RPG@UG: Forum Gier Fabularnych Uniwersytetu Gdańskiego
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Dead but dreaming
 
Strony: [1] 2 3 4 5   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Morskie opowieści!  (Przeczytany 12071 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Lunar
Akolita kultu
*
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 70



Zobacz profil
« : Kwiecień 02, 2011, 18:08:00 »

Temat powracał niczym bumerang na różnorakich sesjach i spotkaniach integracyjnych, czas więc by się skonkretyzował i urzeczywistnił - czyli pojawił w internecie, na forum naszym.

Padł pomysł epickiej wyprawy w te wakacje! Mowa rzecz jasna o żaglach. Termin to najpewniej coś między drugą połową lipca a pierwszą połową sierpnia - z tego co pamiętam, ten termin pasował Kapitanowi Ashowi.

Jako że pochodzę z Olsztyna i mam -powiedzmy- pewne koneksje w świecie czarterowania żaglówek, mogę nam coś taniej załatwić, najpierw jednak... najważniejsza sprawa. Kto jest chętny?



Zapisane
Ash
Naczelny Lurker Stada
Wtajemniczony kultu
**
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 154



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : Kwiecień 02, 2011, 18:36:26 »

Ten termin Kapitanowi Ashowi właśnie *nie* pasował. Od 18 lipca do +/- 4 sierpnia jestem uziemiony w domu (moja zmiana przy pilnowaniu kota) tudzież na Woodstock'u. Jeśli już to właśnie bardziej terminy od początku lipca (zależnie od terminu obrony) do wspomnianego 18go i potem sierpień a nawet wrzesień. Generalnie to najlepiej by było jakbyś się Czarku wywiedział kiedy w ogóle możesz załatwić te jachty. Bo jeśli już są wyczarterowane na lipiec i sierpień to będzie gadanie po próżnicy. Znajomości znajomościami, ale wiesz - nie wszystko da radę...
Jakby jednak nie wypaliło to ja mogę popytać na UG - albo któryś ze standardowych turnusów albo prywatnie na przełomie sierpnia/września.

ps. Przedostatnie zdanie zabrzmiało jakbyś co najmniej zajmował się szemraną 'organizacją' tychże żaglówek. Język
Zapisane

Shapes in shadow
a glint of steel
the silence steals my happy life
Lunar
Akolita kultu
*
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 70



Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : Kwiecień 02, 2011, 18:43:18 »

Uh, no to przekręciłem, dobrze że sprawę szybko wyjaśniłeś Duży uśmiech

W ciągu 2-3 dni powinienem wiedzieć na kiedy te jachty mogę załatwić, ale też wolałbym wiedzieć jaka to ma być łódka - na 6, na 8 osób? Dlatego temat zakładam już teraz.

Już teraz mówię, że wraz z Magdą musimy stawić się 20 sierpnia w Falun w Szwecji - wrzesień niestety odpada.

Zapisane
Ash
Naczelny Lurker Stada
Wtajemniczony kultu
**
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 154



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : Kwiecień 02, 2011, 18:55:38 »

Sądzę, że 8 to dobra liczba. Może mniej satanistyczna niż 6, ale na nasze standardy da radę. W sumie najlepiej jakbyś spytał o obie opcje - przecież nie rezerwujesz chyba jeszcze. Mrugnięcie

Jeśli chodzi o termin to najwyraźniej mamy do wyboru dwa podobne przedziały czasu od ~5 do ~19 lipca i takowoż w sierpniu. Sądzę, że nie będzie to stanowiło problemu, ale z żeglarskiego punktu widzenia termin sierpniowy jest lepszy o tyle, że pogoda znośniejsza (w lipcu jest standardowo skwar jak cholera, przypomnijcie sobie zeszłoroczny), choć nieco bardziej kapryśna.
Zapisane

Shapes in shadow
a glint of steel
the silence steals my happy life
Lunar
Akolita kultu
*
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 70



Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : Kwiecień 04, 2011, 20:10:13 »

Mam już konkrety, i sprawa prezentuje się całkiem korzystnie!

Jeśli wszystko sprawnie pójdzie, otrzymamy przesympatyczny jacht na 8 osób na tydzień za 800 zł, czyli ledwo 100 zł od osobyDuży uśmiech Normalnie czarter takiegoż jachtu kosztuje ok. 3800 zł, więc okazja jest.

W grę wchodzą dwa terminy:

9-16 lipca

6-13 sierpnia

Podania o żaglówki (tak jest, UWM będzie nam fundowało wakacje Duży uśmiech) można składać od połowy kwietnia, więc chciałbym wiedzieć czy ma to szansę wypalić. Jak na razie mamy 4 chętnych (Ja, Ash, Magda, kolega z W-wy który już na Zoltarze się pojawił).

Więc?
Zapisane
Leal
Akolita kultu
*
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 42


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : Kwiecień 04, 2011, 20:41:40 »

Ja powiem tak - chętnie. Tylko jeszcze nie wiemy kiedy Dima ma praktyki. I wtedy i tak w grę wchodziłby jedynie drugi termin, bo mniej więcej do połowy lipca będziemy w Belgii. Tak więc gdy dowiem się kiedy on ma te praktyki to napiszę czy dalibyśmy radę załapać się na sierpień. Bo ogólnie brzmi to mega kusząco Uśmiech Tylko musicie mi obiecać, że się nie utopię Chichot
Zapisane
Ash
Naczelny Lurker Stada
Wtajemniczony kultu
**
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 154



Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : Kwiecień 04, 2011, 22:02:36 »

Czarku - jeszcze tylko pytanie: skąd startujemy? Giżycko? Węgorzewo?

