RPG@UG: Forum Gier Fabularnych Uniwersytetu Gdańskiego
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Dead but dreaming
 
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: RPG + planszówki (Twilight Imperium III, Runebound, Runewars)  (Przeczytany 2197 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Makman
Akolita kultu
*
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 5


Zobacz profil
« : Marzec 16, 2011, 15:30:38 »

Cześć Mrugnięcie

W sumie to przypadkiem trafiłem na wasze forum. Z kolegą już od jakiegoś czasu gramy w planszowe bitewniaki i planszowe RPG (Rune Bound, Rune Wars ostatnio Twilight Imperium 3) i wykruszyła nam się nasza niezbyt duża ekipa do grania.

Nie wiem czy znacie te tytuły, patrząc po forum gracie w różne rzeczy Uśmiech
Co do samej gry: miejscówkę mamy, czasu też trochę, zazwyczaj staramy się w coś pyknąć przynajmniej raz na 2 tyg.

Jak by były jakieś pytania - walić śmiało, będę tu zaglądał raz na jakiś czas w nadziei ze jakiś chętny się zgłosi (jednak przy takim Twilight Imperium 3 trzeba trochę godzin posiedzieć) ;]

pozdro

Maciek.
Zapisane
Jovaen
Wszechwybraniec
Ulubieniec Chaosu
*********
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 459


To ja jestem RPG-UG


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : Marzec 18, 2011, 11:35:31 »

Oj, nie spodziewałem się, że dojdzie do naszego grona ktoś z zewnątrz... na pewno nie tak szybko Uśmiech Cieszymy się, że nas znalazłeś. Tak, nasze Forum grupuje fanów szeroko pojętej fantastyki i przeróżnych aktywności około-fantastycznych (przede wszystkim RPG) z Uniwersytetu Gdańskiego - i nie tylko. Jak wiesz, gramy także w planszówki. Mam nadzieję, że Ty i Twoja grupka wykroicie trochę czasu i do nas dołączycie - wkrótce odbędą się kolejne posiedzenia Sekcji Planszówkowej, atakujemy także razem Festiwal GRAMY w Gdyni. Zapraszamy, jestem przekonany, że dogadamy się dobrze i że staniecie się członkami naszego powoli rosnącego radosnego stadła Uśmiech Może wciągniemy was też w coś innego - RPG na przykład?

Czytałeś, w co gramy. Mamy jeszcze kilka ciekawych planszówek w odwodzie, jak np. Chaos in the Old World czy Space Hulk - Death Angel czy Chez Geek. Nie graliśmy jeszcze w żadną z wymienionych przez Ciebie gier, chociaż ja grałem (raz, na pokazówce) w Twilight Imperium 3 - i wiem, że to zacna gra. Z chęcią odświeżyłbym sobie znajomość gry.

Jako grupa spotykamy się co najmniej raz na tydzień, podczas sesji WFRP. Sekcja Planszówkowa działa nieregularnie, ale w przyszłym tygodniu zaczynamy intensywne treningi Neuroshimy Hex w ramach przygotowań do turnieju na GRAMY. Być może moglibyśmy się spotkać właśnie w przyszłym tygodniu?

Mamy 2 miejscówki: Piwnicę we Wrzeszczu (tak, to prawdziwa piwnica; bardzo fajnie miejsce) i Norę w Oliwie (gdzie możemy grać co najwyżej w planszówki, bo granie w RPG spotkało się z... "nieprzychylnymi reakcjami" sąsiadów... Niezdecydowany). Jeżeli wy też macie jakieś miejsce - z chęcią je poznamy. Możemy też umówić się w jakimś innym terminie, na piwo, albo coś w tym stylu. Integracja!

