RPG@UG: Forum Gier Fabularnych Uniwersytetu Gdańskiego
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Dead but dreaming
 
Strony: 1 2 [3]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Quo vadis, drużyno?  (Przeczytany 8548 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Delial
Wtajemniczony kultu
**
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 177



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #30 : Kwiecień 29, 2011, 21:56:47 »

Powiem wam, że chyba też sobie przerwę od WFRP.

Jakkolwiek zabawnie to nie zabrzmi, wczoraj gdy trzymałem w rękach wiatrówkę, stwierdziłem, że bardzo stęskniłem się za bronią:D
Spróbuje się więc wbić do grupy Neuroshimy, może RDO znajdzie dla mnie miejsce, a jeśli nie, to sobie odpocznę:P
Zapisane
Ash
Naczelny Lurker Stada
Wtajemniczony kultu
**
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 154



Zobacz profil
« Odpowiedz #31 : Kwiecień 29, 2011, 22:01:38 »

Ja postaram się jak najszybciej ogarnąć i wrócić do drużyny ze stratą 1 (może 0) sesji. Aczkolwiek może to ulec zmianie w zależności od dostępności pracy. Niestety, na chwilę obecną pieniądze > WFRP. Life sucks.
Zapisane

Shapes in shadow
a glint of steel
the silence steals my happy life
Lunar
Akolita kultu
*
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 70



Zobacz profil
« Odpowiedz #32 : Kwiecień 29, 2011, 22:17:27 »

Moja przerwa od WFRP rzeczywiście będzie dłuższa - nadchodzi maj, i to jest ten moment kiedy zazwyczaj przypominam sobie że studiuję dwa kierunki i coś w kierunku ich zaliczenia muszę poczynić. Czasu starczy mi na jedną sesję, i jak na razie będzie to Neuro.

Potem zobaczymy, na pewno żal mi będzie na stałe opuścić Księstwa Graniczne, czy gdzie tam nas wyobraźnia Jovaena poniesie.

Zapisane
Leal
Akolita kultu
*
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 42


Zobacz profil
« Odpowiedz #33 : Kwiecień 30, 2011, 13:29:34 »

Ja na moment obecny mówię pass jeżeli chodzi o WFRP - mam trochę rzeczy na głowie i niestety na dwie sesje czasu mi nie wystarczy.
Zapisane
Abaddon
Wtajemniczony kultu
**
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 173



Zobacz profil
« Odpowiedz #34 : Kwiecień 30, 2011, 14:09:21 »

Kurde no... słabo ;/. Wychodzi na to, że ze starych postaci zostanie tylko Magnus i może Rolf. Nie chcę robić nowej postaci Smutny, ani tym bardziej rezygnować z WFRP...




Zapisane
Jovaen
Wszechwybraniec
Ulubieniec Chaosu
*********
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 459


To ja jestem RPG-UG


Zobacz profil
« Odpowiedz #35 : Maj 05, 2011, 13:25:14 »

Tak, Abaddonie, mój wierny towarzyszu - jakby to by Pan Prezes powiedział - zostaliśmy zdradzeni o świcie... Smutny Postaram się nie komentować, tylko skupić się na samej organizacji gry.

Czyli teraz, skład drużyny prezentuje się następująco:

1. Abaddon
2. Ash
3. Ebonitowy_Ryszard
4. Eldrad
5. Kaja
6. Makman
+/- Martin

...W sumie i tak miałem okroić drużynę, nieprawdaż? Język Licząc, że Ebonitowy_Ryszard będzie elementem "dochodzącym" (stawmy czoła faktom; zresztą Hieronim jest magiem z Supertajną Epicką Misją, więc mogę mu na to pozwolić, w ramach wyjątku), to kreuje się nam mocny skład na ok. 5-6 osób.

Abaddon, oczywiście, nie każę tworzyć nowych postaci. Zarówno Magnus jak i Rolf będą kontynuowali swoje przygody dalej, jak tylko wydostanę was z Księstw Granicznych.

A w Imperium nowe, epickie przygody. Uśmiech Będzie lepiej i fajniej niż podczas 16 sesji w Księstwach; drużyna mniejsza i - miejmy nadzieję - bardziej zgrana i zwarta, większe, bardziej złożone i dynamiczniejsze miejsce akcji - myślę, że będzie dobrze. Mimo wszystko.

