RPG@UG: Forum Gier Fabularnych Uniwersytetu Gdańskiego
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Dead but dreaming
 
Strony: 1 [2] 3   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Quo vadis, drużyno?  (Przeczytany 8546 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Tromm
Woj Chaosu
***
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 227


WAAAAGH!!!


Zobacz profil
« Odpowiedz #15 : Kwiecień 04, 2011, 08:53:55 »

Ja się tak zastanawiam nad tym, co Jov mówi o postaciach, i przyszło mi do głowy, że wściekły Drogo mógł jednak dobiec do portalu i zniknąć, a ja stworzyłbym sobie nową postać, tym razem byłby to Kapłan Sigmara, a więc nieco inna para kaloszy niż trommowy paradygmat standardowy (czyli NAPIERDALAĆ!!!:)). Sęk w tym, że chciałbym mieć okazję wwindować go na Weterana/Berserkera z Norski, więc jeszcze przynajmniej raz musiałbym choć trochę nim pograć.
Zapisane

"Barbarism is the natural state of mankind," the borderer said, still staring somberly at the Cimmerian. "Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance. And barbarism must always ultimately triumph."
Eldrad
chaos is the only true answer
Mistrz Gry
Akolita kultu
*
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 21


Zobacz profil
« Odpowiedz #16 : Kwiecień 04, 2011, 09:57:23 »

Jeśli się zdecydujecie na drugiego mg w mojej osobie, to wcześniej (przynajmniej kilka dni) przed sesją chciałbym mieć stworzone postacie i mam jednego gracza świeżaka chętnego Uśmiech
Zapisane

Blood for the blood god!
Skulls for His Skull Throne!
Let the universe drown in it!
Ash
Naczelny Lurker Stada
Wtajemniczony kultu
**
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 154



Zobacz profil
« Odpowiedz #17 : Kwiecień 04, 2011, 10:02:11 »

Tromm - Zawsze możesz go zostawić gdzieś tam po drugiej stronie i zacząć grę kapłanem. A gdy już okaże się że masz dość 'krzewienia wiary' ; ) to Drogo będzie miał wielki comeback. W jaki sposób - to już inwencja Twoja i MG. Ale skoro Thingrim mógł, to nie widzę powodu dla którego Drogo nie mógłby.

Jeśli chodzi o mnie to sprawy się trochę komplikują, bo dostałem ofertę pracy tymczasowej na 2-3 tygodnie. W związku z tym do 'nowej' drużyny Eldrada raczej nie dołączę, bo bez sensu byłoby opuszczać 2 pierwsze sesje.
Zapisane

Shapes in shadow
a glint of steel
the silence steals my happy life
Eldrad
chaos is the only true answer
Mistrz Gry
Akolita kultu
*
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 21


Zobacz profil
« Odpowiedz #18 : Kwiecień 04, 2011, 10:09:16 »

U mnie podobnie, załapałem się do badań terenowych w moim powiecie, także mogę bywać, ale w tygodniu i niektóre weekendy nie będzie problemu raczej jak coś Uśmiech

Sigmaryci rox, moja ostatnia postać zaczęła "karierę" od bycia klechą z młotem Język
Zapisane

Blood for the blood god!
Skulls for His Skull Throne!
Let the universe drown in it!
Tromm
Woj Chaosu
***
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 227


WAAAAGH!!!


Zobacz profil
« Odpowiedz #19 : Kwiecień 04, 2011, 12:33:47 »

Ash: Dokładnie o to mi chodziło. Przy odrobinie szczęścia dostanę od Jova w prezencie nadprogramową mackę i może w końcu będę zadawał podwójne obrażenia Chichot Absolutnie nie chciałbym rozstawać się z Drogiem na zawsze.
Zapisane

"Barbarism is the natural state of mankind," the borderer said, still staring somberly at the Cimmerian. "Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance. And barbarism must always ultimately triumph."
Abaddon
Wtajemniczony kultu
**
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 173



Zobacz profil
« Odpowiedz #20 : Kwiecień 04, 2011, 16:38:41 »

Ja się tak zastanawiam nad tym, co Jov mówi o postaciach, i przyszło mi do głowy, że wściekły Drogo mógł jednak dobiec do portalu i zniknąć, a ja stworzyłbym sobie nową postać, tym razem byłby to Kapłan Sigmara, a więc nieco inna para kaloszy niż trommowy paradygmat standardowy (czyli NAPIERDALAĆ!!!:)). Sęk w tym, że chciałbym mieć okazję wwindować go na Weterana/Berserkera z Norski, więc jeszcze przynajmniej raz musiałbym choć trochę nim pograć.