Od siebie powiem, że zdarzało mi się czarterować jachty i cena 300+ za DZIEŃ za 8 osobowy jacht to w tym okresie norma. Więc to co UWM nam oferuje to naprawdę pół darmo. A nawet 2/3 darmo. Uśmiech Druga rzecz - jeśli zapisy od kwietnia to naprawdę radziłbym się zakręcić przy tej ofercie, bo jak się będziemy za długo namyślać to obudzimy się z przysłowiową ręką w nocniku.

Leal - no problem, tego masz gwarancję z mojej strony. Mrugnięcie Kiedy będziesz coś wiedziała z tymi praktykami?

Zapisane

Shapes in shadow
a glint of steel
the silence steals my happy life
Leal
Akolita kultu
*
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 42


Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : Kwiecień 04, 2011, 23:36:19 »

Prawdopodobnie w przeciągu najbliższego tygodnia, może dwóch. Kwestia ogarnięcia kilku rzeczy. Największym problemem jest to, że praktyk ma być w sumie miesiąc, a nam już i tak odpada trochę czasu i nie wiemy czy da radę dostać takie terminy by wszystko pasowało. W każdym bądź razie, Dima będzie się starać Uśmiech

Ale Czarek napisał, że podania można składać od połowy kwietnia, więc teoretycznie mamy jeszcze trochę czasu. A jeżeli nam się uda dopasować terminy - to tak czy inaczej potrzebujemy jeszcze 2 osób.
Zapisane
Martin
Komandor Orderu Małego Fanatyka
Wtajemniczony kultu
**
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 133



Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : Kwiecień 05, 2011, 17:19:12 »

Wstępnie również byłbym zainteresowany. Doświadczenia nie mam żadnego i ledwo pływam, ale mogę zachlewać pałę i naku**iać szanty Chichot
Zapisane

Jovaen
Wszechwybraniec
Ulubieniec Chaosu
*********
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 459


To ja jestem RPG-UG


Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : Kwiecień 05, 2011, 17:45:25 »

Wstępnie - popieram. Raczej znajdę czas Uśmiech
Zapisane
Abaddon
Wtajemniczony kultu
**
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 173



Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : Kwiecień 05, 2011, 19:07:01 »

Tak jak mówiliśmy dzisiaj na UG, duo Abaddon & Kaja pisze się na to Chichot i tak jak mówiłem, imo za taką cenę nie ma co się zastanawiać, tylko od razu zamawiać te łodzie.  Mrugnięcie
Zapisane
Ash
Naczelny Lurker Stada
Wtajemniczony kultu
**
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 154



Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : Kwiecień 05, 2011, 19:41:58 »

Huh, może wyjść, że rzeczywiście będzie potrzebna liczba mnoga. Mrugnięcie Bo już mamy 10 osób, a jeszcze się nie wszyscy zadeklarowali. Co jak co, ale 2 jachtów nie dam rady sterować, ale jakby była 2 załoga chętna i zdesperowana, to mogę popytać wśród znajomych patentowców. Może i drugi sternik się znajdzie.
Zapisane

Shapes in shadow
a glint of steel
the silence steals my happy life
bodysnatcher!
Wtajemniczony kultu
**
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 113



Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : Kwiecień 05, 2011, 21:25:54 »

Fajnie że mamy dużo chętnych, ale ja jednak optowałabym za jedną łodzią, nie organizujmy kolonii letnich Język

Rzecz jasna, im więcej ludzi tym lepsza zabawa, ale - correct me if I'm wrong - ja ten wyjazd widzę jako, owszem, chill wakacyjny, ale chill w epic-nerd-fantasy stylu. Czyli oprócz standardowych atrakcji letnio-żaglówkowych, mnóstwo grania, sesje, może planszówki, może jakiś mini larp, co tylko sobie w naszych klimatach wymyślimy. Nie wiem czy inni też mają taką wizję Chichot ale, Leal, czy Dima np. będzie chciał spędzić z nami tydzień na graniu w Warhammera albo D&D?
Zapisane
Ash
Naczelny Lurker Stada
Wtajemniczony kultu
**
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 154



Zobacz profil
« Odpowiedz #13 : Kwiecień 05, 2011, 22:36:18 »

Z drugiej strony - szkoda by było jakby ktoś nie popłynął 'bo zabrakło miejsca'. Osobiście uważam, że można pływać na 2 jachty bez problemu (rotacja załóg pomaga - ludzie się mniej gryzą). Ale jak uważacie.

ps. Z góry uprzedzam, że ja lubię żeglować. Stanie w portach/przy brzegu jest tylko na noc. Mrugnięcie A nie, że wypływamy o 12, bo wszyscy są na kacu i spływamy o 15, bo czas na obiad albo komuś skończyły się fajki.
Zapisane

Shapes in shadow
a glint of steel
the silence steals my happy life
Lunar
Akolita kultu
*
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 70



Zobacz profil
« Odpowiedz #14 : Kwiecień 05, 2011, 22:52:45 »

Od siebie dodam teraz tyle, że jestem w stanie załatwić tylko jeden jacht "w promocyjnej cenie".



Zapisane
Strony: [1] 2 3 4 5   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

wataharainbow everyone dehashed kociarnia gangpod