Ach, i okazuje się, że cały burdel który wyszedł przy sporze o dzielenie drużyny był celu pozbawiony. "Dłuższa przerwa" jest "dłuższą przerwą". A ja tak czy owak, nie zamierzam prowadzić dla dwu drużyn (nawet potencjalnie, w przyszłości), a odnośnie -nastu osób na sesji mówię: Nigdy więcej. Chcę, żeby wyklarował się stały skład drużyny, tu i teraz, a nie żeby było tak chaotycznie jak ongiś. Jak z pewną panną łowczynią, która objawiała się co 2-3 sesje, a przez resztę czasu leżała na wozie...

Ostatecznie: 6 osób to wartość graniczna dla ilości ludzi w drużynie. Czas przykręcić śrubę, jak zrobił to np. RDO. Uśmiech

Zabawne, że wyklarowało się to samo z siebie... Język

I jeszcze odnośnie terminarzyka sesyjnego. Jak się dzisiaj dowiedziałem: Abaddon być może pozostanie w Trójmieście (zostań!), tak samo Eldrad (hopefully) i Makman (?). Czyli może jednak ruszymy w wakacje...

I jeszcze odezwa do postaci, które wypadają. Czyli do Sorena, Vicky, Pedra, Drogomira, Gabrielle. Rezygnacja z gry nie oznacza, że musicie kończyć w lamerskim stylu, a "kasowanie" postaci z automatu przez MG ("Rozpłynęli się za rogiem... No, jakoś tak. Albo - wiem - zabili ich rycerze Chaosu.") uważam za nader słabe... Toteż:
http://www.rpg-ug.darmowefora.pl/index.php?topic=21.msg1017#new
Zapisane
Jovaen
Wszechwybraniec
Ulubieniec Chaosu
*********
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 459


To ja jestem RPG-UG


Zobacz profil
« Odpowiedz #36 : Maj 06, 2011, 16:13:14 »

Ja w sumie chyba dołączę do urlopowiczów.

No ludzie... Ty też? To się robi bardzo no fun. Jak długi to miałby być "urlop"?

Nie zmienisz zdania? Czy mam znowu okroić listę graczy?


Pomysł Magnusa wskakującego - wiem że przegięty, ale co? rycerze chaosu za Hieronimem to byli prawdopodobni? A przynajmniej będzie *jakieś* spójne wytłumaczenie czemu nas tam nie ma wszystkich. Ale w sumie to już Twoja i Abby'ego broszka jak to dokładnie rozwiążecie.

O prawdopodobieństwie pisałem już w Terminarzyku. A odnośnie portalu - być może będę miał jakiś pomysł, jak przerzucić pozostałą część drużyny (...2 osoby?) gdzie indziej. Ale jednak wolałbym zakończyć tę kampanię po ludzku. Ale o tym piszmy w Terminarzyku.
Zapisane
Ash
Naczelny Lurker Stada
Wtajemniczony kultu
**
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 154



Zobacz profil
« Odpowiedz #37 : Maj 06, 2011, 16:25:26 »

Do odwołania zapewne, więc możesz okroić. I dla Ciebie lżej i dla graczy lepiej (więcej czasu na osobę przypada).

Cytuj
zostaliśmy zdradzeni o świcie...
Już widzę kto jest dla Ciebie idolem i źródłem cytatów. Good job! (ŻART!)
Zapisane

Shapes in shadow
a glint of steel
the silence steals my happy life
Jovaen
Wszechwybraniec
Ulubieniec Chaosu
*********
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 459


To ja jestem RPG-UG


Zobacz profil
« Odpowiedz #38 : Maj 06, 2011, 16:28:39 »

A kij wam wszystkim... <grumble, grumble>

A więc aktualna lista prezentuje się tak, słodko i radośnie:

1. Abaddon
2. Ebonitowy_Ryszard
3. Eldrad
4. Kaja
5. Makman
+/- Martin

To się zaczyna robić niebezpieczne. Wystarczy, że Martin powie "nie", Kaja czasu nie wykroi, Ebonitowy_Ryszard jest wszak "elementem niepewnym"...

Wcale nie mówię, że 8+ osób to było OK rozwiązanie. Ale w drugą stronę też to nie działa zbyt dobrze.

A najbardziej kijowe jest to, że odpadły osoby, na których zawsze można było najbardziej polegać - czyli Ash i Delial.

Ja pierdykam...


Do odwołania zapewne, więc możesz okroić. I dla Ciebie lżej i dla graczy lepiej (więcej czasu na osobę przypada).