Ostatnio skończyliśmy na tym, że Magnus zatrzymał Droga, kiedy ten chciał wbiec w portal. Chwilę go przytrzymał i pchnął w stronę wojowników Chaosu, żeby Drogo walczył dalej. Drugi raz nie miałem zamiaru hamować krasnoludzkiego temperamentu ^^ (czytaj - jeśli zawrócisz i wbiegniesz w portal, Magnus nie będzie Cię znowu łapał  Uśmiech).
Zapisane
Jovaen
Wszechwybraniec
Ulubieniec Chaosu
*********
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 459


To ja jestem RPG-UG


Zobacz profil
« Odpowiedz #21 : Kwiecień 12, 2011, 16:40:17 »

Odnośnie mojego urlopu.

To jak, Eldrad? Podołasz prowadzeniu naszej drużynie? I kto pisze się do nowopowstającej grupy?

Organizujcie się!

Aha, Eldrad, będziemy musieli się jeszcze spotkać, cobym wtajemniczył Cię w arkana naszej kampanii, naszych BG, przekazał materiały etc.
Zapisane
Eldrad
chaos is the only true answer
Mistrz Gry
Akolita kultu
*
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 21


Zobacz profil
« Odpowiedz #22 : Kwiecień 12, 2011, 19:50:58 »

W zasadzie odpowiedziałem Ci już na gg, że chciałbym zobaczyć jak grają gracze wpierw, żeby wiedzieć na co się porywam, ale rozumiem też Twoje położenie i jestem otwarty na pomysły Uśmiech
Zapisane

Blood for the blood god!
Skulls for His Skull Throne!
Let the universe drown in it!
Jovaen
Wszechwybraniec
Ulubieniec Chaosu
*********
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 459


To ja jestem RPG-UG


Zobacz profil
« Odpowiedz #23 : Kwiecień 14, 2011, 13:22:16 »

OK. W takim razie - niezależnie od urlopu - przyjdzie nam dokończyć wątek z finalną bitwą, podsumować, posprzątać i zastanowić się, co dalej.

Abaddonie, Ash, Bodysnatcher!, Delialu, Ebonitowy_Ryszardzie, Leal, Lunarze, Trommie... Mogę liczyć na was? Powinniśmy spotkać się na 17. sesji podsumowującej i rozegrać/przemyśleć wszystko na spokojnie. Zaprosiłbym też Eldrada i Makmana jako "spectatorów". I potem ustalimy, co dalej z WFRP.

Ale do tego potrzeba waszego wsparcia... Język Może ktoś by się wypowiedział, czy mam tak sobie do samego siebie gadać?
Zapisane
Abaddon
Wtajemniczony kultu
**
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 173



Zobacz profil
« Odpowiedz #24 : Kwiecień 14, 2011, 14:23:16 »

Moje stanowisko w tej kwestii znasz. Z terminem może być trochę ciężko, bo od środy mnie nie ma, ale jak padnie jakiś konkret (poza przerwą świąteczną), postaram się być. Możliwe, że dojdzie jeszcze jeden "spectator", więc liczę, że (tak jak napisałeś) będą to przemyślenia, a nie wypominki, wyzwiska czy wykrzykiwanie swoich racji... chyba wolimy zrobić dobre wrażenie na 3 nowych ludzi, mam rację...?
Zapisane
Abaddon
Wtajemniczony kultu
**
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 173



Zobacz profil
« Odpowiedz #25 : Kwiecień 29, 2011, 16:36:57 »

Wygląda na to, że "burza" przycichła, a do tego powoli zbliża się okres zapieprzania do sesji (egzaminacyjnej). Z tego co rozmawiałem z Jovaenem, nie tylko ja odpadam z WFRP w wakacje. Właściwie odpadnie chyba ponad pół drużyny, a myślę, że fajnie byłoby rozegrać jeszcze chociaż kilka sesji do tego czasu, albo przynajmniej skończyć wątek z Monte Myrmidio jeszcze przed egzaminami. W związku z tym trzeba chyba wrócić do kwestii kto, co, gdzie i jak z WFRP... Mieliśmy to obgadać wczoraj na ognisku, ale oczywiście "na forum, na forum...", więc ja zaczynam ;p.

