RPG@UG: Forum Gier Fabularnych Uniwersytetu Gdańskiego
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Dead but dreaming
 
Strony: [1] 2 3   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Mag Wstąpienie  (Przeczytany 6380 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
BlizZ
Akolita kultu
*
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 19



Zobacz profil
« : Grudzień 08, 2011, 20:23:48 »

Hej. Zważywszy, że jestem tu nowy, czuję że wypada się przywitać.
Cześć!

Kierowany dawnym afektem kupiłem niedawno podręcznik do starego Maga i myślę nad planem/szkicem kampanii. Zważywszy że studiuję na UG a to forum RPG-UG, chciałbym zrobić pewne rozeznanie - czy ktoś z was byłby zainteresowany grą ?
Nie jestem najlepszym MG i mam tego świadomość, choć z drugiej strony znam gorszych Chichot Chciałbym postawić nacisk na odgrywanie postaci i swoistą głębię systemu, nie ukrywam że Mag z uwagi na możliwości dla graczy prowadzi się cholernie trudno, ale liczyłbym na współpracę ponad podziałami. Przede wszystkim zaś na pewne poważne podejście do tematu, ponieważ grając za młodu w ten system, nawet w połowie nie ogarnąłem tego co wnosi on do metafizyki oWoda, pojęcia typu Avatar, Esencja itd zostawiając poza marginesem bardziej samotne niż orkowa kurtyzana w Głębi Dorna.

Jeżeli znajdzie się drużyna chętnych śmiałków, po uprzednim przeanalizowaniu obligatoryjnych historii postaci, można by było z tym ruszyć na bliżej nieokreśloną "wiosnę" [ na 100% po sesji (tej niedobrej sesji) ], w odstępach czasowych pi przez drzwi raz na dwa tygodnie.
Czekam na odzew i pozdrawiam
BlizZ z Miasta Świętej Wieży
Zapisane
shg
Wtajemniczony kultu
**
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 150


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : Grudzień 08, 2011, 22:43:24 »

Hej. Ja na pewno jestem chętny!

Wprawdzie w starego Maga nie grałem, ale w Wampira niemało... Zaległości nadrobię Uśmiech
O rozbudowaną historię mojej postaci bać się nie musisz. Do WoDa tylko takie!

Mam nadzieję, że ta inicjatywa wypali, bo już od daawna chcę w to zagrać.
Zapisane
BlizZ
Akolita kultu
*
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 19



Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : Grudzień 09, 2011, 00:00:52 »

Też mam nadzieję, że wypali Mrugnięcie chciałbym dodatkowo zapytać, czy ktoś jeszcze ma dostęp do podręcznika ? Bo bardzo bym chciał, jeśli już się zbiorą chętni, żeby każdy ogarnął pewne fragmenty - nie tyle mechanikę, bo ta w WoDzie nie jest szczególnie trudna, ale właśnie te metafizyczne powiedzmy aspekty : )
Zapisane
shg
Wtajemniczony kultu
**
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 150


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : Grudzień 09, 2011, 13:16:07 »

Mam niestety tylko w wersji elektronicznej. Nie wykluczam jednak zakupienia papieru.
Zapisane
BlizZ
Akolita kultu
*
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 19



Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : Grudzień 09, 2011, 14:15:45 »

Myślę że jeden papierowy chyba wystarczy na trupę, ogólnie moim zdaniem to co jest zawarte w tym podręczniku na temat kosmologii WoDa jest bardzo mało konkretne i właściwie można to na dziesięć różnych sposobów interpretować ( to w sumie w ogóle chyba jest taka wada - albo dla niektórych zaleta starego WoDa, ale w przypadku Maga - przynajmniej samej podstawki - jeszcze bardziej wyrazista ). Jeśli ktoś miał do czynienia z Wilkołakiem wcześniej ( Umbra, Triada, te sprawy ), to trochę pomaga ogarnąć, ja osobiście nie miałem za bardzo do czynienia z ww. Wampir już mniej ma wspólnego, klimatem i otoczeniem settingu - w sumie jest też spójniejszy do ogarnięcia Chichot. Ale generalnie uważam, że należałoby przynajmniej raz przeczytać pewne fragmenty Maga, żeby mieć punkt odniesienia. Może nawet pozwolę sobie od razu podać co : )

- Rdz 1 - bez informacji o zaświatach
- Rdz 2 -
- Rdz 3 - raczej koniecznie o Tradycjach, inne frakcje fakultatywnie, na pewno nie zaszkodzi
- Rdz 4 -
- Rdz 5 - mechanika - raczej każdy kto grał w WoDa łatwo ogarnie. Są pewne różnice, w sumie mechanika wampira jakoś bardziej do mnie przemawia, ale lepiej nie żonglować za bardzo zasadami.
- Rdz 6 - tworzenie postaci, w swoim czasie raczej konieczne do poznania : )
- Rdz 8 - zasady magyi - przeczytać i dodatkowo spróbować zrozumieć ; ) w praktyce i tak zawsze wyjdzie coś pomiędzy. O wszystkich sferach czytać nie trzeba, przede wszystkim o tych które was zainteresują

ostatnie 65 stron nie jest konieczne, jest tam trochę podstawowych zasad, ale na to wystarczy parę minut przed sesją.
Ogólnie jest trochę fragmentów do przeczytania, ale czas absolutnie nie goni, a jakbyśmy już mieli z czymś startować, to lepiej podejść do tego na poziomie albo nie podchodzić wcale Język Dla mnie jako ewentualnego MG to też będzie początek takiego "doroślejszego" podejścia do Maga i nie chciałbym nikogo rozczarować, więc lepiej żeby od strony graczy płynęła pomoc, inicjatywa i inspiracja, niż kłody pod nogi : )
To że system ma potencjał, jest dla mnie jasne jak słońce, sama idea jest genialna - postaci mogą właściwie robić to, co sobie wyobrażą.
Zapisane
BlizZ
Akolita kultu
*
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 19



Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : Styczeń 19, 2012, 23:27:34 »

Hej, zważywszy że zaraz zaczną się ferie, chciałbym się zorientować czy zainteresowanie grą w maga jest w dalszym ciągu tak bujne jak do tej pory ; ) ? Bo w ferie można by było już z grubsza ogarniać co i jak, ale do tego potrzebna ekipa !
Zapisane
shg
Wtajemniczony kultu
**
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 150


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : Styczeń 20, 2012, 09:33:40 »

Ja potwierdzam swoje zainteresowanie.
Niestety kolejka chętnych nie jest zbyt długa Smutny
Zapisane
Jovaen
Wszechwybraniec
Ulubieniec Chaosu
*********
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 459


To ja jestem RPG-UG


Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : Styczeń 25, 2012, 12:06:24 »

Ja niestety zapewne nie podołam (poza tym "czysty" Mag to trochę nie moje klimaty, jednak), ale postaram się werbować graczy aktywnie (mam już parę trafień w kategorii "jest szansa, że on/ona zagra..."). Trzy osoby wystarczą chyba, co, BlizZ? (Tj.: dokoptować jeszcze dwie + shg - aż się zrymowało! Chichot).
Zapisane
BlizZ
Akolita kultu
*
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 19



Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : Styczeń 29, 2012, 23:30:08 »

Ok, wielkie dzięki za wsparcie Chichot Może coś z tego będzie : ) Jak nie, to liczę i tak, że zobaczymy się przy innej sesji, ale przy takich samych ołówkach i kościach
Zapisane
Jovaen
Wszechwybraniec
Ulubieniec Chaosu
*********
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 459


To ja jestem RPG-UG


Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : Luty 13, 2012, 17:46:16 »

OK, odnośnie organizacji Maga na naszym Forum. Zaświtała jutrzenka nadziei dla tego systemu. Uśmiech

Na razie zgłosił się shg.

Tutaj widzimy, że chętny byłby także AlexRiven:
http://www.rpg-ug.darmowefora.pl/index.php?topic=43.msg2441#new

To już dwie osoby, a tak da się już grać. Ale nieśmiało i (nie)dyskretnie kopnę też pewnego naszego usera pod stołem w kostkę - Bestyj, ujawniaj się! Mrugnięcie Podobno też miałeś możność zagrania.

No, panowie, organizujcie się. Uśmiech

Zapisane
Bestyj
Berzerker Khorna
Akolita kultu
*
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 36


Grour !


Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : Luty 13, 2012, 19:16:01 »

Po przeanalizowaniu moich najbliższych zasobów czasowych i możliwości niestety nie ma szans w najbliższe 2 miesiace, z ledwością znajde czas na prowadzenie BC, nie mówiac już o doadtkowych sprawach. Może ewentualnie po wielkanocy mi sie rozluźni, ale do tego czasu sporo z mojego czasu zostało już odgórnie zaplanowane, zaklepane i zabukowane. Ale życze wam powodzenia i będe za wasze powodzenie skłądał modły i ofiary
Zapisane

Bogowie pomagają tym, którzy pomagają sobie sami...
BlizZ
Akolita kultu
*
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 19



Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : Luty 14, 2012, 21:59:57 »

Jak widać zbieranie ekipy do erpega pośród studentów samo w sobie jest ciężkim questem Mrugnięcie W sumie rozumiem, bo mnie też wiele terminów dogniata. Ale żeby nie było, że się wycofuję, to cały czas czekam. Dla trójki można już nieśmiało zaczynać, ja pewien koncept mam już od wakacji. Nie chcę nikomu robić nadziei na nic nadzwyczajnego, ale sam fakt jak dawno w nic nie grałem sprawia, że czuję jakby na widok kości i świec mój potencjał miał eksplodować kreatywnością Chichot co jakiś czas tu zajrzę, może znajdzie się trzeci wybraniec ; >
Zapisane
AlexRiven
Akolita kultu
*
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 64



Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : Luty 15, 2012, 23:10:17 »

no to chwila, może ja kogoś jeszcze znajdę Mrugnięcie
Zapisane
AlexRiven
Akolita kultu
*
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 64



Zobacz profil
« Odpowiedz #13 : Luty 16, 2012, 02:55:46 »

koleżanka coś mówi, że by zagrała, ale nie wiem na ile jest ogarnięta. zobaczymy jaka będzie jej reakcja, jak zacznę jej tłumaczyć. podobno grała już w call of cthulhu i fallouta, zobaczymy.

a ja już mam ogólny zarys postaci Uśmiech
Zapisane
BlizZ
Akolita kultu
*
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 19



Zobacz profil
« Odpowiedz #14 : Luty 16, 2012, 09:55:28 »

Ok : ) we czwórkę można się umówić na spotkanie i obgadać temat. Ja sam nie podchodziłem do maga nigdy na tyle głęboko na ile chciałbym podejść teraz, w sensie że zawsze pewne aspekty były traktowane co najmniej marginesowo, teraz chciałbym rzeczywiście uwzględnić wszystko co zawiera podręcznik. Nie wykluczam, że cała trupa się zbierze na spokojnie, i razem wymienimy poglądy na różne elementy gry, każdy we własnym zakresie tak czy siak może ( powinien ? ) się trochę "dokształcić" : ) 
Zapisane
Strony: [1] 2 3   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

moikrewni wolfmonster crazysquad madagaskar bhpelblag