Czekam na respons Uśmiech
Zapisane
Makman
Akolita kultu
*
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 5


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : Marzec 19, 2011, 09:01:18 »

Cześć i czołem ..
Ja też się ciesze, że w końcu nastąpiła jakaś reakcja z waszej strony .. już myślałem że nie odwiedzacie własnego forum Mrugnięcie

W sumie to nic o sobie nie napisałem w poprzednim poście. Ja i Michał studiujemy na PG na 4 i 3 roku odpowiednio. W planszówki razem gramy jakoś od 2 lat ? Z czego Michał to stary wyjadacz ( mam namyśli, że już od kilku lat prowadzi i gra w swojej drużynie w WH jak i pykali w tej samej ekipie w planszówki typu mim) ja w sumie jestem tak na świeżo wkręcony w te różne rzeczy i nie koniecznie muszą być to bitewniaki ( ostatni nabytek jungle speed mam nadzieje, że znacie a jak nie to pewnie poznacie Uśmiech i sukcesywnie zarażam znajomych. Nigdy nie brałem udziału w sesji RPG raz już miałem nawet kartę do dnd wypełnioną postaci ale jakoś się urwało, szczerze powiedziawszy nie wiem czy dałbym rade z RP, może kiedyś wpadnę do was zobaczyć jak to wygląda bo pbm w ogóle mnie nie kreci Język

W sumie ustawiliśmy się już wstępnie na ten weekend na niedziele, godziny jeszcze nie ma. Miejscówka to kreślarnia DS1 PG, czasem gramy u mnie na stancji ale rzadko komu chce się jechać aż na Chełm. Na ten moment mamy 3 osoby, jeszcze jeden znajomy z uczelni się zgłosił. Mam nadzieje ze ktoś od was jeszcze przyjdzie im więcej tym weselej Uśmiech tylko niestety w TI3 to także przekłada się na czas rozgrywki i trzeba mieć dosyć dużo czasu ( grając w 4 siedzieliśmy +/- 8H non stop). Jeśli będzie więcej osób chętnych zawsze możemy wziąć coś innego Mrugnięcie

Za tydzień jest Pyrkon w poznaniu 25-27 wiec Michał odpada na bank, a ja jeszcze nie mam pojęcia jak będę stał z czasem. W jakie dni chcecie grac w neuroshimę?

Kontakt do mnie: 1122439


Pozdro i w kontakcie Mrugnięcie

Zapisane
Eldrad
chaos is the only true answer
Mistrz Gry
Akolita kultu
*
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 21


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : Marzec 31, 2011, 16:58:29 »

Witam forumowiczów, jak już wcześniej kolega zaznaczył jesteśmy w posiadaniu gier wymienionych w temacie i szukamy chętnych do zagrania. Data, miejsce i liczba graczy do ustalenia, chociaż mi osobiście pasować będą dni powszednie popołudniami i niektóre weekendy od przyszłego tygodnia.
Chętnych proszę o kontakt Uśmiech

Swoją drogą, nie wiem gdzie by to zamieścić, ale jestem w stanie poprowadzić/zagrać w Dark Heresy, DnD 3.5ed i WFRP 2ed lub inne systemy [jako gracz]. Siedzę już ponad dekadę w tej tematyce, a ostatnio narzekam na brak sesji i nadmiar pomysłów które nie mają jak zostać zrealizowane ze względu na rozproszenie mojej starej ekipy po Polsce. Z góry zaznaczam, że nie prowadziłbym sesji dla więcej niż 4 graczy, bo to mija się z celem, reszta oczywiście do uzgodnienia Uśmiech
Zapisane

Blood for the blood god!
Skulls for His Skull Throne!
Let the universe drown in it!
Makman
Akolita kultu
*
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 5


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : Marzec 31, 2011, 17:14:17 »

Tak jak Michał napisał czekamy na chętnych do wspólnej gry w planszówki a przy okazji jeśli zbierze się ekipa do dark heresy, jak nie to mozemy sie do czegos innego podlaczyc.
pozdro Mrugnięcie
Zapisane
Ash
Naczelny Lurker Stada
Wtajemniczony kultu
**
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 154



Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : Kwiecień 02, 2011, 10:32:11 »

Kurde, ja miałbym ochotę na Dark Heresy (a nawet bardziej - na Deathwatch), ale czasu na 3 sesję regularną to już mi nie starczy. Jeśli to będzie jakoś rzadziej (góra 1-2 razy w miesiącu to mogę się pisać.