Ja, tak jak już wcześniej gdzieś pisałem, chciałbym zostać w starym składzie i grać regularnie nadal tę samą postacią. Do tego postaram się przyprowadzić Kaję na najbliższą sesję, żeby obczaiła co i jak i żeby ją w to wkręcić =].
Zapisane
Jovaen
Wszechwybraniec
Ulubieniec Chaosu
*********
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 459


To ja jestem RPG-UG


Zobacz profil
« Odpowiedz #26 : Kwiecień 29, 2011, 17:26:31 »

Abaddon, grupa roboczo nazwana "Grupa WFRP #1" na ten moment wygląda tak:

1. Abaddon
2. Delial
3. Ebonitowy_Ryszard
4. Eldrad
5. Kaja
6. Makman
+/- Leal (nie potwierdziła, czy chce dalej grać, wobec czego chciałbym, żeby zadeklarowała się tutaj) i Martin (nie wiadomo, czy będzie miał czas, ale gorąco go zachęcam)

Ash na chwilę obecną (czasowo) przechodzi do rezerwy, choć istnieją nadzieje, że Rolf powróci do nas. Tromm i Duo in Crime biorą dłuższy (?) urlop od WFRP.

Odnośnie czasu... Ja mam tego pod dostatkiem; do sesji nie przygotowuję się zbyt dużo (2-3 egzaminy Duży uśmiech) a w wakacje nie powinienem być jakoś szczególnie zajęty (z wyłączeniem, oczywiście, wyjazdu do Axevalli, na przełomie lipca/sierpnia; podłapię też czasowo jakąś pracę, ale na sesje czas wykroję)... Czyli deklaruję, że mam i czas i chęć do prowadzenia wam WFRP.

A wy? Zbliża się sesja, ale nie uwierzę, że nie wykroicie czasu raz w tygodniu (nie oszukujmy się; aż tak pilni raczej nie jesteście, co? Język). Po sesji? Część z was pewnie będzie w różnych rozjazdach, toteż...

Napiszcie, czy, kiedy i na jakich innych warunkach możecie (lub też nie) grać w WFRP. Wszyscy wymienieni jako Grupa #1 plus ci oznaczeni jako "+/-" plus "urlopowicze".
Zapisane
Abaddon
Wtajemniczony kultu
**
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 173



Zobacz profil
« Odpowiedz #27 : Kwiecień 29, 2011, 18:16:54 »

Czyli widzę, że jednak trochę to ogarnąłeś =].

Jeśli Ash "przechodzi do rezerwy", nasuwa mi się pytanie czy znajdzie się ktoś kto tak jak on jest ogarnięty w kwestiach polityki, geografii itp. WFRP, bo z tego co pamiętam, większość naszej drużyny (przyznaje się, że łącznie ze mną) ma na te tematy najwyżej podstawową wiedzę.

Jeżeli chodzi o mój czas, myślę, że do około 20 maja (wtedy mam kilka ważnych kół etc.) jedna długa sesja na tydzień będzie mi odpowiadała. Później, myślę, że trochę spauzuje aż do ostatniego egzaminu (będę rzadziej albo krócej na sesjach...). Dalej - zobaczy się, ale tak jak już pisałem wyżej, wakacje odpadają.

Z Kają porozmawiam, jeśli dołączy do drużyny.

Pozostaje jeszcze kwestia gdzie i co chcemy robić dalej w ramach naszych przygód... W którymś z tematów była mowa o Imperium. Nadal aktualne czy są jakieś inne pomysły? Co chcemy tam robić?

Mi osobiście Imperium odpowiada, ale szczerze nie mam pojęcia CO mamy tam robić ;p.


_______________

Jov - właściwie posty, które napisaliśmy dzisiaj, pasują chyba bardziej do tematu "Quo vadis, drużyno?". Właściwie miałem tam pisać, ale jakoś zgubiłem ten temat ;p. Jak coś to może przenieś posty tam, bo jest tam więcej kwestii w sprawie samej przygody.
Zapisane
Jovaen
Wszechwybraniec
Ulubieniec Chaosu
*********
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 459


To ja jestem RPG-UG


Zobacz profil
« Odpowiedz #28 : Kwiecień 29, 2011, 18:47:57 »

Jeśli Ash "przechodzi do rezerwy", nasuwa mi się pytanie czy znajdzie
się ktoś kto tak jak on jest ogarnięty w kwestiach polityki, geografii
itp. WFRP, bo z tego co pamiętam, większość naszej drużyny (przyznaje
się, że łącznie ze mną) ma na te tematy najwyżej podstawową
wiedzę.

