Fanatyka
Wtajemniczony kultu
**
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 133



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : Lipiec 15, 2011, 16:23:08 »

W imieniu Oficjum i Zakonu Płomienia oficjalnie informuję, że treść tej korespondencji, zwłaszcza wszelkie oszczerstwa wobec Jego Wysokości, Księcia Leopolda von Bildhofena, Kościoła, bądź Jego Imperatorskiej Mości zostaną dostarczone odpowiednim władzom świeckim i kościelnym.


Z mocy praw nadanych mi przez Jego Wysokość oraz z racji dostojeństwa tytułu,

Inkwizytor Oficjum Adalbert von Gleich, Łowca Czarownic.



PS Indie to ciota i chuj - tylko underground, heretyckie kurwy!



<Tu powinien być obrazek p.t. "BLACK METAL TO WOJNA! WIĘC POMPUJ ROWER DLA SIGMARA!">
Zapisane

Abaddon
Wtajemniczony kultu
**
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 173



Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : Lipiec 17, 2011, 21:51:54 »

Ludzie z pospólstwa, którzy nie boją się mówić, uważają, że skaveny chcą podbić Stary Świat. Ludzie (najprawdopodobniej) wrogo nastawieni do hrabiego Jürgena von Bildhofena twierdzą, że współpracuje on ze skavenami, ponieważ obiecali mu władzę, kiedy już sami będą rządzili.

 Podobno ktoś z dworu hrabiego zdradził go i rozpowiada pogłoski o komnacie oznaczonej 3 liniami tworzącymi trójkąt, co jest rzekomym znakiem skavenów. Komnata ta ma się znajdować gdzieś w podziemiach siedziby hrabiego. Zakon Gryfa nie dotarł do tożsamości owego „zdrajcy”, ani nie potwierdził tej informacji.

 Krążą plotki, że skaveny porywają nie tylko ludzi. Podobno hrabia pomaga im łapać także zwierzęta i bestie do eksperymentów i do tworzenia potężnych krzyżówek, które mutują przez Chaos.

Mówi się, że hrabia często chodzi do prywatnej kaplicy w swojej siedzibie. Nikt poza hrabią nie ma wstępu do tego miejsca. Złośliwi twierdzą, że hrabia brata się ze skavenami i że w kaplicy czci bogów Chaosu. Niektórzy twierdzą, że jest tam podobizna boga skavenów zwanego Rogatym Szczurem. Nie wiadomo czy plotki o tajemniczej komnacie i o kaplicy mówią o tym samym miejscu czy nie.

Żadna z tych informacji nie jest sprawdzona ani wiarygodna. Zakon Gryfa zleca dokładne przyjrzenie się hrabiemu, oraz zbadanie jego siedziby jak najbardziej dyskretnymi sposobami. Najlepiej szpiegować też poczynania księcia Carroburga Leopolda von Bildhofena. W jego wypadku należy zachować pełną ostrożność i dyskrecję. Zakon Gryfa nie ma żadnych informacji ani nawet plotek na temat jego związku z porwaniami ludzi i ze skavenami, ponieważ z racji jego urzędu, nawet pospólstwo milczy. Zakon radzi najpierw zająć się hrabią. Być może później jakieś poszlaki wskażą na związek księcia z ostatnimi zajściami.


 Mrugnięcie
Zapisane
Jovaen
Wszechwybraniec
Ulubieniec Chaosu
*********
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 459


To ja jestem RPG-UG


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : Sierpień 09, 2011, 13:08:30 »

Abaddon - dzięki za ciekawe plotki i pogłoski. Mrugnięcie


Czy mogę zmobilizować resztę drużyny do brania przykładu z Abbiego i odpisanie w temacie? Wracamy do wątku głównego już niedługo, a muszę jeszcze opracować pewne sprawy... Macie jednak trochę czasu. Martin jest na razie usprawiedliwiony (łódki), ale poza tym byłym wniebowzięty, gdyby odpisali: Disposable89, Hela, Tromm, WhtMnk.

Mogę na was liczyć?
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

wht-ex-is-scam virtualdog wartune gom haxballfc