Jeśli chodzi o planszówki to nie jestem wielkim entuzjastą. Nie mam żadnych oporów żeby w nie grać, ale wolę RPG. Mrugnięcie
Zapisane

Shapes in shadow
a glint of steel
the silence steals my happy life
Eldrad
chaos is the only true answer
Mistrz Gry
Akolita kultu
*
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 21


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : Kwiecień 02, 2011, 12:54:18 »

Space Marines [Deathwatch] wywołują u mnie czasami drgawki pt."look how awesome we are", dlatego wolałbym DH które obecnie prowadzę od pół roku i mi się znacznie bardziej podoba prowadzenie sesji "agentom Tronu" Język Tak też przewiduję, że sesja odbywała by się góra raz na tydzień, jeśli macie gdzieś wolne etaty na graczy, to ja bardzo chętnie zagram i prosiłbym o kontakt [gg najlepiej] Uśmiech
Zapisane

Blood for the blood god!
Skulls for His Skull Throne!
Let the universe drown in it!
Jovaen
Wszechwybraniec
Ulubieniec Chaosu
*********
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 459


To ja jestem RPG-UG


Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : Kwiecień 02, 2011, 13:23:06 »

No, sorry, że nie odpisałem wcześniej. Uśmiech Ale widzę, że sami rozkręcacie ten burdel, co się chwali.

Ja bardzo, ale to bardzo chciałbym pograć w Dark Heresy. Rzućcie też okiem tu:
http://www.rpg-ug.darmowefora.pl/index.php?topic=98.0
Zaproponowałem tam roboczy projekt powołania drugiego MG do WFRP. Może Eldrad by się skusił? Uśmiech Dasz radę pociągnąć 2 sesje (Dark Heresy + WFRP)?

Planszówki rozkręcimy... w stosownym czasie. Ostatnio sporo się działo, ale niedługo kolejne posiedzenia Sekcji; w końcu mamy jeszcze dużo świetnych gier do sprawdzenia. To w odpowiednim temacie.
Zapisane
Ash
Naczelny Lurker Stada
Wtajemniczony kultu
**
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 154



Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : Kwiecień 02, 2011, 17:29:44 »

Cytat: Eldrad
Space Marines [Deathwatch] wywołują u mnie czasami drgawki pt."look how awesome we are"

Ja tam twierdzę, że czasami fajnie jest być kimś zajebistym, a nie biednym obywatelem Imperium (niezależnie od milenium) wymiętoszonym przez los, ludzkie słabości i wieczne machinacje chaosu (tudzież inszych xenosów). No, ale jak się nie da grać Space Marine to i Guardsman czy Tech-Priest wystarczy. Mrugnięcie Zresztą, nie wypada mi wybrzydzać, bo MG chętnych poprowadzić *cokolwiek* w settingach sci-fi/cyberpunk jest jak na lekarstwo.
Zapisane

Shapes in shadow
a glint of steel
the silence steals my happy life
Eldrad
chaos is the only true answer
Mistrz Gry
Akolita kultu
*
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 21


Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : Kwiecień 11, 2011, 18:10:54 »

Cytat: Eldrad
Space Marines [Deathwatch] wywołują u mnie czasami drgawki pt."look how awesome we are"

Ja tam twierdzę, że czasami fajnie jest być kimś zajebistym, a nie biednym obywatelem Imperium (niezależnie od milenium) wymiętoszonym przez los, ludzkie słabości i wieczne machinacje chaosu (tudzież inszych xenosów). No, ale jak się nie da grać Space Marine to i Guardsman czy Tech-Priest wystarczy. Mrugnięcie Zresztą, nie wypada mi wybrzydzać, bo MG chętnych poprowadzić *cokolwiek* w settingach sci-fi/cyberpunk jest jak na lekarstwo.

Chodzi głównie o moje doświadczenie z graczami w DH którzy kilkakrotnie już nadużyli faktu wejścia w posiadanie odznaki inkwizycji, która (z odpowiednimi rzutami i gadką) otworzyła im kilka drzwi za dużo i doprowadziła do ogromnych zawirowań planetarnych Język dlatego dawać graczom możliwość grania SM wywołuje u mnie jeszcze większe "niepokoje"... jeśli byliby chętni na DH to jestem zawsze na tak Uśmiech

Mam nadzieję, że Jovaen zastanowi się nad swoją dość radykalną reakcją, chociaż nie jestem za bardzo w temacie...
Zapisane

Blood for the blood god!
Skulls for His Skull Throne!
Let the universe drown in it!
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

fanklubklasycznychaut vampairlife naczelnysztabdowodcow moikrewni psrlrpg