RPG@UG: Forum Gier Fabularnych Uniwersytetu Gdańskiego
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Dead but dreaming
 
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Sesja 29.09.2011 - Bój na krasnoludzkim pancerniku i w mechanicznym krakenie  (Przeczytany 1821 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Tromm
Woj Chaosu
***
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 227


WAAAAGH!!!


Zobacz profil
« : Wrzesień 29, 2011, 00:45:14 »

W moim przekonaniu najlepsza sesja jak dotąd, evar!

Odbyliśmy tak epicki bój na krasnoludzkim pancerniku/we wnętrzu mechanicznego krakena, że gdyby na nabrzeżu stał jakiś bard, to pieśń o naszych wyczynach i mojej osobistej teofanii pod koniec boju puszczali by w Radiu Altdorf na okrągło do najbliższej Walpurgisnacht. Niby tylko siekanka, ale i o niebo więcej, bo okraszona tym "czymś" jeszcze, np. Frita z uporem maniaka ciskająca kamloty w krasnoludzkiego kapitana, aż w końcu za którymś dopiero razem zdołała zrzucić mu hełm, epickie przeniknięcie Aldusa, Ludviga, a potem i reszty w głąb chlaszczącego mackami potwora, sterowanie pancernikiem i oddawanie salw (zgrabnie podparte przygotowanym przez Jova materiałem graficznym), udatne budowanie napięcia przez tegoż jak również podnoszenie poziomu epickości, czasem kosztem podręcznikowych zasad, ale z korzyścią dla klimatu i dynamiki. No i był jeszcze Imho i jego polerowane ptaki Uśmiech

Zajebiście podoba mi się zwyczaj żółwi i piątek, jak coś komuś wyjdzie, czy to rzut (6+6+66!!!), czy to atak, zajebiście podoba mi się, że mimo, że jest dużo śmiechu, to wszystko idzie do przodu i niespecjalnie psuje nam to flow, zajebiście podobają mi się spontaniczne pomysły Jova, jak chociażby złoty anioł Sigmara, który wspomógł nas pojawiając się nagle z otwartego za sprawą abnormalnego stężenia pola magicznego portalu, albo kiedy podpuszczał mnie, żeby zrobić unik, podczas gdy anioł chciał uleczyć moją zmiażdżoną nogę - moja niezachwiana wiara w Sigmara nie pozwoliła mi zwątpić (za bardzo:) i jednak zachowałem girę w stanie używalności Uśmiech

Podsumowując - brawo, Jovaen, tego mi było trzeba, brawo ekipo, jesteśmy dream team Uśmiech

Zapisane

"Barbarism is the natural state of mankind," the borderer said, still staring somberly at the Cimmerian. "Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance. And barbarism must always ultimately triumph."
whtmnk
Mistrz Gry
Wtajemniczony kultu
**
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 116


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : Wrzesień 29, 2011, 15:01:43 »

zgadzam się - najlepsza bitwa ever!
liczę, że skoro prowadzi Kuba, to to dopiero była pierwsza drobna morska potyczka i czeka nas o wiele, wiele więcej.

duży plus za wprowadzenie jednostek niestandardowych<mecha-kraken>, które zmuszają do nieszablonowego rozpatrywania bitwy.
mieszane uczucia natomiast mam do wprowadzenia na udziwnienia udawanej losowości "wybierz literę alfabetu"
z drugiej strony wybieranie jednej z zaciśniętych pięści <o ile po wybraniu zobaczyło się, że w jednej rzeczywiście coś było> może
wyjść fajnie w dalszych rozgrywkach

ogólnie na plus
nawet duży plus : )
Zapisane
Tromm
Woj Chaosu
***
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 227


WAAAAGH!!!