Lżej jak lżej. Jeżeli stanę przed faktem, że na sesję stawią się 2 osoby, to nie będzie to wcale lekkie i przyjemne (ta, a Ty miałeś wzorcową frekwencję).

A tak w ogóle... "Do odwołania" to nie jest odpowiedź zbyt konkretna... Lubię takie planowanie. Spoko, rozumiem. "Do odwołania" = "wielkie nigdy".


Już widzę kto jest dla Ciebie idolem i źródłem cytatów. Good job! (ŻART!)

...I nie musisz wytłuszczać dopisku "żart". Język
Zapisane
Abaddon
Wtajemniczony kultu
**
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 173



Zobacz profil
« Odpowiedz #39 : Maj 07, 2011, 19:42:15 »

Nieźle, widzę, że jeszcze "fajniej" się zrobiło...

Niestety ja Cię nie pocieszę Jov. Tak jak Ci mówiłem/pisałem - na to, że będę grał w wakacje chyba nie ma co liczyć (to jest jeszcze wielka niewiadoma...), Kai też nie liczyłbym do składu (trochę się z tym pospieszyłeś, a nie wiadomo nawet czy będzie chciała grać... wykrojenie czasu to już swoją drogą). Przynajmniej jeszcze bym jej nie liczył  Mrugnięcie. Po wakacjach, ja na pewno będę chciał grać dalej w Młotka.

2 osoby... dwie osoby... smutne, ale w wakacje "2 osoby na sesji WFRP" brzmi całkiem prawdopodobnie... może jeszcze ja przez Skype'a, ale baaardzo słabo to widzę.

Tak czy inaczej, zaczęty w Księstwach Granicznych wątek musimy skończyć. Z tego co widziałem na forum, jest opcja przerwy w sesjach Neuro, więc czas chyba znajdziecie?
Zapisane
Jovaen
Wszechwybraniec
Ulubieniec Chaosu
*********
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 459


To ja jestem RPG-UG


Zobacz profil
« Odpowiedz #40 : Maj 10, 2011, 19:27:31 »

Abbie, w związku z powyższym postem i z tym, o czym mówiliśmy dzisiaj, ogłaszam parę zmian (i znowu, i znów...) w organizacji WFRP.

Przede wszystkim: radosna nowina! Mamy nowego gracza (na 95%). To Chris "Biały Mnich", o którym wspominałem wam czasami (ma dołączyć też do Neuroshimy). Jak tylko pozalicza egzaminy na ASP (pocz. czerwca) - założy sobie konto i dołączy do nas. Uśmiech

Czyli skład (maksymalny) osobowy przedstawia się tak:

1. Abaddon
2. Chris
3. Ebonitowy_Ryszard
4. Eldrad
5. Kaja
+/- Martin
+/- Ash (hej, Ash, podobno rozważasz dołączyć w okolicach sierpnia; dobrze zrozumiałem?)

Myślę, że po dokończeniu kampanii na ognisku uda nam się zagrać parę sesji - po sesji egzaminacyjnej, a przed wakacjami (kiedy to Abaddon i Kaja będą poza Trójmiastem).

Ale - fear not! - mam jakieś rozwiązanie naszych problemów.

Tak, Abaddon, jak mówiłem: PBF. Mogę podzielić narrację - prowadzić live dla Chrisa, Ebonitowego_Ryszarda, Eldrada i (opcjonalnie) Martina. Potem, na jesień, dołączycie z Kają i (hopefully) Ashem. A odnośnie PBF-a - tam przerzuciłbym np. osobny wątek dla Ciebie i/lub innych zainteresowanych. To będzie coś fajnego, niekonwencjonalnego. Być może częściowe wyjaśnienie losów starej drużyny. Może retrospekcja. A może coś innego. Dobrze rozegrany PBF, z PD-kami, które wejdą do puli Twojej postaci na sesji live.
Zapisane
Jovaen
Wszechwybraniec
Ulubieniec Chaosu
*********
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 459


To ja jestem RPG-UG


Zobacz profil
« Odpowiedz #41 : Czerwiec 29, 2011, 13:19:25 »

Problemy zażegnane, grupy zebrane, kampania właśnie się dopieka...

Tutaj informacje o nowym podziale drużyn:
http://www.rpg-ug.darmowefora.pl/index.php?topic=181.msg1368#new

(Dokończenie wątków kampanii w Księstwach Granicznych - wkrótce, na Forum).


Dlatego zamykam ten temat. Spoko
Zapisane
Strony: 1 2 [3]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

everyone rootsunderground kociarnia gangpod dehashed