Myślę, że kandydatem na takiego "cwaniaka drużynowego" jest Eldrad. Z tego co z nim rozmawiałem - siedzi w settingu długo, a jego kampanie mają iście epicki rozmach. Prawda, Eldrad? Mrugnięcie Także Delial i Ebonitowy_Ryszard posiadają sporą wiedzę ogólną, więc poradzicie sobie... Poza tym - prowadzenie "systemowym newbom" to czysta przyjemność dla MG - łatwiej jest zaskoczyć gracza, oczarować go (dla newba - dziewiczym) pięknem świata Warhammera, wciągnąć go w pełni w klimat... Poradzicie sobie.


Jeżeli chodzi o mój Dalej - zobaczy się, ale tak jak już pisałem wyżej, wakacje
odpadają.

Kwas... Ale rozmawialiśmy już o tym. Jest jeszcze możliwość gry przez Skype'a - jeżeli tylko Ty byłbyś poza Gdańskiem, to można spróbować...


Z Kają porozmawiam, jeśli dołączy do drużyny.

Yhy, yhy. Ty też miałeś dołączyć na zasadzie "jeśli". Co więcej - miałeś nawet tylko obserwować naszą grę. A jak się skończyło? Duży uśmiech Kaja podoła i się wkręci, na tyle za nią ręczę... ;]


Pozostaje jeszcze kwestia gdzie i co chcemy robić dalej w ramach
naszych przygód... W którymś z tematów była mowa o Imperium. Nadal
aktualne czy są jakieś inne pomysły? Co chcemy tam robić?

Bić po mordzie i brać za to kasę (ergo: tak jak dotychczas)? Chichot A tak na serio - czyżbyś sugerował, że mogę nie mieć dla was propozycji? Shame on you. Powiem tylko tyle... Imperium jest przeogromne i barwne; nie bez kozery to centrum dla całego WFRP (tam odbywa się 95% firmowych przygód i stamtąd - z reguły - pochodzą BG). Mamy koniec 2518 roku I.K. i teraz w Starym Świecie dzieje się naprawdę dużo... A jeszcze więcej dziać się będzie, w przeciągu... paru lat powiedzmy. Ale o tym cicho sza, bo nie chcemy psuć zabawy, prawda? Mrugnięcie Koniec końców: zapewniam Cię, że przygoda sama was znajdzie. Uśmiech


PS. Scaliłem ten wątek (w całości) z wątkiem Quo vadis, drużyno? - Twoja sugestia wyszła równolegle do mojego pomysłu. Uśmiech Faktycznie - z początku odnosił się ten temat głównie do kwestii sesji WFRP, więc w tym też dziale jest jego miejsce.
Zapisane
Abaddon
Wtajemniczony kultu
**
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 173



Zobacz profil
« Odpowiedz #29 : Kwiecień 29, 2011, 19:12:04 »

Nie wątpię w to, że sobie poradzimy, tylko pytałem =].

Raczej nie ma opcji, żebym był w Gdańsku. Choćbym chciał, akademik będę miał chyba do końca czerwca i wątpię, żeby cokolwiek się w tej kwestii zmieniło. Jeśli większość składu będzie normalnie grała, najwyżej pozostanie mi Skype, chociaż słabo to widzę.

Kaja jak najbardziej chęci do grania ma, musi po prostu zobaczyć samą grę, bo nie ma zbytnio pojęcia o RPG (nawet komputerowych), ale jeżeli jej się nie spodoba czy uzna, że to nie dla niej, na siłę nie będę jej zaciągał na sesje... Ale to raczej wątpliwe Język, myślę, że wkręci się bez problemu =].

Co do "bić po mordzie i brać za to kasę" - spoko, tyle, że nasze postaci ładnie się już obłowiły i myśląc realistycznie, wolałyby raczej mieć spokój albo przepuścić kasę (to chyba nie będzie problemem, tym bardziej w Imperium), którą dotychczas zarobiły zamiast pchać się w nowe kłopoty. Dlatego nowa przygoda musi być imo szyta grubymi nićmi ^^. Wcale nie sugerowałem Ci braku pomysłów i właśnie liczyłem na to, że "przygoda sama nas znajdzie"  Mrugnięcie.

Dzięki połączeniu tych tematów, wygląda to chyba trochę bardziej przejrzyście, bo cały wątek jest w jednym miejscu =].

___________
Lol, dobra, dopiero teraz doszło do mnie, że ze "starego składu" zostanie tylko Magnus, Soren i Gabrielle. W takim razie wątek związany z nowymi przygodami pojawi się pewnie szybciej niż mi się wydawało ;p <patrzy znacząco na Jovaena>.
Zapisane
Strony: 1 [2] 3   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

everyone rootsunderground wataharainbow bestgame dehashed