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : Wrzesień 29, 2011, 18:07:25 »

Właśnie mi się ten element losowości BARDZO podobał, tylko trzeba nad nim popracować. Można to robić na zasadzie wybierz numer, ence pence w której ręce, rzuć buźką/kością/plusem itd. Kuba bardzo dobrze zrobił, że takie coś wprowadził. Sądzę, że dodało to sesji dynamiki, a nam wszystkim kopa, jak coś wyszło Uśmiech
Zapisane

"Barbarism is the natural state of mankind," the borderer said, still staring somberly at the Cimmerian. "Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance. And barbarism must always ultimately triumph."
Ash
Naczelny Lurker Stada
Wtajemniczony kultu
**
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 154



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : Wrzesień 29, 2011, 20:42:23 »

A więc tak - epicka morska bitwa FTW! Aczkolwiek w pewnym momencie zrobiło mi się żal tych biednych norsemenów - spiky boyz neva had a chanc. Mrugnięcie

Patenty z losowością - może i fajne, ale jak dla mnie Kuba przeadził - jeden taki wystarcza. A nie "Rzuć k100. Rzuć buźką. Rzuć plus-minus. Rzuć pogodą. Powiedz w której ręce. Podaj literę alfabetu." i tak dalej. Jedna z tych opcji rzeczywiście dodaje smaczku nieprzewidywalności, ale wszystkie na raz sa nużące. Tak więc owszem - stosuj je Jovaenie, ale z umiarem. Aha - ja poproszę o kostkę która jest albo równa, albo na naszą korzyść. Bo ta uśmiechowa ma tylko 2 pozytywy a 3 negatywy (+neutral).

A teraz małe wytłumaczenie odnośnie mojego czepiania się o liczebność. Ja po prostu lubię oceniać jak idzie bitwa po cyferkach. I żartowałem z liczeniem każdego wroga, ale podanie jakiejś przybliżonej liczby w stylu "jakieś pięć tuzinów" daje punkt zaczepienia. Mogę sobie wyliczyć że jak wytłukliśmy 30 to jest ich mniej więcej połowa i mamy jakieś konkretne szanse. A nie, że nie wiadomo ilu tych wrogów właściwie zostało - 3, 30 czy 30 milionów. Wyobraź sobie bitewniaka w ktorym nie wiesz po ile figurek ma który oddział. Język Przepraszam tych z graczy których moje czepianie irytowało.

ps. jak tam nasz loot po tej potyczce? Duży uśmiech
Zapisane

Shapes in shadow
a glint of steel
the silence steals my happy life
Tromm
Woj Chaosu
***
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 227


WAAAAGH!!!


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : Wrzesień 29, 2011, 21:37:29 »

Noooo właśnie, loot! Jakiś młotek fajny z pewnością miał któryś Uśmiech

Ashu, generalnie zgadzam się, a jednak lekkie spiętrzenie losówek, w stylu kość +/- połączona z buźką i jeszcze kartą, udatnie marszczyła mi mosznę.

Odnośnie liczebności, ja tam wiem, że stary złośliwiec z ciebie, to i się przyzwyczaiłem, ale nie byłeś wcale wkurzający. Jov się chyba tylko z lekka zamotał ile ich tam miało być, ale i tak nie odczułem, żeby przegiął z liczebnością. Nie ma jak solidne jebudu, żeby posłać drakkar na dno, a załogę wraz z nim, to i na H.M.S. Grungni's Thunder dotarło niewielu.

Ludvig krystalizuje mi się w głowie coraz bardziej, powiedziałbym, że to jedna z najbardziej "żywych" postaci, jakimi grałem. Dzięki ci Jovie, bo to wszystko przecież w formie giftu od cię Uśmiech Kiedy gramy teraz?
Zapisane

"Barbarism is the natural state of mankind," the borderer said, still staring somberly at the Cimmerian. "Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance. And barbarism must always ultimately triumph."
whtmnk
Mistrz Gry
Wtajemniczony kultu
**
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 116


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : Wrzesień 29, 2011, 22:32:11 »

jestem za niedzielą!
Zapisane
Jovaen
Wszechwybraniec
Ulubieniec Chaosu
*********
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 459


To ja jestem RPG-UG


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : Wrzesień 30, 2011, 18:14:14 »

jestem za niedzielą!

...Ale to ustalać będziemy tutaj:
http://www.rpg-ug.darmowefora.pl/index.php?topic=191.msg1940#msg1940

Mrugnięcie


PS. Dzięki za wszystkie komentarze - nie spodziewałem się aż tak dobrego odbioru tej sesji. Jak będę miał czas (po weekendzie), to musowo dopiszę coś od siebie. Mrugnięcie
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

chomikk haxballfc virginia foside wht-ex-is-scam